Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor z tytułu IPS, 144 Hz, 23.8 cala.

Jest w media markt za 889 zl, warto go kupić czy czekać na lepszą dostępność aoc 24g2u? Jest on w czymś lepszy od tego asusa z tytułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z tytułu IPS, 144 Hz, 23.8 cala.

Jest w media markt za 889 zl, warto go kupić czy czekać na lepszą dostępność aoc 24g2u? Jest on w czymś lepszy od tego asusa z tytułu?

 

Przecież to to samo, tylko Asus jest lepiej wykonany i tak nie wali jasnością po oczach jak AOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z tytułu IPS, 144 Hz, 23.8 cala.

Jest w media markt za 889 zl, warto go kupić czy czekać na lepszą dostępność aoc 24g2u? Jest on w czymś lepszy od tego asusa z tytułu?

Tylko zwróć uwagę na to że to nie jest Asus TUF GAMING VG259Q, ten jest dostępny za 1200zł i to ten model porównuje się z AOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jaka jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reff, ktoś coś może więcej wie o tym monitorze?

Bo chce kupić ale nadal nie wiem czy asusa czy aoc, na pewno Asus wychodzi taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tez jestem ciekawy.

edit: wystarczy poczytac artykul jak i komentarze i wszystko wiadomo: https://www.displayninja.com/acer-vg240yp-review/

Idąc tym tropem AOC 24G2U ma lepszą ocenę: https://www.displayninja.com/aoc-24g2-review/

BTW radzę się szybciej decydować bo na morelach po weekendzie zostało tylko 8 sztuk a było ich 30, schodzą jak ciepłe bułeczki.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem AOC 24G2U ma lepszą ocenę: https://www.displayninja.com/aoc-24g2-review/

BTW radzę się szybciej decydować bo na morelach po weekendzie zostało tylko 8 sztuk a było ich 30, schodzą jak ciepłe bułeczki.

 

Mam jeszcze trochę czasu na kupno i się zastanawiam bo to jednak 150 zł w kieszeni, niestety nigdzie nie mogę konkretnych informacji znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale mi chodzi o Asusa nie Acera, jak Asus z tytułu ma się do AOC 24G2U.

Widac ze nie czytales artykulu razem z komentarzami, ludzie pytali sie o asusa jak wypada do aoc 24g2u itp. :)

Edytowane przez Ciulyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze nie czytales artykulu razem z komentarzami, ludzie pytali sie o asusa jak wypada do aoc 24g2u itp. :)

 

Przeczytałem, chodziło mi o to, że recenzji jako takiej nie ma niestety i prędko nie będzie.

Miałem nadzieję, że może ktoś z forum miał okazję porównać oba te monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, chodziło mi o to, że recenzji jako takiej nie ma niestety i prędko nie będzie.

Miałem nadzieję, że może ktoś z forum miał okazję porównać oba te monitory.

 

aoc 24g2u, viewsonic xg2405, asus vg249q, msi optix g241 to prawdopodobnie ta sama matryca firmy Panda

 

Jak najbardziej 24g2u się porównuje właśnie do vg249q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Markt ma Asus vg249q za 898 zł, nie wydaje się wam ta cena dziwnie niska? Na zagranicznych forach ogólnie bardziej chwalą Asus vg249q od aoc 24g2 ALE zaznaczają, że Asus jest droższy a w PL wychodzi, że w zależności od sklepu jest tańszy o 150-250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ten monitor aktualnie właśnie z MM, wcześniej miałem przez chwilę VP249QGR (wymieniłem bo właśnie ta cena :) ), to są prawie te same monitory. Matryca ta sama.

VG249Q ma stopkę z pełnym zakresem regulacji.

Jedyna różnica w OSD, w VP tryby nazywają się Splendid, a w VG Game Visual. Innych różnic nie widzę.

 

Ten który mam przyszedł z felerem, biorę aktualnie drugi egzemplarz, zakładam, że to pojedynczy egzemplarz ma wadę (ramka odstaje pośrodku u góry, nie było tego w VP).

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor aktualnie właśnie z MM, wcześniej miałem przez chwilę VP249QGR (wymieniłem bo właśnie ta cena :) ), to są prawie te same monitory. Matryca ta sama.

VG249Q ma stopkę z pełnym zakresem regulacji.

Jedyna różnica w OSD, w VP tryby nazywają się Splendid, a w VG Game Visual. Innych różnic nie widzę.

 

Ten który mam przyszedł z felerem, biorę aktualnie drugi egzemplarz, zakładam, że to pojedynczy egzemplarz ma wadę (ramka odstaje pośrodku u góry, nie było tego w VP).

 

Miałeś może okazję porównać do aoc 24g2u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałeś może okazję porównać do aoc 24g2u?

 

Nie. Czytałem kilka testów, które twierdzą, że matryca jest ta sama (rozmiarowo by się zgadzała).

W Asus'ie nie ma hub'a USB, zamiast 2 jest jedno gniazdo HDMI. W zestawie jest jedynie kabel HDMI. I mam wrażenie, że timingi monitora są inaczej poustawiane.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GregM00 czy mógłbyś zrobić zdjęcie black bleedingu?

 

Mógłbym, jak je fachowo wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie robiłem takich zdjęć, ale domyślam się że trzeba ustawić balans bieli nisko albo wysoko. Zdjęcia robisz w całkowitym zaciemnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem nie robiłem takich zdjęć, ale domyślam się że trzeba ustawić balans bieli nisko albo wysoko. Zdjęcia robisz w całkowitym zaciemnieniu.

 

Właśnie z tym robieniem zdjęć jest problem. Jak jest za ciemno, to jest za mało światła na zdjęcie. Wyciągnąłem Pentaxa z szafy, ma ISO 128k, ale w efekcie wszystko wyszło jasno, tylko z ziarnem. Telefonem pojawiają się plamy, których okiem nie widzę.

 

EDIT

 

Dobra, odjechałem ze 2m do tyłu i coś wyszło, co w miarę oddaje to, co widać. Te dwa punkty światła na środku u góry są prawdopodobnie związane z uszkodzeniem (odgięcie ramki wokół matrycy). Zamówiłem kolejny egzemplarz i mam nadzieję, że tego nie będzie.

https://i.imgur.com/VafJJE5.png

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nieciekawie to wygląda. Też bym na twoim miejscu zwracał. Proszę zrób jeszcze zdjęcie nowego egzemplarza jak dojdzie.

Ten Asus jest najlepszy monitor w swojej cenie, zastanawiam się nad zakupem. Napisałbyś coś więcej, czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nieciekawie to wygląda. Też bym na twoim miejscu zwracał. Proszę zrób jeszcze zdjęcie nowego egzemplarza jak dojdzie.

Ten Asus jest najlepszy monitor w swojej cenie, zastanawiam się nad zakupem. Napisałbyś coś więcej, czy warto?

 

Wysłali mi już dziś drugi egzemplarz, czyli w poniedziałek powinien być.

 

Co do czegoś więcej, w innym wątku co nieco opisałem: https://forum.pclab.pl/topic/1291337-AOC-24G2U27G2U-144hz-IPS-w-wersji-2427-cala/page__view__findpost__p__15921492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...