Skocz do zawartości
Viraxas

Czy warto czekać na Ryzen 4000?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pewien problem - od pewnego czasu planuję złożyć nowy komputer, raczej na procesorze AMD. Z GPU na pewno się wstrzymam do premiery RDNA2 i Ampere, ale resztę zestawu chętnie zakupiłbym już teraz. Potwierdzono wsparcie B450 - Zen 3, więc zmiana w przyszłości byłaby możliwa, ale nie chciałbym wymieniać procesora po kilku miesiącach. Tutaj pojawiają się moje wątpliwości, gdyż najprawdopodobniej w tym roku pojawi się Zen 3 i mam odnośnie tego parę pytań:

 

Czy warto czekać na serię Ryzen 4000 jeżeli komputer będzie przeznaczony wyłącznie do gier? Czy można spodziewać się dużego skoku w wydajności odnośnie gamingu?

 

Czy przy zakupie R5 3600 jest szansa, że karty z generacji RDNA2/Ampere będą ograniczane - czy będzie bottleneck?

 

I może niekoniecznie odnośnie procesorów, ale nowe karty graficzne będą : czy GPU nowej generacji może być też ograniczone przez złącze PCIe 3.0 na płycie głównej? Czy warto wtedy zaczekać trochę i dołożyć nieco do płyty B550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć, mam pewien problem - od pewnego czasu planuję złożyć nowy komputer, raczej na procesorze AMD. Z GPU na pewno się wstrzymam do premiery RDNA2 i Ampere, ale resztę zestawu chętnie zakupiłbym już teraz. Potwierdzono wsparcie B450 - Zen 3, więc zmiana w przyszłości byłaby możliwa, ale nie chciałbym wymieniać procesora po kilku miesiącach. Tutaj pojawiają się moje wątpliwości, gdyż najprawdopodobniej w tym roku pojawi się Zen 3 i mam odnośnie tego parę pytań:

 

Czy warto czekać na serię Ryzen 4000 jeżeli komputer będzie przeznaczony wyłącznie do gier? Czy można spodziewać się dużego skoku w wydajności odnośnie gamingu?

 

Czy przy zakupie R5 3600 jest szansa, że karty z generacji RDNA2/Ampere będą ograniczane - czy będzie bottleneck?

 

I może niekoniecznie odnośnie procesorów, ale nowe karty graficzne będą : czy GPU nowej generacji może być też ograniczone przez złącze PCIe 3.0 na płycie głównej? Czy warto wtedy zaczekać trochę i dołożyć nieco do płyty B550?

Nic nie można się spodziewać oprócz dodatkowych rdzeniuffffff które są ci do niczego niepotrzebne.

Wzrost wydajności będzie na poziomie 8-14% zapewne, tak żeby chociaż troszkę dorównać Intelowi, ale to pewnie będzie 4800X a nie 4600 lub 4900X.

Co do RDNA2 też nie mam większych nadziei ponieważ to co masz w xpudle jest na poziomie 2080S :lol2:

Brałbym 10400F, dobrą Z'kę np. Tomahawka czy Vision G i czekał do porównania 11Gen x 4R

 

Płytę na pewniaka odsprzedasz szczególnie jeśli to Gigabyte (Vision G) bo ten już zapewnił support 11 Genu.

 

Imo najbardziej wyczekiwane premiery to 11Gen bo kto by się spodziewał że z 14+++ da się zrobić 14??????? :lol2: - O Ampere już wiadomo że tylko topowe procki będą to obsługiwać i z AMD sprawa wygląda tak że jeśli marzysz o tym żeby dodać to do r5 3600 lub intela 10400F to możesz się grubo zdziwić. Zapewne do 3060 będzie potrzebne 3700x lub 10600k po OC

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie parujesz komponentów ze znacząco różnych segmentów wydajnościowych nie zawracaj sobie głowy batulnekami.

 

Jeden zunifikowany 8rdzeniowy CCX ma potencjał konkretnie poprawić wydajność - zobaczymy ile będzie w konkretnych przypadkach. Można się spodziewać takiego kalibru jak między 3100x vs 3300x, a nawet trochę więcej, bo różnica w ipc też dojdzie.

 

Pamiętaj, że integry w modelach bez G nie ma, także jak złożysz coś dzisiaj, to jakieś gpu musisz mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz GPU na wszystkich 16 liniach to nie będzie ograniczenia. RTX 2080 Ti to chyba pierwsza karta która w bardzo minimalny sposób przekracza pcie 3.0 x8 ~3-5% wiec x16 wystarczy jeszcze przez pewien czas.

Jeśli grasz w 4k lub 3440x1440 to nie będzie żadnej różnicy między 9900k / 3900X / 3600X / 2600X / 4700G.

Jak możesz to bierz coś z PCIe 4.0 może np. SSD NVME PCIe 4.0 x8 od Samsunga wyjdą i bedą piekielnie i zauważalnie szybsze, przyszłe gry (za jakieś 2-3 lata) będą lepiej wykorzystywać możliwości SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam polecam jak wszystkim R3600+ Gigabyte b450m ds3h. Zestaw w proline wychodzi 1100zł.

Z asrock b450 pro4 100zł więcej.

Dobra płyta na Z490 to wydatek 800-1200zł. Opłacalność takiego zestawu pominę milczeniem.

Może trzeba czekać aż ceny płyt intela się unormują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz GPU na wszystkich 16 liniach to nie będzie ograniczenia. RTX 2080 Ti to chyba pierwsza karta która w bardzo minimalny sposób przekracza pcie 3.0 x8 ~3-5% wiec x16 wystarczy jeszcze przez pewien czas.

Jeśli grasz w 4k lub 3440x1440 to nie będzie żadnej różnicy między 9900k / 3900X / 3600X / 2600X / 4700G.

Jak możesz to bierz coś z PCIe 4.0 może np. SSD NVME PCIe 4.0 x8 od Samsunga wyjdą i bedą piekielnie i zauważalnie szybsze, przyszłe gry (za jakieś 2-3 lata) będą lepiej wykorzystywać możliwości SSD.

 

Pewnie dopiero flagowiec RTX 40X0 zbliży

się do kresu PCIE 3.0 x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Zen 3 to spodziewałbym się 10-15% wzrostu ogólnej wyjdaności ze względu na IPC/zegary. Jednak jeśli chodzi o gry to ze względu na zmiany w CCX można się spodziewać prawdziwego kopa - taki R5 4600 to wg mnie będzie niezwykle łakomym kąskiem. Tak jak zostało to już wspomniane - różnice w grach między Zen2 a Zen3 mogą być podobne jak między 3100 i 3300x.

Co do bottleneck'u, bodajże na kanale gamers nexus był testowany R3 3300x pod tym względem - wynik był dosyć zaskakujący bo jakieś minimalne ograniczenie pojawiało się dopiero na 2070 Super a jakieś sensowne na 2080 Super - mówimy tu o procku 4c/8t opartym na Zen2 - o ile nie planujesz wydawać 5k na samą kartę to bym nie bał się niczego pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dopiero flagowiec RTX 40X0 zbliży

się do kresu PCIE 3.0 x16.

Mówisz że PCIE 3.0 umrze dopiero za ~3-4 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie dopiero flagowiec RTX 40X0 zbliży

się do kresu PCIE 3.0 x16.

Może...w każdym razie jak do tego dojdzie to PCIe 4.0 będzie dostępne od INTELA i AMD w tanich płytach. Gdzieś czytałem że Intel ma nawet pominąć wersje 4 i odrazu skoczyć na PCIe 5.0 ale to narazie plotka.

Różnica w PCIe 2.0 x16 i PCIe 4.0 x16 dla RX 5700 XT to max 2% (średnia z 21 gier) wg. testów TechPowerUp. Więc aktualnie (nie liczę BigNavi i Amper) to na upartego PCIe 2.0 daje rade.

Mówisz że PCIE 3.0 umrze dopiero za ~3-4 lata?

Moja kryształowa kula nie sięga AŻ tak daleko jak 4 lata ale Amper i odświeżony Amper powiedzmy RTX 30x0 Super nie będzie miał problemu z PCIe 3.0 x16.

Jeśli chcesz używać czegoś oprócz GPU i dzielić 16 linij na 8 i 8 to może być problem już za kilka miesięcy.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji zapraszam również do wątku zbiorczego poświęconego przyszłej generacji Ryzen

Zen 3(AMD Ryzen 4xxx) - wątek zbiorczy

 

Gdzieś czytałem że Intel ma nawet pominąć wersje 4 i odrazu skoczyć na PCIe 5.0 ale to narazie plotka.

