Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule. Po przesiadce na nowego kompa totalny brak dźwięku. Instalowałem przeróżne wersje sterowników od karty dźwiękowej mimo to nadal nic. Grzebałem również w opcjach co również nie przyniosło żadnych rezulatatów. Specyfikacja: i3 9100f, Z170X-Designare, GTX 1660. Na płycie główniej zrobiłem mod biosu (tzw. coffee lake mod) by odpalić tą najnowszą i3'jke aczkolwiek wątpię, że to tego wina (no chyba, że wyłączenie intel ME miało na to wpływ). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotkę z menedżera urządzeń z zakładki kontrolery dzwięku, kartę masz puszczoną przez hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://imgur.com/a/NCVxNL5 prosz, jeśli chodzi o kartę graficzną to tak przez hdmi, a dźwiękówka oczywiście wbudowana i przez minijack'a dźwięk powinien lecieć. Kurde nie wiem czemu wyświetlają mi się jakieś kontrolery dźwięku nvidii skoro odinstalowałem sterowniki dźwięki od nvidii własnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyłącz prawym myszki oba z początkiem nvidia a zostaw włączone tylko realtek uruchom ponownie pc i sprawdź czy dźwięk się nie pojawi :)

Jak odinstalowałeś to zainstalował się automatycznie zapewne przez win update do dzwięku przez hdmi, ja to zawsze odznaczam bo wgrywam stery przez nvslimmer albo zmodowane przez sidebanda z forum i zostaje mi gołe "urządzenie zgodne ze standardem high definition audio" które dodatkowo wyłączam całkowicie w menedżerze chociaż mam puszczoną kartę przez displayport to taki nawyk :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emm no niestety dźwięk się nie pojawił a wręcz jest jeszcze gorzej. Bo jak wtedy było widać te "skoki" dźwięku w mikserze głośności (te takie zielone paski skaczące w rytm muzyki, sory ale lepiej tego wyjaśnić nie potrafie :P ) to teraz ich w ogóle nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Było je widać bo dźwięk leciał przez hdmi zamiast przez kartę realteka teraz jedno i drugie nie działa tak jakby, chodziło o to aby wykluczyć hdmi, odpepnij i podłącz jeszcze raz głośniki/słuchawki, jak podłączasz to wyskakuje jakiś komunikat o podłączeniu słuchawek albo przedniego głośnika? Usuń ten sterownik co masz bo podejżewam że jest to ten co zajmuje 30mb i zainstaluj z tej strony http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z170x-designarerev_10#support-dl realtek HD audio ten który zajmuje 276mb

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, odinstalowałem wszystkie sterowniki itp od nvidii i zainstalowałem ten tylko jeden wymagany. Co do sterownika od dźwiękówki to tak, miałem pobrany ten 30mb, odinstalowałem i zainstalowałem ten 276mb i mam teraz dostęp do jakiegoś menadżera realtek: https://imgur.com/a/xBkz5WL . Dźwięku nadal nie ma.. Sprawdziłem na obydwu ustwieniach (wejście liniowe oraz wyjście na głośnik tylny) i bez skutku. W menadżerze urządzeń teraz wygląda to tak: https://imgur.com/a/UJMJp4d

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj na tych co ma konsolę realteka (276mb) to musi działać, nie widać tam objawów uszkodzonej dzwiękówki kwestia ustawień, ja na swojej b450 tomahawk też nie miałem dzwięku na tych sterach realteka (30mb) jak jeszcze siedziałem na integrze to samo kumpel na b450A-Pro podepnij słuchawki tam gdzie podpinasz głośniki albo do przedniego panelu w obudowie o ile go podłączyłeś do płyty testowo czy pojawi się dzwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz nie ma już nawet tych zielonych skaczących od dźwięku.. A wtedy były, no może te złe bo od hdmi ale jednak. A front panelu jak na złość żadnego nie mam, na dniach może coś ogarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż jak wygląda zakładka panel sterowania>sprzęt i dzwięk>dzwięk>odtwarzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tu też wygląda w porządku, musiałbym mieć to w rękach bo jestem przekonany że to jest wina ustawień w systemie/sterów integra realteka ma właśnie to chore wykrywanie przy podłączaniu danego urządzenia (wykryto wejście na głośnik tylny,przedni,sluchawki :E) jak podłączasz słuchawki to co wyskakuje że wykryło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na poprzedniej platformie miałem realteka i nie było takich cyrków jak tu. Front panelu jeszcze nie ogarnąłem, ale jak podłączam słuchawki z tyłu zamiast głośników to jest tak samo jak z głośnikami czyli mam do wyboru wejście liniowe albo wyjście na głośnik tylny. Jak nie uda sie tego naprawić to chyba kupię jakaś dźwiękówke za 15 ziko z allegro i z głowy chociaż no będzie mnie to kłuć w oczy :kwasny: :kwasny:

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się przed chwilą narzędziem do rozwiązywania problemów windowsa, które podstawiało mi jakieś przeróżne sterowniki oczywiście bez skutku a na samym końcu dostałem taki o to komunikat https://imgur.com/a/2xE5eFR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty ta kartę w biosie masz włączoną ?

