Skocz do zawartości
glubisz

Ceny starych procesorów

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mnie to ciekawiło, a teraz widzę, że nawet używane, stare procesory mają tę samą przypadłość.

 

Dlaczego używkę i5 4590 3.30 - 3.70GHz można kupić na allegro za 200-250zł

A ceny i5 4690 3.50 - 3.90GHz to 370-500zł? Przecież to jest 200MHz różnicy. W grach różnica dosłownie na poziomie 1-2fps. Ludzie wystawiają taki procesor o ~200zł drożej, a co ciekawsze - inni ludzie to kupują i wolą do tego dopłacać po 200zł...

 

To samo z i7 4770, a i7 4790 (bez K). Różnica 100-200MHz, a ceny tego drugiego o 150-200zł wyższe. Identyczna sytuacja z i5 6500 i 6600.

 

Te procesory czymś jeszcze się różnią? Czy dopłaca się tyle kasy do marnych 100-200MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fanatyzm intelikowych fanboi

 

jaki sens brac 4c/4t intela 5gen wstecz jak 1200af jest po 249 nojka funkiel z pocałowaniem w rączkę?

 

8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja to nie mam zaufania do amd, bo wujek kolegi kuzyna od strony matki powiedział, że się grzeją i prond żrom. Tacy ludzie, trochę czasu zejdzie zanim do nich dotrze, że AMD też potrafi dobry sprzęt robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta pod Haswella to 100zl

DDR3 są po 10zl za GB

I5-4590 jest mocniejszy i tańszy od Ryzena.

 

Takie CPU kupują posiadacze płyt. Przesiadka na Ryzena to 400zl za płytę. Dlatego kupno i5 za 150zl ma sens. Oczywiście że ceny i5 i7 są absurdalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fanatyzm intelikowych fanboi

 

jaki sens brac 4c/4t intela 5gen wstecz jak 1200af jest po 249 nojka funkiel z pocałowaniem w rączkę?

 

8:E

udajesz glupiego czy naprawde nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja to nie mam zaufania do amd, bo wujek kolegi kuzyna od strony matki powiedział, że się grzeją i prond żrom. Tacy ludzie, trochę czasu zejdzie zanim do nich dotrze, że AMD też potrafi dobry sprzęt robić.

Moi znajomi,co mają Intela za żadne skarby świata nie przekonają się do AMD

Ja się wyłamałem,FX-8350 pięknie mi służy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie chodziło o to, dlaczego dwa niemalże identyczne procesory mają taką różnicę cenową (a wydajność identyczną), a nie o to, czy bardziej opłaca się za taką samą kasę kupić AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to ciekawiło, a teraz widzę, że nawet używane, stare procesory mają tę samą przypadłość.

 

Dlaczego używkę i5 4590 3.30 - 3.70GHz można kupić na allegro za 200-250zł

A ceny i5 4690 3.50 - 3.90GHz to 370-500zł? Przecież to jest 200MHz różnicy. W grach różnica dosłownie na poziomie 1-2fps. Ludzie wystawiają taki procesor o ~200zł drożej, a co ciekawsze - inni ludzie to kupują i wolą do tego dopłacać po 200zł...

 

To samo z i7 4770, a i7 4790 (bez K). Różnica 100-200MHz, a ceny tego drugiego o 150-200zł wyższe. Identyczna sytuacja z i5 6500 i 6600.

 

Te procesory czymś jeszcze się różnią? Czy dopłaca się tyle kasy do marnych 100-200MHz?

Mają dopisek K...

Ić stond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to ciekawiło, a teraz widzę, że nawet używane, stare procesory mają tę samą przypadłość.

 

Dlaczego używkę i5 4590 3.30 - 3.70GHz można kupić na allegro za 200-250zł

A ceny i5 4690 3.50 - 3.90GHz to 370-500zł? Przecież to jest 200MHz różnicy. W grach różnica dosłownie na poziomie 1-2fps. Ludzie wystawiają taki procesor o ~200zł drożej, a co ciekawsze - inni ludzie to kupują i wolą do tego dopłacać po 200zł...