To nieprawda,płyty z chipsetem Z490 mają już sloty PCIe 4.0,a dopiero 11 gen.(Rocket Lake) ma obsługiwać PCIe 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda,płyty z chipsetem Z490 mają już sloty PCIe 4.0,a dopiero 11 gen.(Rocket Lake) ma obsługiwać PCIe 4.0

 

Niech żyje konkurencja :) Gdyby nie AMD to mogło być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegów chyba trochę poniosło, do dzisiaj ludzie maja 6700k lub jakies ryzeny 1 lub 2 generacji z 1080ti 2070s i tym podobne.

 

Wiadomo jak chcesz mieć kartę z serii 80/80ti/big Navi

To znaczy ze masz conajmniej 6k na sama grafika, wiec procesor tez powinien być topowy, bo podniesie fps, wątpię ze ktoś kto ma pieniądze na kartę za 6k będzie się rozglądał w procesorach za 800zl

 

Reasumując, jeżeli planujesz kupić ampere 60/70 to albo coś z rdna 2 to nawet 7 generacja intela by podołała.

 

Jak kupisz r5 3600 i połączysz go z nowa generacja kart, po czym zmienisz go na 4600/700x, to owszem fps Ci wzrośnie, ale co to będzie za skok z 110 na? Oczywiście, różnice będą większe i mniejsze, ale uogólniam. Dla mnie gra nie warta świeczki, ale to już kwestia osobista.

 

Ja bym brał sprawdzonego 3600, teraz nowe sztuki w dużej większości łatwo wkręcają się na 4.5ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli w kontekście RDNA2/Ampere i PCIe 3.0 vs 4.0 nie ma na razie czego się obawiać.

 

Co do bottlenecku - chodziło mi tu o sytuacje w której teraz kupuję R5 3600, a za parę miesięcy np. RTX 3070 - czy będzie to ograniczenie i czy będzie znaczące? Czy lepiej byłoby zawczasu pójść w R7 3700X, który być może byłby tym anty-bottleneckiem w takim połączeniu?

 

*Preferuję iść w CPU od AMD i grafikę raczej od NVIDII, dlatego takie porównania.

 

Tymczasowe GPU to mój obecny GTX970, więc póki co bez szału, ale rzecz w tym, że dzieląc zakup na dwa mógłbym sobie pozwolić na większy wydatek zarówno na część pierwszą (wszystko poza GPU), jak i część drugą (GPU). O to mi tutaj chyba najbardziej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić rtxa 3070, to bierz 3600, spokojnie starczy, dla świetego spokoju możesz wziąć 3700x.

Do dzisiaj gry słabo sobie radzą z wykorzystaniem 4/8 co dopiero 6/12, a gdzie tam 8/16.

Aczkolwiek powoli się to zmienia. I dodatkowe rdzenie i wątki o ile takie przyjdą w nowej generacji nie wiele Ci da.

 

Ludzie mówią, z konsole dostają 8/16 to teraz to będzie minimum i standard. Tylko chyba zapominają ze obecna generacja tez siedzi ma 8/16. A jakoś optymalizacja była w większości robiona przez ostatnie lata na 4/4 4/8, do dzisiaj jest co pokazuje premiera 3300x

 

Wiec nie przejmuj się według mnie rdzeniami. Wątpię, ze nowa generacja kart dokona skoku większego niż 20-30%. To nie te czasy rozwój zwolnił. To samo do procesorów.

Jeżeli bijesz się o każdy fps to poczekaj, na pewno lekko wzrośnie, ale jak mowie to będzie skok rzędu 100fps na 107fps, sam ocen czy warto.

 

Dodatkowo im większa rozdzielczośc tym mniej spada udział procesora, jak planujesz grę w 2k a tymbardziej 4K to nie zawracaj sobie na razie tym głowy i bierz co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba zapominają ze obecna generacja tez siedzi ma 8/16.

Obecna generacja konsol ma 8/8 - APU Jaguar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolegów chyba trochę poniosło, do dzisiaj ludzie maja 6700k lub jakies ryzeny 1 lub 2 generacji z 1080ti 2070s i tym podobne.

