Skocz do zawartości
Adam0881

Problem z pingami po WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Co jakiś czas mam gubione pakiety wysyłane i odbierane po WiFi. Sprawdziłem za pomocą cmd / ping

Testowałem na tym samym routerze po Lan i bez porównania lepiej.Nawet poprzez switcha i na większych długościach kabli.

Router to jest Totolink N210RE i posiada dwie anteny. Myślałem że mój komputer niedomaga może za dużo otwartych okienek itd, ale okazało się że na innym laptopie tak samo i tam tylko był cmd uruchomiony i nic wiecej nie działało w tle. Siła sygnału znakomita, urządzenie jest w drugim pokoju max 8 m w linii prostej. Gdzie szukać przyczyny ? Czy może to być złe skonfigurowanie albo może słaba jakość urządzenia ? Mieliście do czynienia z tym sprzętem kiedyś ?

 

Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jest nowy sprzed miesiąca, ja osobiście mam tylko hasło do WiFi.

Konfiguracja oraz hasło do routera jest po stronie dostawcy usług internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jakiekolwiek umieszczenie w mniej widocznym miejscu anten od routera bo są dwie (rzekomo mam być lepszy zasięg) powoduje notoryczne dziury w pingach. Więc podejrzewam że same anteny nie mają dużego zysku jeśli chodzi o dB i też przyczyniają się do strat transmisji. Poniżej wklejam logi z MTR. Pingowanie onetu.

 

 


20 min

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|           Destination host unreachable. -    2 |  974 |  962 |    2 |    9 |  119 |    4 |
|                           176.113.192.2 -    2 |  951 |  937 |    2 |   13 | 4290 |    8 |
|           Destination host unreachable. -    2 |  976 |  964 |    2 |    8 |  124 |   10 |
|           Destination host unreachable. -    2 |  947 |  932 |    6 |   20 | 4790 |   13 |
|sdr1.m10r2.z.j.ruc-br1.link4.net.onet.pl -    2 |  944 |  929 |    6 |   19 | 3789 |   13 |
|           Destination host unreachable. -    3 |  943 |  924 |    6 |   20 | 4789 |    9 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
  WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

  5 min

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                             192.168.0.1 -    0 |  264 |  264 |    1 |    9 |  134 |   85 |
|                           176.113.192.2 -    2 |  256 |  253 |    2 |   10 |  226 |    6 |
|                           176.113.192.1 -    0 |  264 |  264 |    2 |   10 |  154 |   77 |
|                 gruonet.ip4.epix.net.pl -    1 |  259 |  257 |    6 |   15 |  206 |    8 |
|sdr1.m10r2.z.j.ruc-br1.link4.net.onet.pl -    1 |  259 |  257 |    8 |   17 |  212 |   12 |
|                         sg1.any.onet.pl -    1 |  259 |  257 |    7 |   15 |  142 |    9 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
  WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie anteny są po to żeby je eksponować a nie chować. A są dwie bo pracują w takim standardzie: 802.11n: up to 300Mbps. Logi nic konkretnego nie wskazują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qwinto

 

Generalnie anteny są po to żeby je eksponować a nie chować.

 

Pomimo że są pionowo ustawione i router jest na biurku to i tak kiepski zasięg. A umieszczanie routera na książkach albo na znacznej wysokości dopiero poprawia zasięg. Także nie popadajmy w skrajność z tym eksponowaniem. Dzięki za wszelkie wskazówki i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż wynik polecenia netsh wlan show interface oraz netsh wlan show driver (w cmd). Tu masz instrukcję jak wkleić.

Uruchom program inSSIDer (ale ver3 bo darmowa) i wrzuć screena. Na Androida jest WiFi Analyzer, na iOSie sprawdzisz apką AirPort Utility.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...