 

To samo z i7 4770, a i7 4790 (bez K). Różnica 100-200MHz, a ceny tego drugiego o 150-200zł wyższe. Identyczna sytuacja z i5 6500 i 6600.

 

Te procesory czymś jeszcze się różnią? Czy dopłaca się tyle kasy do marnych 100-200MHz?

 

Zawsze mocne wersje procesorów na daną podstawkę długo trzymają ceny. Broadwelle i7 to już w ogóle.

Najczęściej są szukane przez osoby co siedzą na czymś słabszym i chcą niewielkim kosztem zrobić upgrade. Wersje K dodatkowo podkręcane szczególnie, taki i7 Haswell w wersji K podkręcony do sensownych wartości na luzie ciągnie wszystko co potrzeba. Pewnie do jakichś droższych RTXów już może być słaby, ale jak kogoś stać na GPU za 2.5K w górę to pewnie resztę już sobie też wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@robbo2k

Nie, 4590 absolutnie nie jest szybszy od 1200AF. Tym bardziej, że do takiego max ramy jakie wsadzisz to 1866MHz. Z 1200AF konkurować to może ale i5 4670k/4690k i to z ramem takim wypasionym, z 2400MHz, a nie jakieś biedne wersje.

 

Ta dopłata do taktowania to jest po prostu debilizm. Tak jak ludzie kiedyś się nabierali na gotowce z allegro 6x3GHz=18GHz :D . Tak teraz dopłacają do 100mhz kosmiczne kwoty bo myślą, że im to wydajność podniesie o kosmiczne wartości jakieś.

Edytowane przez prozeropro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to ciekawiło, a teraz widzę, że nawet używane, stare procesory mają tę samą przypadłość.

 

Dlaczego używkę i5 4590 3.30 - 3.70GHz można kupić na allegro za 200-250zł

A ceny i5 4690 3.50 - 3.90GHz to 370-500zł? Przecież to jest 200MHz różnicy. W grach różnica dosłownie na poziomie 1-2fps. Ludzie wystawiają taki procesor o ~200zł drożej, a co ciekawsze - inni ludzie to kupują i wolą do tego dopłacać po 200zł...

 

To samo z i7 4770, a i7 4790 (bez K). Różnica 100-200MHz, a ceny tego drugiego o 150-200zł wyższe. Identyczna sytuacja z i5 6500 i 6600.

 

Te procesory czymś jeszcze się różnią? Czy dopłaca się tyle kasy do marnych 100-200MHz?

 

A zobacz sobie ceny 4790k :D Wtedy się dopiero zdziwisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@robbo2k

Nie, 4590 absolutnie nie jest szybszy od 1200AF. Tym bardziej, że do takiego max ramy jakie wsadzisz to 1866MHz. Z 1200AF konkurować to może ale i5 4670k/4690k i to z ramem takim wypasionym, z 2400MHz, a nie jakieś biedne wersje.

 

Ta dopłata do taktowania to jest po prostu debilizm. Tak jak ludzie kiedyś się nabierali na gotowce z allegro 6x3GHz=18GHz :D . Tak teraz dopłacają do 100mhz kosmiczne kwoty bo myślą, że im to wydajność podniesie o kosmiczne wartości jakieś.

 

4670k @ 4,4ghz z ramem 1600mhz = r7 1700 @ 3,6ghz z ramem 3000mhz w avg fps BF1, GTA V, CSGO z gtx 1070

Oczywiście w gierkach gdzie 4 jajka się dławią, na ryzenie dropów nie uświadczymy, ale przeciętnie fps jest na podobnym poziomie.

Nie wiem jak ma się 1200AF do r7 1700, ale zakładam że nie jest dużo szybszy - ale jak się mylę to mnie naprostujcie, nie mogłem znaleźć jakiegoś praktycznego ich porównania.

 

Dopłata 100zł za 200mhz w starych prockach to ofc głupota :)

Ale w 4670k czułem różnicę (i to wyraźnie) między stock zegarem (takty bodajże 3,8-3,7-3,6-3,6) a 4,2 na wszystkich rdzeniach, mało tego, jak gierka bardziej siedziała na cpu (np. bf multi), to nawet między 4,2ghz a 4,4 była różnica, po prostu to nie puste mhz tylko faktycznie fajnie się skaluje ta ich wydajność. Także dołożenie paru dyszek załóżmy z takiego 4430 do 4590 można jeszcze jakoś uzasadnić.

Edytowane przez cambolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Heh, mnie chodziło o to, dlaczego dwa niemalże identyczne procesory mają taką różnicę cenową (a wydajność identyczną), a nie o to, czy bardziej opłaca się za taką samą kasę kupić AMD.

 

To bardzo proste

 

a) jestem Mietek.... mam 300zł i komputer

b) Google powiedz mi najlepszy procesor do mojej płyty

c) i5-4690 czy i7-4790 ..... biere...

 

Dlatego najmocniejsze procesory na dany chipset są w zawyżonych cenach, tak było od zawsze i5-2400 był o 30% tańszy od i5-2500.

 

Oczywiscie iż 4590 jest szybszy od 1200AF i ciągle pomijasz iż płyta do 4590 kosztuje 100zł a do 1200AF 400zł

 

Tu masz porównanie 4590 do 1700...

 

Podsumowując update Haswella z Pentiuma/i3 do i5 za 150-200zł ma sens.

Dodatkowo Haswell jest ostatnia platforma na DDR3 dlatego 4790/4690 maja ceny z kosmosu.

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesują stare testy jakieś z 2017 roku gdzie ktoś porównuje i5 haswell z r7 1700. Ostatnio na Pclabie był nawet test R3 1200AF. Na stock zegarach (3.4GHz) i pamięciach 2400MHz był o 7% wolniejszy od i5 2500K OC do 4.5GHz i 15% wolniejszy od i3 9100F. Tylko, że do tego Ryzena wsadzisz pamięci 3200MHz co z automatu te 10% wydajności ci da. Czyli przeskakuje i5 2500K@4.5GHz i ma tylko 5% straty do 9100F.

 

Po drugie - zauważ, że jak ktoś kupuje Ryzena 3 1200AF, albo kombinuje z jakimiś używanymi i5 haswell - to oznacza, że nie jest to osoba bogata, albo po prostu nie chce wydawać dużo pieniędzy na komputer. Dlatego można spokojnie założyć, że taka osoba do swojego komputera nie będzie wkładać Ryzenów 7, ani tym bardziej 9, bo są one po prostu... Drogie. Na dobrą sprawę, taki człowiek może kupić najtańszą płytę na A320 za 200zł, a potem do niej spokojnie wsadzi i tak R5 3600 jak będzie chciał, bo mu ta płyta go spokojnie obsłuży. I sekcja wcale się smażyć nie będzie.

 

Jedyna opcja sensowna pchania się w te stare platformy, to jak ktoś ma już płytę pod 1150 i pamięci DDR3. Wtedy faktycznie, jeszcze można powiedzieć o opłacalności kupna i5 czy i7 pod tą platformę. Ale jeśli ktoś składa od zera i musi kupić procesor, płytę i pamięci RAM - to nie, nie jest to wtedy ani trochę opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udajesz glupiego czy naprawde nie rozumiesz?

Fanboystwo to niestety stan umysłu. A Kościół Świętego Ryzena bywa gorszy od jechowych i katolików razem wziętych...

 

Ludzie tutaj kombinują robiąc wielkie analizy, a wszystko w zasadzie wyjaśnia @robbo2k.

 

Osoba, która się na sprzęcie nie zna i się go też trochę boi, chce poprawić wydajność zmieniając jak najmniej.

