Skocz do zawartości
kammel19

Wymiana taśmy matrycy acer e5-575

Rekomendowane odpowiedzi

W laptopie siostry najprawdopodobniej padła taśma matrycy, model to Acer e5 575 552j. Szukam pomocy, ponieważ ciężko znaleźć dokładnie ten sam model gdzieś indziej niż aliexpress, i może ktos z Was będzie wiedział jakiego zamiennika mógłbym użyć. Oznaczenie taśmy DD0ZAALC002, na aukcjach widzę dużo podobnych i też tańszych. B156XTN07.1 to oznaczenie matrycy, edp 30 pin jest chyba najpopularniejsze, ale wolę sie upewnić czy nie ma jakichś różnic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po czym wnioskujesz ze tylko taśma? Sprawdziłeś matryce w innym urządzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sprawdzałem, bo nie mam jak. Zaczęło się od tego, iż trzeba było ustawiać ekran w odpowiedniej pozycji żeby mieć obraz, a teraz już praktycznie nie da się używać komputera. Czytałem, że w tych laptopach mają ludzie takie problemy z łącznością, po rozkręceniu i ponownym ułożeniu oraz wpięciu przewodu na chwilę tylko pomogło. Matryca sama w sobie działała normalnie jak się dobrze ustawiło, stąd moje podejrzenia, ewentualnie jeszcze złącze na matrycy może być uszkodzone, jednak tego też nie sprawdzę teraz. Chcę na razie wymienić tę taśmę tylko ciężko znaleźć odpowiednią i w znośnej cenie. Jeśli się okaże, że to matryca, to będzie przynajmniej szansa wymienić na 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo rzadko zdążą się ze sama taśma do wymiany. Częściej właśnie padają matryce lub właśnie wejścia w matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi