Skocz do zawartości
BaNe

Monitor 21:9 do 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Planuje zakup monitora 21:9. Obecnie posiadam benq gw2760s, jednak bardzo napaliłem się na tego ultrawide

Jedyne co na razie znalazłem :

 

Iiyama XUB3493WQSU-B1

 

Ja się na tym kompletnie nie znam. Mogłby się ktoś wypowiedzieć czy będzie on dobry?

Zależy mi także na tym aby ramki monitora był dość wąskie

Edytowane przez BaNe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 2K?

Jaki budżet?

Gry czy zastosowania profesjonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to 2k

Tylko do gier

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tej cenie to chyba najlepsze co może być.

O HDR zapomni,

kolory też nędzne (delta E = 4),

Odświeżanie tylko 75 Hz - trochę mało.

 

Ale cena bardzo dobra!!! Żeby poprawić kolory i dobić do 100-120Hz musiał byś sporo dopłacić.

Twoje GPU sygnatury w rozdzielczości 3440x1440 nadaje się do pracy biurowej i filmów.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do gier to brałbym LG 34 cale z HDR i 144Hz za 2000zł https://www.x-kom.pl/p/524411-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34gl750-b-curved-hdr10.html#Specyfikacja

Rozdzielczość FHD ale w grach tego nie odczujesz negatywnie w żaden sposób. Do tego ekran jest zakrzywiony, co przy tak szerokim monitorze jest plusem. Do 27 cali wole płaskie.

Tez w tej chwili szukam nowego monitora w przedziale 1000-2000zł z odświeżaniem >=144hz, 27-34 cale...

Jeżeli masz grafikę GTX 960 to do 1440p, do gier jest stanowczo za słaba. Tutaj FHD jest lepszym rozwiązaniem, nawet do kart o wydajnosci GTX 1070/GTX1660 Super.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do gier to brałbym LG 34 cale z HDR i 144Hz za 2000zł https://www.x-kom.pl/p/524411-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34gl750-b-curved-hdr10.html#Specyfikacja

Rozdzielczość FHD ale w grach tego nie odczujesz negatywnie w żaden sposób. Do tego ekran jest zakrzywiony, co przy tak szerokim monitorze jest plusem. Do 27 cali wole płaskie.

 

Nie odczuje różnicy? :E różnica akurat będzie kolosalna obraz przy takim rozmiarze będzie mocno rozmazany - nie polecam fhd do 34 cali 21:9

 

Żeby nie było wiem co pisze bo miałem monitor o tej rozdzialce.. Od razu zmieniłem na natywne 3440x1440 i od 2 lat jestem zadowolony choć nie mam topowego modelu.

 

Druga sprawa jeśli autor ma sprzęt ten z sygnaturki to stanowczo za mało, bo do grania w 3440x1440 potrzeba czegoś mocniejszego.. Minimum gtx 1080 i lepiej..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Ten LG też wygląda w miarę dobrze, jednak nie jestem do końca przekonany do zakrzywionego. Sam teraz nie wiem co brać...

Skrzynka też idzie do wymiany i wlatuje RTX 2060 SUPER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Ten LG też wygląda w miarę dobrze, jednak nie jestem do końca przekonany do zakrzywionego. Sam teraz nie wiem co brać...

Skrzynka też idzie do wymiany i wlatuje RTX 2060 SUPER

 

Zakrzywienie na poziomie 1800r jest ok i idzie się szybko przyzwyczaić.

 

Szczerze przy rtx 2060s brałbym jakiś monitor 27 cali z 1440p..

 

3440x1440 w nowych grach za jakiś czas będzie wymagało mocniejszej karty..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Ten LG też wygląda w miarę dobrze, jednak nie jestem do końca przekonany do zakrzywionego. Sam teraz nie wiem co brać...

Skrzynka też idzie do wymiany i wlatuje RTX 2060 SUPER

Pod 2060 Super brałbym tą iiyama 1440p co podałem, chyba że grasz w multi i stałe 144hz na wysokich jest dla ciebie obligatoryjne to wtedy ten LG.

Do pracy lepszy jest prosty monitor ale do gier tak duży jak 34 cale lepiej zakrzywiony, łatwiej ogarnąć całość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na

iiyama G-Master GB3461WQSU-B1

 

 

Jutro już powinien u mnie być. Zobaczymy jak to będzie wyglądać

 

Wszystkim dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na

iiyama G-Master GB3461WQSU-B1

 

 

Jutro już powinien u mnie być. Zobaczymy jak to będzie wyglądać

 

Wszystkim dziękuję za pomoc

 

 

Zdaj relacje, jakby coś, i jak u niego z czernią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

TORPEDA :D

 

IPS 34" za 2200zl?

 

I Ty jeszcze coś o 1080p w podobnej cenie piszesz? :D

 

Ten monitor powinien kosztować 3200-3800zl aby wpasować się w dotychczasowe ceny. Kurde masakra w końcu coś dygnęło ? :D I to do tego 144Hz a nie 120Hz. Nad czym sie tu zastanawiać :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaj relacje, jakby coś, i jak u niego z czernią ;)

Jak wrażenia z monitorem?

 

TORPEDA :D

 

IPS 34" za 2200zl?

 

I Ty jeszcze coś o 1080p w podobnej cenie piszesz? :D

 

Ten monitor powinien kosztować 3200-3800zl aby wpasować się w dotychczasowe ceny. Kurde masakra w końcu coś dygnęło ? :D I to do tego 144Hz a nie 120Hz. Nad czym sie tu zastanawiać :D

Wszystko zależy od GPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Monitor juz użytkuje od wczoraj. Poprzedni Benq gw2760hs

Porównując jakość obrazu to jest przepaść. W końcu po siedzeniu przy komputerze nie bolą mnie oczy.

Po godzinie użytkowania chciałem go zwrócić. Myślałem, że to jest dla mnie przesada 'taki monitor'

ale teraz na pewno ze mną zostaje.

Nie wiedziałem, że taka różnica będzie w grach. W fortnite gra się o wiele łatwiej. Jak wcześniej nie mogłem edytować jakiejś ściany to teraz nie ma z tym problemu.

I o dziwo na poprzednim monitorze miałem ok 100kl/s a teraz mam 144 stałe kl/s. Nie zmieniałem nic w ustawieniach.

Komputer jest na razie ten z sygnaturki i nie wiem czy go zmienię. Nie jestem wymagającym graczem. Były plany przesiadki na AMD i RTX2060 ale na ten moment sie wstrzymuje.

Mam nadzieję, że da się to przeczytać co napisałem szczerbaty.gif

 

Podsumowująć: Ja jako osoba, która nie jest jakoś wymagająca czuje ogromną różnice. To jak przeskok z jakiegoś monitora CRT na LCD

 

 

f194201d31722.jpg

 

Edytowane przez BaNe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BaNe

 

Widzę, że duża nawet ta odległość od monitora, więc zapewne na pyt. ,czy jest pikseloza, nie uzyskam odpowiedzi, bo Twoje oczy z tak dużej odległości, może tego nie zauważają, co? Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLB sprawdzałeś? Po ciemku czerń nie ma żółtych zafarbów ze światła ?

 

Jak grasz na Vsync-ON to CI klatki limituje ;) Pewnie główna zasługa precyzji edycji to zmniejszenie input laga. Tak zgaduję:)

 

Wywal V-sync będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor juz użytkuje od wczoraj. Poprzedni Benq gw2760hs

Porównując jakość obrazu to jest przepaść. W końcu po siedzeniu przy komputerze nie bolą mnie oczy.

Po godzinie użytkowania chciałem go zwrócić. Myślałem, że to jest dla mnie przesada 'taki monitor'

ale teraz na pewno ze mną zostaje.

Nie wiedziałem, że taka różnica będzie w grach. W fortnite gra się o wiele łatwiej. Jak wcześniej nie mogłem edytować jakiejś ściany to teraz nie ma z tym problemu.

I o dziwo na poprzednim monitorze miałem ok 100kl/s a teraz mam 144 stałe kl/s. Nie zmieniałem nic w ustawieniach.

Komputer jest na razie ten z sygnaturki i nie wiem czy go zmienię. Nie jestem wymagającym graczem. Były plany przesiadki na AMD i RTX2060 ale na ten moment sie wstrzymuje.

Mam nadzieję, że da się to przeczytać co napisałem szczerbaty.gif

 

Podsumowująć: Ja jako osoba, która nie jest jakoś wymagająca czuje ogromną różnice. To jak przeskok z jakiegoś monitora CRT na LCD

 

Miałem podobnie jak zmieniłem TV z 55 na 75 cali :)

Teraz cały czas się zastanawiam nad monitorem, czy jest sens zmieniać z 27 PLS FHD 60hz, na 27 IPS/VA FHD/1440p 144hz lub właśnie 34 IPS/VA FHD/1440p 144hz.

Nigdy nie testowałem w domu 34 cali i dlatego trudno podjąć decyzję, zawsze zatrzymywałem się na 27 calach.

Jak w sklepie przez 5 minut oglądałem gameplay FC5 na 34 zakrzywionym LG to mało oczopląsu nie dostałem :)

Możesz wrzucić zdjęcie tekstu ekranu wp, czy pclab, jak to wygląda w 1440 na tym monitorze na wprost odległości ok 1m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z metra to 43/48" lepiej brać. Ja swojego 34" nie odzywam na Maxa w tym biurka bo się kurczy do rozmiarów miniaturki na metr głębokim blacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BaNe

 

Widzę, że duża nawet ta odległość od monitora, więc zapewne na pyt. ,czy jest pikseloza, nie uzyskam odpowiedzi, bo Twoje oczy z tak dużej odległości, może tego nie zauważają, co? Dzięki!

 

Żadnej pikselozy nie zauważyłem

BLB sprawdzałeś? Po ciemku czerń nie ma żółtych zafarbów ze światła ?

 

Jak grasz na Vsync-ON to CI klatki limituje ;) Pewnie główna zasługa precyzji edycji to zmniejszenie input laga. Tak zgaduję:)

 

Wywal V-sync będzie jeszcze lepiej.

 

 

Jak dla mnie wszystko wygląda naprawdę dobrze. Nie ma żadnych przebłysków światła .

Miałem podobnie jak zmieniłem TV z 55 na 75 cali :)

Teraz cały czas się zastanawiam nad monitorem, czy jest sens zmieniać z 27 PLS FHD 60hz, na 27 IPS/VA FHD/1440p 144hz lub właśnie 34 IPS/VA FHD/1440p 144hz.

Nigdy nie testowałem w domu 34 cali i dlatego trudno podjąć decyzję, zawsze zatrzymywałem się na 27 calach.

Jak w sklepie przez 5 minut oglądałem gameplay FC5 na 34 zakrzywionym LG to mało oczopląsu nie dostałem :)

Możesz wrzucić zdjęcie tekstu ekranu wp, czy pclab, jak to wygląda w 1440 na tym monitorze na wprost odległości ok 1m?

2583a073ab709.jpg

 

8e1494e4c0ecc.jpg

 

34b86daab7417.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najważniejsze pytanie: Jak się gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem. Na ten moment mogę tylko wypowiedzieć się o fortnite. Różnica jest ogromna. Jak wcześniej miałem problem żeby edytować jakaś ścianę to teraz robię to bez najmniejszego problemu. Nawet nie wiedziałem, że monitor ma na to wpływ.

Grafika oczywiście też jest o wiele lepsza.

 

Myślałem, że będę miał problem żeby ogarnąć co się dzieje podczas rozgrywki na tak szerokim ekranie ale jest to jego duży plus. Widać praktycznie wszystko co się dzieje.

 

Na dniach przetestuje jeszcze RE3 Remake i zdam raport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g-sync działa ? (w sensie freesync)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze, czy da rade odlapic Gsync Compatible i HDR jednocześnie :) Tego XR2 za 3300zl nie potrafi z tego co wiem. Gsync jest na kablu DP a HDR na HDMI czy coś takiego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...