Przecież nawet tu na forum jest pełno tematów, gdzie ludzie chcą wsadzić coś najmocniejszego do obecnej platformy. To dlatego używki, zwłaszcza te high-end, mają takie kosmiczne ceny. Póki jest to wymiana z jakiegoś totalnego dziadostwa, to nawet nie jest to taki zły pomysł. Gorzej, jak do nowej karty graficznej ktoś wymienia jedno stare i5 na inne.

 

Póki, wbrew twierdzeniom ryzenowych fanatyków, 4 solidne rdzenie będą spokojnie wystarczały przeciętnemu użytkownikowi do wszystkiego, nie należy się tutaj spodziewać większych zmian. A że procesory się praktycznie nie psują i jeden z ulubionych talking-pointów KŚR, czyli glut pod IHSem, też nie wywołuje u użytkowników stulejki, rynek kwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnemu użytkownikowi co sobie gra w WoTa, metina, przegląda internet czy sobie tam robi coś w Wordzie - spokojnie starczą słabsze jednostki. Mam platformę na 1156 i mogę powiedzieć - jeśli chodzi o działanie przeglądarki internetowej czy tych 2 wyzej podanych gier - nie ma absolutnie żadnej różnicy między i7 860 które mam a i5 750 które miałem czy nawet i3 540. Powtórzę jeszcze raz - brak różnicy między i3 540 a i7 860. Na obu te rzeczy bezproblemowo śmigały. Takze sorry, ale przeciętny Kowalski do takich zastosowań to może sobie kupić równie dobrze i3, pentiuma albo Athlona bo mu to wystarczy, a wymiana na jakiekolwiek wydajniejsze rozwiązanie w tym wypadku to strata pieniędzy. Z kolei gdy ktoś używa komputera do bardziej zaawansowanych programów czy gier to nie, 4 gołe rdzenie absolutnie nie wystarczą.

 

 

Jeśli i7 lynnfield jest w stanie walczyć w wielu tytułach jak równy z równym z i5 haswell, a w wielu także go pokonywać mimo słabszego wątku, to znaczy to ni mniej, ni więcej że 4 golasy to nie jest obecnie wystarczające rozwiązanie. I ponownie powtórzę co już powiedziałem "Jedyna opcja sensowna pchania się w te stare platformy, to jak ktoś ma już płytę pod 1150 i pamięci DDR3. Wtedy faktycznie, jeszcze można powiedzieć o opłacalności kupna i5 czy i7 pod tą platformę. Ale jeśli ktoś składa od zera i musi kupić procesor, płytę i pamięci RAM - to nie, nie jest to wtedy ani trochę opłacalne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 250-270zł złożyłem PEŁNY KOMPUTER z obudowa i zasilaczem

co pozwala grac w 50fps w CS GO czy inne Palladinsy, LOLe

 

Fujitsu E720 109zł

i3-4130 50zł

Dysk 320GB 20zł

Karta graficzna HD 8570 LP (aka R7 240) 50zł

RAM 4GB 40zł

 

Powalcz z tym? Dlatego i5 i i7 na upgrade się dobrze sprzedają bo całe komputery z Haswellem sa po 200-300zł.

 

 

Cena nowego 1200AF nie ma wiec tu nic do gadania.

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 250-270zł złożyłem PEŁNY KOMPUTER z obudowa i zasilaczem

co pozwala grac w 50fps w CS GO czy inne Palladinsy, LOLe

 

Fujitsu E720 109zł

i3-4130 50zł

Dysk 320GB 20zł

Karta graficzna HD 8570 LP (aka R7 240) 50zł

RAM 4GB 40zł

 

Powalcz z tym? Dlatego i5 i i7 na upgrade się dobrze sprzedają bo całe komputery z Haswellem sa po 200-300zł.

 

 

Cena nowego 1200AF nie ma wiec tu nic do gadania.

