Skocz do zawartości
Gobli

Aktualizacja funkcji Windows 10 - jak skutecznie powstrzymać?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej

Czy znacie może skuteczny sposób na permanentne zablokowanie aktualizacji funkcji bez jednoczesnego blokowania aktualizacji bezpieczeństwa / sterowników / dostępu do sklepu microsoft?

Myślałem, że postawienie własnego WSUS załatwi sprawę, ale w ten sposób odcinam sklep i wygodną aktualizację sterów z Windows Update...

 

Testowałem już klucze rejestru "AllowOSUpgrade" oraz "DisableOSUpgrade" ale komputery wciąż próbują pobrać aktualizacje funkcji.

A zależy mi, by komputery były na tym buildzie który im zainstaluję, i aby nie przeskakiwały do kolejnego dostępnego.

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale we WSUSie możesz sobie zdefiniować jakiego rodzaju aktualizacje dostanie stacja. Wystarczy że wyfiltrujesz security, critical + drivers, bez feature update i końcówka nie dostanie nowego builda, a poprawki i sterowniki będzą się ściągać.

Edytowane przez LoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale we WSUSie możesz sobie zdefiniować jakiego rodzaju aktualizacje dostanie stacja. Wystarczy że wyfiltrujesz security, critical + drivers, bez feature update i końcówka nie dostanie nowego builda, a poprawki i sterowniki będzą się ściągać.

Tak, ale dostępu do Microsoft Store już nie mam, bo z jakiegoś idiotycznego ;) powodu sklep używa WU*. Oraz jak ktoś weźmie laptopa poza firmową sieć, podłączy nowe urządzenie, laptop nie pobierze z WU sterownika.

 

 

*musiałem przez GPO zabronić komputerom dostępu do internetowej witryny Windows Update - bez tego ustawienia komputery co jakiś czas ignorują obecność WSUSa i ciągną Feature Update bezpośrednio z WU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*musiałem przez GPO zabronić komputerom dostępu do internetowej witryny Windows Update - bez tego ustawienia komputery co jakiś czas ignorują obecność WSUSa i ciągną Feature Update bezpośrednio z WU.

 

Na tym polega idea WSUSa, albo WSUS albo WU. Mając WSUSa masz kontrole (jako - taką) nad tym co dostaną końcówki, bez tego wolna amerykanka. Inną opcją jest wypychanie aktualek przez SCCMa, jeśli masz w firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są skrypty do całkowitego odinstalowania lub wyłączenia W.Update, W.Defence i wszystkiego co chcesz. Sa też mody W10 z całkowicie usuniętą telemetria, WU, WD itd. Zdaje się, że są też programy podobnie działające, ale nie tak skutecznie. Sprawdź ShutUp10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma opcji by zatrzymać Feature Update i zachować dostęp do sklepu i automatycznego pobierania sterowników...? Ech, gupi system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są skrypty do całkowitego odinstalowania lub wyłączenia W.Update, W.Defence i wszystkiego co chcesz. Sa też mody W10 z całkowicie usuniętą telemetria, WU, WD itd. Zdaje się, że są też programy podobnie działające, ale nie tak skutecznie. Sprawdź ShutUp10.
Ta, a potem jest płacz, że "aktualizacje psują windowsa" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są skrypty do całkowitego odinstalowania lub wyłączenia W.Update, W.Defence i wszystkiego co chcesz. Sa też mody W10 z całkowicie usuniętą telemetria, WU, WD itd. Zdaje się, że są też programy podobnie działające, ale nie tak skutecznie. Sprawdź ShutUp10.

 

Takimi rzeczami to możesz się bawić w domu na swoim prywatnym kompie, ale nie w firmie gdzie masz pod sobą np. kilka tysięcy końcówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście mam tylko setkę komputerów... ale to i tak dużo dla jednej osoby kiedy coś pójdzie nie tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...