Skocz do zawartości
pioraj

Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, nie wiem gdzie umieścić ten temat dlatego piszę tutaj, bo sam nie wiem czego to jest wina, a więc do rzeczy. Komputer to :

i5 2500k

Asrock P67 Pro 3

8 gb ddr3 hyperx

xfx 550w

dysk WD 500gb

 

Problem wygląda następująco, podczas grania są nagłe ściny, powiedzmy z 100 fps do 1 na sekundę i wraca, doczytywanie tekstur, gdy szybko rusza się kamerą to ścina. Wcześniej był gtx 670, zmieniłem na 1060 6gb i dalej to samo. Sterowniki najnowsze, temp karty max 60 stopni, procesora 58, gdzie szukać przyczyny ? Na windows 7 było ok z tego co brat mówił, po zainstalowaniu 10 takie rzeczy. Ogólnie komputer strasznie muli, długo się załącza. Gry nie są jakoś wymagające np CS:GO, fortnite.

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten komputer należy do brata, gra głównie w fortnite, kombinowałem już ze sterownikami od płyty głównej, bo te co były na płycie były tylko do xp,7, wista. Ze strony Asrocka ściągnąłem do win 10 i zero zmian, zmieniłem kabel SATA, bo był ATA. Nie mam już pomysłów... Na początku myślałem, że coś się przegrzewa, sprawdzałem temp, cpu-z, gpu-z, HWmonitor, bios pokazuje ok.

Edit: Tak myślę czy DYSK tutaj ma jakieś znaczenie.

Dysk to :

Dysk Western Digital Caviar Blue 500 GB 3.5" SATA III (WD5000AAKX)

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmień dysk na SSD, albo wróć do W7, bo W10 na HDD to katorga.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień dysk na SSD, albo wróć do W7, bo W10 na HDD to katorga.

Jutro zrobię mu formata i wrócę do win 7 zobaczę, tylko wiem, że szwagier miał podobnego pc, i5 2400k też kupił później 1060 6gb i nie miał takich ścin. Jutro strzelę tego formata, zobaczę czy coś to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk, dysk, dysk!

Ten WD to niestety złomek, a w ogóle technologia talerzowa-magnetyczna nie nadaje się już dzisiaj do nowoczesnego ,wysoko wydajnego sprzętu. Sorry, Winnetou.

 

Powrót na W7 będzie nie najgorszym pomysłem, jeśli na tym komputerze tylko grasz. Jeśli jest też do innych zadań, np. bankowości internetowej, to bym go raczej odradzał. Musisz mieć na uwadze, że w W10 działa równocześnie dużo więcej procesów, które non stop próbują coś robić z dyskiem.Jest on mocno zajęty i to operacjami, z którymi sobie radzi bardzo źle.

 

tl;dr

Kup SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk, dysk, dysk!

Ten WD to niestety złomek, a w ogóle technologia talerzowa-magnetyczna nie nadaje się już dzisiaj do nowoczesnego ,wysoko wydajnego sprzętu. Sorry, Winnetou.

 

Powrót na W7 będzie nie najgorszym pomysłem, jeśli na tym komputerze tylko grasz. Jeśli jest też do innych zadań, np. bankowości internetowej, to bym go raczej odradzał. Musisz mieć na uwadze, że w W10 działa równocześnie dużo więcej procesów, które non stop próbują coś robić z dyskiem.Jest on mocno zajęty i to operacjami, z którymi sobie radzi bardzo źle.

 

tl;dr

Kup SSD.

A jaki dysk możecie polecić do tego pc, brat ma 12 lat, kupiłem mu teraz tego gtx'a 1060 6gb i na dysk chciałbym jak najmniej wydać tak żeby działał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial 240GB 2,5" SATA SSD BX500 Chyba jedne z najtańszych.

Dzięki, jeszcze dodam, ze próbowałem podłączyć ten hdd do złącza sata 3.0 i pojawił się znaczek windows i to na tyle, nie wczytuje się. Gdy zamienię na sata 4 gb/s to się normalnie załancza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana złącza sata z 2.0 na 3.0 nic nie da w przypadku HDD bo dysk i tak jest za wolny. Pewnie w biosie będziesz musiał przestawić boot, ale jak już wcześniej wspomniałem nie ma to sensu. sata 2 do hdd wystarczy. Jak kupisz ssd to podłącz go do sata 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana złącza sata z 2.0 na 3.0 nic nie da w przypadku HDD bo dysk i tak jest za wolny. Pewnie w biosie będziesz musiał przestawić boot, ale jak już wcześniej wspomniałem nie ma to sensu. sata 2 do hdd wystarczy. Jak kupisz ssd to podłącz go do sata 3

Ok, dzisiaj jeszcze spróbuję zainstalować win7. Gdy kupie ssd wrócę na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...