Skocz do zawartości
Dav1d-

x570 aorus master

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Musiałem odejść od kompa, ten przeszedł w stan uśpienia, z którego go nie mogłem dobudzić.

Zrobiłem reset, po którym włączył się Backup Bios z domyślnymi ustawieniami.

Jest coś, co mogę zrobić, by przywrócić Main_bios?

Aorus Master x570 na chipsecie F11, a na nim R9 ustawiony miałem na sztywno 4,2 albo 4,3 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy BIOS masz w wersji F11.

 

Widać coś się nie "spodobało" BIOS'owi w ustawieniach i dlatego przywrócił domyślne. Tak się zdarza.

 

A dodatkowo karta graficzna AMD czy nVidia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na Aorus Master masz przełączniki którymi możesz zmieniać załadowany bios (zobacz w instrukcji)

Są w prawym górnym rogu płyty.

 

BTW: W ustawieniach zasilania proponują wyłączyć uśpienie hybrydowe z AMD działa to czasem dziwnie. Już i na Matisse i Raven Ridge miałem cyrki gdzie nagle coś zaczynało świrować.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

 

Mialem duzy problem aby wystartowac z ta plyta-notoryczny blad c5,probowalem 4 moduly(mam dominatory platinium rgb 4x8 3200),po dwa moduly,jeden modul w kazdym slocie-pelna zalamka,myslalem ze plyta padla.

wiedzialem ze kosci sa dobre,bo chwile wczesniej smigaly na z390 master...finalnie Heat mi pomogl,powiedzial zeby z kazdym modulem pojedynczo w kolejny slot probowac-no i chyba z 3 modulem komp odpalil,a po aktualizacji biosu z f4 na f11 odpalily wszystkie kosci.

 

teraz problem jest taki,ze po ustawieniu xmp na profil 3200,czyli fabryczne ustawienie,cpu-z pokazuje mi 2666...

 

Platforma amd to dla mnie absolutna nowosc-jakies porady co do ustawien,aby bylo oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podepne sie pod temat.

 

Mialem duzy problem aby wystartowac z ta plyta-notoryczny blad c5,probowalem 4 moduly(mam dominatory platinium rgb 4x8 3200),po dwa moduly,jeden modul w kazdym slocie-pelna zalamka,myslalem ze plyta padla.

wiedzialem ze kosci sa dobre,bo chwile wczesniej smigaly na z390 master...finalnie Heat mi pomogl,powiedzial zeby z kazdym modulem pojedynczo w kolejny slot probowac-no i chyba z 3 modulem komp odpalil,a po aktualizacji biosu z f4 na f11 odpalily wszystkie kosci.

 

teraz problem jest taki,ze po ustawieniu xmp na profil 3200,czyli fabryczne ustawienie,cpu-z pokazuje mi 2666...

 

Platforma amd to dla mnie absolutna nowosc-jakies porady co do ustawien,aby bylo oki?

Najprościej tak.

Odpalasz sobie ten programik:

https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/

Wklepujesz co masz, co wyjdzie wklepujesz w biosie najpierw SAFE testujesz stabilnośc, potem FAST i testujesz stabilność.

 

Ogólnie na praktycznie wszystkich topowych płytach gdzie jest topologia pamięci daisy chain łatwiej jest wykręcić Ram gdy chodzi w dwóch slotach.

Na Twoim miejscu pogoniłbym te Corsairy na allegro i kupił Cruciale Ballistixy 2x16 w wersji 3000CL15/3200CL16 lub jeśli chcesz mieć większą pewność dobrego OC to 3600CL16. Z RGB lub bez. Siedzą tam kości Microna Rev E właściwie po Samsungach B-Die najlepsze co obecnie jest do AM4.

 

Takie Cruciale zwykle bez problemu śmigają 3800CL16 (lub nawet z lepszymi timingami). Pewnie jeszcze Ci kasa zostanie.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...