Dokladnie, Haswelle jeszcze dlugo beda w uzytku. Jest to praktycznie ostatnia platforma na tanich ddr3 no i nawet bieda plyty maja juz praktycznie to co trzeba teraz przecietnemu uzytkownikowi t.j SATA 6/ USB 3.0 tyl i front. Pcie 16 Gen3. Calkiem sprawnie to wszystko dziala, na takim i5 4460 mozna sobie pograc spokojnie w BF1, nie ma juz okrutnych dropow (w koncu gre dopaczowali :E ). Plyty wzglednie tanie i nie takie zabytkowe jak na 1155 dodatkowo umozliwiaja "OC" prockow bez K do max turbo. Mozna do tego dobrac tani ram 4x2gb 1333 i podkrecic na 1600 praktycznie na kazdej plycie.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dużo jest ludzi na niegdyś popularnych zestawach w stylu haswell i3 + 750ti którzy grają sobie okazjonalnie w jakiegoś csa czy fortnite, w tym przypadku kupno nawet używki rx470/gtx 970 do 5 stówek i do tego i5 za 150-200zł da mega kopa i będzie najtańszą opcją na upgrade.

Ale jeszcze raz patrząc na pytanie zadane w temacie, patrząc po allegro na szybko i5 4590 za 200zł i 4690 za 350zł - głupota, niby 4690 i 4790 to refresh, ale i tak nie ma sensu dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze raz patrząc na pytanie zadane w temacie, patrząc po allegro na szybko i5 4590 za 200zł i 4690 za 350zł - głupota, niby 4690 i 4790 to refresh, ale i tak nie ma sensu dokładać.

To samo jest w druga strone z prockami z koncowka S. Ludzie sie "boja" 4570S itp a to jest praktycznie to samo a czesto sporo tansze. Tak samo z xeonami bez grafiki, mozna wylapac w dobrej cenie. Jak ktos sie zna na sprzecie to zlozy sobie kompa na Haswellu w dobrych pieniadzach. Na zestaw Plyta+ proc + ram wyda niewiele drozej niz na Ryzen 1200AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robbo2k

Ja całego kompa zlozylem i wydałem 400zl

CPU I7 860

Ram 8gb DDR3 1600MHz

Plyta Intel DP55WB

Buda SPC Regnum RG1

Gigabyte GTX 660 Windforce OC 2G

HDD1 Toshiba 500GB

HDD2 Toshiba 250GB

SSD Adata SP900 128GB

 

I mam w CSie 200FPS, a do tego sobie gram w RE3 Remake, Kingdom Come, Wiedźmina 3, Shadow of the Tomb Raider i tak dalej. Da się? Da. ale tu nikt nie mówi o polowaniu na okazje i kupowaniu starych części bez gwarancji byle taniej złożyć coś wydajnie. Bo takie komputery są wydajne, ale mogą w każdej chwili paść. A nie każdemu też chcę się szukać pół roku okazji na olxie czy allegro w okolicy żeby kupić jak najtaniej się da jakieś fajne podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez własnie oto chodzi..... i dlatego własnie i5 Haswell ma takie ceny a nie 1200AF.

 

Oczywiscie twoje 400 jest nie do zrealizowania i masz tego świadomość, wiec naginasz fakty, ale to w tej dyskusji nie ma znaczenia. Pytanie było czemu ludzie kupują i7 Haswelle w cenie 1200AF. Własnie dlatego ze cały komputer maja za 300-400zł + 150-250zł za CPU i maja maszynę która pociągnie większość gier w full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro moje 400zl jest nie do zrealizowania, to ciekawe jak ja je zrealizowałem. Nie wiem, jakoś patrzę pod biurko i ten komputer stoi. Halucynacje mam jakieś czy co :P. Jak mówiłem, wystarczy polować na okazję jakiś czas i można kupić, wiadomo, na hurra tego wsyztskiego w takich cenach mieć nie będziesz. Zresztą, takiego zestawu jak Twój w takiej cenie też nie, jakby ktoś chciał od ręki kupić wszystkie te części to by musiał spokojnie 100zl więcej zapłacić.

