Skocz do zawartości
bartleby

Nowy laptop, Windows działa bez hasła?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowego używanego/laptopa, wszystko działa ok. Chciałem się zalogować na swoje konto Minrosoft, wpisuję dane swojego konta Microsoft a Windows prosi o wpisanie ostatni raz hasła i po restarcie będzie już na moim koncie albo skonfiguruje halo. Problem w tym, że nie znam tego hasła i nie wiem jak wyjaśnić poprzedniemu właścicielowi czego ja właściwie potrzebuję. Laptop jest na użytkowniku Acer z uprawnieniami admia i włącza się bez logowania. Miałem zacząć od zainstalowania Windowsa od 0, ale facet mówi, że przywrócił przed sprzedażą ustawienia fabryczne i pomyślałem, że oszczędzę sobie roboty... Zawsze byłem strasznie cienki z tych kont i użytkowników grrrr, pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli dobrze rozumiem, to masz podać obecne hasło?

Tak? No to pole zostawiasz puste > Dalej :)

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji Windows 10, warto nie łączyć się do dostępnych sieci internetowych. Wtedy jest możliwość zakładania konta offline.

 

Ale ja chcę sie zalogować na swoje konto.

 

Jeśli dobrze rozumiem, to masz podać obecne hasło?

Tak? No to pole zostawiasz puste > Dalej :)

 

Nie da się, złe hasło na czerwono.

Sprawdzę potem jeszcze raz, bo teraz syn w reszcie dorwał się do swojego nowego laptopa i nie mam serca go przeganiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, autorowi chodzi o to, że obecnie na laptopie jest jakieś konto admina, które ma hasło, ale uruchamia się bez potrzeby wpisywania go. Może nie być hasła admina, ale win10 po jednej z aktualizacji dostawał z tym świra i właśnie upominał się o hasło którego nie ma i nie pozwalał nic zrobić.

Ktoś przywrócił ustawienia fabryczne, ale w praktyce pewnie skorzystał tylko z opcji dostępnej z poziomu systemu, a to nie zresetowało konta admina.

Spróbuj ręcznie zmienić hasło w ustawieniach konta nie wpisując hasła obecnego, sprawdź czy przyjmie, jak nie to:

1 Najprościej to albo zrób to jeszcze raz, tylko jak należy wraz z ponowną instalacją całego systemu, albo zainstaluj system na czysto z pendrive instalacyjnego zrobionego przez Media Creation Tools ze strony MS.

2 Wersja trudniejsza, poszukaj w google jak zmienić hasło konta użytkownika w win10.

Np. tak

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się dziwnie. Chciałem zmienić hasło, ale okazało się, że rzeczywiście hasła nie ma i 'czy chcesz utworzyć', no to ja 'chcę' i dalej poszło gładko. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...