Miałem 6700K i 1080Ti i FPS był w porządku ale frame time w grach ubisoftu jak assassin's creed odyssey / origin, the division 1 i 2 czy battelfield 1 i V był okropny. 4R/8W to nadal dobra opcja ale widać już problemy.

Rayzeny 2 generacji jak 2600X jest w porzątku ale te z pierwszej generacji to mają za dużo problemów "wieku dziecięcego" - na dzień dzisiejszy nie polecam chyba że naprawdę musisz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=E7GWhdJwVKo

Kingdom Come Deliverance - gra z początku roku 2018. Fragment z WIOSKI początkowej, CPU 6/12 jeszcze daje rade. W grze są duże miasta gdzie jest jeszcze gorzej - taki przedsmak nadchodzących lat.

Co do bottlenecku - chodziło mi tu o sytuacje w której teraz kupuję R5 3600, a za parę miesięcy np. RTX 3070 - czy będzie to ograniczenie i czy będzie znaczące? Czy lepiej byłoby zawczasu pójść w R7 3700X, który być może byłby tym anty-bottleneckiem w takim połączeniu?

R5 3600 będzie ograniczał GPU np. RTX 2080Ti (zakładam że to odpowiednik rtx 3070) w 720p i bardzo minimalnie 1080p jeśli grasz w ponad 144 klatkach - powiedzmy 2-7% max w zależności od gry.

Jeśli grasz (i tylko grasz, bez streamowania w tle itp.) w 2560x1440 i więcej to nie ma różnicy między 3600 a np. 3700. Na dzień dzisiejszy 6 rdzeni i 12 wątków w zupełności wystarcza. Co będzie za 2-3 lata to nie wiem, ja bym wołał dopłacić i mieć zapas 8 rdzeni ale to z czystego lenistwa żebym za rok czy 2 nie musiał zmieniać procesora z 6 rdzeni na 8.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wracając do PCIE 3.0 x16

Z pewnością flagowiec RTX 30X0

nie będzie ograniczany przez PCIE 3.0

Czyli można przypuszczać, że spokojnie średnią półkę

z kolejnej jeszcze serii kart bez ograniczenia w wydajności

się uruchomi, pewnie takiego RTX 4060.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej tak.

Dzisiaj można odpalić 1080 Ti / RTX 2080 / RTX 2080 Super na PCIe 2.0 x 16 bez problemu jak ktoś ma chęć na eksperymenty.

RTX 2080 Ti / RTX Titan/ Titan V z bardzo, bardzo małym bottleneckiem - poniżej 5% straty, w zasadzie to ciężko powiedzieć czy to bottleneck czy błąd pomiarowy.

 

PCIe 4.0 warto brać do SLI jeśli ktoś jeszcze robi taki system lub do GPU x8 + SSD x8 itp.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Planuje kupić sprzet do 4k, pod gry. Warto czekać na premiere Ryzenów, czy wkładać i5 10400F/R5 3600?

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli to sprzęt tylko do gier to poczekaj na nowe cpu od AMD.

Ja kupiłem Intela 2019 ale teraz brałbym nowe AMD bo zrównają się z topowymi Intelami typu 10900K albo je minimalnie wyprzędą - czekaj na R5 4600.

 

Wczoraj czytałem o nowej bardzo ciekawej funkcji nowych architektur dla rynku konsumenckiego - NVCache od Nvidia.

Dzięki nowym konsolą (w szczególności PS5) GPU mają wykorzystywać SSD jako "pomoc" dla VideoRAM'u więc szybkość SSD będzie miał duże znaczenie, a więc PCIe 4.0 może zrobić różnice.

Oczywiście nie stanie się to w 2020, a raczej 2021-2022 bo muszą wyjść gry wspierające tą technologie i ludzie muszą przesiąść się z SSD SATA 3 na NVME SSD x4 oraz dzisiejsze SSD PCIe 4.0 nie są dużo szybsze niż topowe PCIe 3.0 ale myślę że na pół roku będziemy mieli szybkie SSD od Samsunga jak 980 PRO.

Kanał YT - "Moore's Law Is Dead" spekuluje nawet że za kilka lat możemy mieć karty graficzne które będą miały wbudowane SSD np. RTX 5080 Ti 18 GB VRAM i 128 GB ROM SSD.

