Skocz do zawartości
forresty

Scroll myszy dziwnie się zachowuje

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze srollem myszy. Kiedy przewijam stronę czy pdf w dół przewijanie jest jakby hamowane. Czasami w ogóle nie przewija, czasem przewija ale cofa w górę. Problem występuje tylko przy przewijaniu w dół - w górę jest wszystko ok. Próbowałem przeczyścić okolice elektroniki scrolla, ale nic to nie daje. Coś tam jest nie tak bo po rozebraniu kilka min działa normalnie a potem znów się zaczyna. Próbowałem podociskać te blaszki obejmujące ten element, ale niewiele to daje. Może ktoś mial podobny problem i rozwiazał bez kupownia nowej myszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie przełączniki masz na myśli? Ja tam przy scrollu widzę tylko sensor optyczny. Niby mam starą mysz na wymianę, ale nie mam lutownicy do obsłużenia lutu bezołowiowego i grotu więc nie będę się w to bawił raczej. Wymieniałem kondensatory w monitorze i cieżko to szło przy moim sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zmieniło po rozkręceniu przed i po zepsuciu? Scroll był wyżej czy bardziej do przodu? Bo brzmi to tak jakby scroll "wypadał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdociskałem blaszki obudowy tego czujnika i jakby trochę kłopoty ustąpiły, ale dalej hamuje, choć już nie mam takiego dramatu jak wcześniej. Mysz badziewna - ten czujnik się mocno chyboce i podejrzewałem że może luty na płytce gdzieś puściły, ale wygladają ok. Myślałem też że trzpień scrolla wchdzący do czujnika się wyrobił ale tez na to nie wygląda bo nie slizga sie w otworze.Zagwozdkę mam taką czemu tylko w dół tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...