Skocz do zawartości
dMian

Zmiana i5 na xeon

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam :) otóż kolega szykuje sie na mały upgrade pc, jest sporadycznym graczem a w swoim aktualnym komputerze (acer predator g3610) posiada już i5 2320, 16gb ram ddr3 1333mhz, gtxa 660 oraz jakiś zasilacz 450w nie pamiętam nazwy ale na pewno z certyfikatem gold. Dlatego też zamiast zmieniać całą jednostkę pomyśleliśmy nad wymianą tylko procesora i karty graficznej, jednak używane i7 chodzą drogo mimo wszystko kwota 350 zł ponad za tak stary krzem gdzie zapewne trzeba by było robić delid nie jest już dobrym zakupem jak dla mnie, dlatego moje pytanie jest takie czy na taką płytę gateway-dx4860-motherboard-dx4860_1_f2f01bc823ce9fb5b68de1372aac96fe.jpg

na chipsecie h67 można wsadzić jakiegoś xeona np E3-1230V2 albo coś w tym stylu, czy trzeba zostać przy i7 2600 albo 3770 o ile można taki wsadzić tam? czy będzie potrzebny update biosu?

Edytowane przez dMian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne specjalne biosy nie są potrzebne. Jak masz bios wspierający ivy to możesz dać xeona ivy.

Zwróć uwagę które posiadają integrę a które nie, oraz które posiadają HT, a które nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś odpowiednika właśnie i7 2600 albo i7 3770, więc jak u kolegi nie jest wspierany ivy bridge to nie ma możliwości jakiegoś update biosu wtedy żeby dać takie wsparcie? Na stronie acera od tego składaka w zakładce bios znalazłem taki bios, jednak on chyba nie dodaje obłusgi ivy tylko to jest bios do tych co już obsługują tak ? https://www.acer.com/ac/en/ID/content/support-product/4114;-;

 

 

No niestety to jest jakiś składak od acera i nie ma tam standardowej płyty głównej i w tym cały problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś odpowiednika właśnie i7 2600 albo i7 3770, więc jak u kolegi nie jest wspierany ivy bridge to nie ma możliwości jakiegoś update biosu wtedy żeby dać takie wsparcie? Na stronie acera od tego składaka w zakładce bios znalazłem taki bios, jednak on chyba nie dodaje obłusgi ivy tylko to jest bios do tych co już obsługują tak ? https://www.acer.com/ac/en/ID/content/support-product/4114;-;

 

 

 

No niestety to jest jakiś składak od acera i nie ma tam standardowej płyty głównej i w tym cały problem :/

Jak masz podany na laminacie numer ewidencyjny można sprawdzić co to za płyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już to co chciałem i wiem że nie mogę wsadzić procesora ivy, dziękuje za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...