Intel na razie nie oferuje PCIe 4.0. Z490 ma mieć tą technologie ale zakładam że jak byś kupił cpu 10 generacji to nie będziesz za rok wymieniał procesora na nowy.

 

Twierdziłem że do gier nie ma różnicy między PCIe 3 a 4 i nadal to podtrzymuje ale łączenie GPU i SSD przez PCIe może to zmienić.

NVCache - To nie są potwierdzone informacje tylko spekulacje o przyszłości na podstawie przecieków.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie wstępny koszyk, idealnie w mój założony budżet na PC https://www.x-kom.pl/lista/cxlv2hquw

Ale jeśli nie jest to teraz opłacalne, to cóż, pół roku najwyżej się poczeka.

Myślisz, że 4600 będą sporo droższe od 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę że 4600 będzie w cenie 3600 z czasu premiery, a 3600 jeszcze stanieje.

UWAGA - żeby mieć PCIe 4.0 musisz kupić płytę główną z chipsetem X570 lub B550.

W koszyku masz B450 - to ma tylko PCIe 3.0.

Ram 3000 cl 16 ujdzie ale szukaj czegoś szybszego do 3600 max.

Jak poczekasz to w okolicy wrzesinia-listopada wyjdą nowe GPU od NV i AMD.

 

Normalnie to bym nie polecał czekać dłużej niż parę tygodni ale myślę że warto tym razem. Poza tym Ty nie zarabiasz na swoim PC tylko grasz więc nie tracisz żadnego dochodu czekając.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pamiętasz cene 3600 z premiery? 200 dolców chyba?

Dzięki za rady. Wrzesień, listopad? Ale premiery Ryzenów chyba też można się spodziewać dopiero pod koniec roku?

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu ma być zapowiedziany refresh zen2 (dostępność początek lipca), więc będzie mała obniżka obecnych 3600.

Jak ci się nie chce czekać to najwyżej wymienisz za pół roku albo rok na 4600 o ile w ogóle będziesz potrzebował.

 

Ram warto zmienić na cruciale 3000cl15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każda wersja B450 podejdzie pod zen3? Czy lepiej się zaopatrzyć w którąś z konkretnych wersji? W sumie słabo tak kupić teraz, a za pół roku się bawić w sprzedawanie i kupowanie zen3, a zainteresowanie 3600 pewnie spadnie, jak wyjdą nowe modele.

 

Chyba lepiej poczekać, niż zaraz płakać, że wyszedł procesor w podobnej cenie, a wydajniejszy. :D Teraz i tak w sumie gram w gry typu LOL, Valorant, ale gdy mnie nachodzi chęć na coś bardziej wymagającego to już czuje, że i5 7400 i 1050TI nie daje do końca rady.

 

Dzięki, to zmienie te goodramy.

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A tak się zastanawiam. Pokazują różne reklamy i promocje. Np. w Lidlu 1kg piersi z kurczaka 8-9zł. Udka z kurczaka z kością 5zł. Czemu to takie tanie. Powietrzem karmione?
    • Najchętniej wszystko z Komputronik. Rozdzielczość 1440p. Płyta fajnie jakby miała WiFi ale najwyżej dokupię kartę WiFi jeśli będzie można dzięki temu złożyć coś fajniejszego 
    • I nawet nie wiesz jaki model  Jeśli chodzi o test Liptona to był tam M-H, a nie HDV. ZUPEŁNIE inne płyty. Asrock b650MH oraz hdv, ale na A620 to lipa, natomiast ta B650m-HDV już jest sprawdzona przez min. hardware unboxed. Nieruszany bios, który ucina 3% wydajności takiemu 7950x pozwala utrzymać 70 stopni, zmieniając jedną opcję w biosie na stadardowy limit temperatur, rośnie to do 79 stopni. Każde kolejne 4 rdzenie to około 50-60w, więc taki 7900x, pewnie będzie miał 65-70 stopni, a 7800x3d ~60 stopni na sekcji zasilania. Ale tak, lepiej kupować płyty za 900 zł, niż douczyć się nazw płyt i spojrzeć w angielskiego youtuba + zestawienie specyfikacji sekcji.
    • Ale nawet jak nie znajdziesz kosztów, prawdziwych czy lewych, to i tak podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi tyle samo co podatek Belki, a stopa zwrotu dużo większa, więc nic tylko flipować. Mają rozmach ...
    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...