 

tak, wiem, teoretycznie jest włączona

 

ale to też modowany bios, Z170 pod nowe procki.. próbowałeś googlować problem na takim zmodowanym biosie/płycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że szukałem i oczywiście nic nie znalazłem w związku z tym modowanym biosem i wydaje mi się, że to nie w tym wina. No i tak jest włączona sprawdzałem już :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Majac tego menedzera od Realteka - czy podlaczajac jacka pod ktorekolwiek gniazdo - wyswietla sie okno dialogowe, ze zostal podlaczony lub ew. jak go ustawic?

 

Czy wpinajac jacka - w menedzerze realteka, po prawej stronie - ktores z gniazd sie zapala (ze cos zostalo pod nie podlaczone) ??

 

Realtek bez zadnego jacka bedzie "nadawal" dzwiek w digital output a jesli po podlaczeniu jackow - nic sie nie dzieje, zadnego okna dialogowego itd. to pewnie ich nie wykrywa wiec moze tez byc uszkodzony

 

Probowales tez podlaczac jacka innaczej niz kolory wskazuja ? Czy ktorekolwiek gniazdo wykryje podlaczonego jacka ?

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ASDASFGAGGHAR O KIERWA słysze!! niestety tylko na tym gnieździe (zielonym) https://imgur.com/a/KizsowQ (normalnie głośniki powinny być podpięte pod te szare gniazdo a nie zielone) i no kolejny problem to taki, że dźwięk jest tylko na subwooferze ale jest to jakis kroczek na przód... I tak wykrywa każde gniazdo i przy każdym prócz tego zielonego które jako jedyne działa mam do wyboru co właśnie podpiąłem. Tak jest jak podepne pod szare: https://imgur.com/a/t5umGkP , a z kolei tak jak pod pomarańczowe https://imgur.com/a/uIKhl0s

 

o, jak podepne pod różowe i wybiore wyjście na głośnik przedni albo słuchawki to tak samo jak na zielonym, sam subwoofer działa

 

W sumie to w każdym gnieździe gdzie mam do wyboru słuchawki albo głośnik przedni (czyli wszystkie gniazda po prawej stronie; niebieskie zielone i różowe) dźwięk wreszcie słychać ale no tylko na subwooferze

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie sugeruj sie tak sztywno kolorami wtyczek i kolorami na gniazdach

 

Najlepiej zebys wiedziaj ktora wtyczka za co odpowiada a nastepnie to wybieral po podlaczeniu pod karte dzwiekowa

 

Zielone gniazdo to wyjscie dzwieku Stereo/Sluchawki. Czesto bez mozliwosci zmiany, dosc czesto "ze wzmacniaczem" dla sluchawek

Jesli podepniesz tam przednia pare glosnikow - nic sie nie stanie

 

To zestaw 5.1 ?

 

Pamietaj rowniez, ze podlaczajac 5.1 - beda graly glownie 2 Stereo + Subwoofer. Musisz zapuscic zrodlo dzwieku 5.1 albo uzyc wtyczek w programach ktore rozszerza Stereo na 5.1 . Opcja "wypelnienia glosnikow" w Realteku - czesto nie dziala

 

Ew. testuj w menedzerze Realteka ktory glosnik gra a ktory nie

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

słuchawki działają normalnie (pod te określone dla słuchawek gniazda). W tym menadżerze jak sie najedzie to pokazuje pod jakie urządzenia jest dane gniazdo, szare jest "wyjściem dla głośnika" i pod tą podłączyłem ten cały zestaw (2.1 w moim przypadku) niestety bez skutku

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja myślałem że ty podłączasz pod zielone od początku :E :E masz podłączyć to pod zielone wejście standardowo tak samo jak słuchawki zielone do dźwięku różowe pod mikrofon bez filozofii, jak podłączasz pod zielone głośniki to co wyskakuje że wykrył? daj fotke

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...