 

Poza tym, najważniejsza kwestia - jak ktoś kupuje ryzena, to przecież nie musi kupować nowych części. Może kupić nowego R3 1200AF i do tego używana płytę, używany ram, używaną obudowę, zasilacz, dysk itp i też sobie spokojnie złoży za 500zl zestaw. Za całokształt wyjdzie max 150zl więcej niż za podobny zestaw na haswellu, a mamy dużo nowsze części, nierzadko na gwarancji i z możliwością rozbudowy i z obsługą nowszych standardów.

 

 

I powtórzę już nie wiem który raz, ale z pewnością ostatni - tak, jak ktoś ma już takie części, wtedy kupno procesora takiego jest opłacalne. Ale jeśli ktoś NIE MA i kupuje od zera - wtedy nie. Chyba, że jest gotów polować tygodniami aż trafi coś okazyjnie.

Edytowane przez prozeropro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to składaj komputer za 500zł z częściami nierzadko na gwarancji z nowym Ryzenem 1200AF.

Czekamy na linki z cenami.

 

To dopiero zabawa wydac 600-700zł na używane części i mieć słabszy komputer niż za 400 w imię jaśnie Ryzena.

 

Mój zestaw był kupiony jednego dnia.

 

Proszę bardzo komputer+CPU+dysk 184zł:

https://allegro.pl/oferta/fujitsu-e720-sff-baza-pod-komputer-iv-gen-win-coa-9024484057?snapshot=MjAyMC0wNC0xM1QxMToxMjo0My42NTZaO2J1eWVyOzZlMmQ5Yjg4M2YzY2JlNzkwNGU0NjQ5YjU0Y2ZmMmY2YWY2MWIzNzgxOTQzZjI5ODAyYzVmY2VmZWYzNWU0ZmU%3D

 

RAM: 10zł za GB

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-4gb-2x2gb-ddr3-1600mhz-8779742937?snapshot=MjAyMC0wNC0xM1QxMToxNjowMy4xNjBaO2J1eWVyOzAxYzA3NDAyMzlmNjIxNjE2MWVjYzQwYmZmOTc5MmNlMTc5NmZlMjI5YzZlOWM4ZmE3Y2NjNDkyYjcyNjUyZjM%3D

 

Karta graficzna dwa dni pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robbo2k

Nie, 4590 absolutnie nie jest szybszy od 1200AF. Tym bardziej, że do takiego max ramy jakie wsadzisz to 1866MHz. Z 1200AF konkurować to może ale i5 4670k/4690k i to z ramem takim wypasionym, z 2400MHz, a nie jakieś biedne wersje.

 

Ta dopłata do taktowania to jest po prostu debilizm. Tak jak ludzie kiedyś się nabierali na gotowce z allegro 6x3GHz=18GHz :D . Tak teraz dopłacają do 100mhz kosmiczne kwoty bo myślą, że im to wydajność podniesie o kosmiczne wartości jakieś.

ale bzdety piszesz. 2500k z ramem 1600mhz bije na łeb Ryzena 1200AF. masz test tu nawet na pclabie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A kto powiedział, że mają zmieniać walkę na taką z asasyna? Wcześniej podałem przykład ciekawego systemu walki. Sto razy przyjemniejszego od tego badziewia w jedynce KC w którym brak płynności, polotu, feelingu i funu. 
    • Komputer do 10000 zł to już prawdziwa stacja robocza, ale również bardzo solidny zestaw dla graczy. Główne skrzypce gra tutaj najnowszy i potężny procesor Intel Core i7-14700K – jednostka wyposażona w aż 20 rdzeni. Wspierają ją 32 GB najnowszej pamięci DDR5 oraz szybki, dwuterabajtowy SSD PCI-E 4.0. Całości dopełnia bardzo szybki GeForece RTX 4070 Ti, który świetnie radzi sobie zarówno w grach jak i zastosowaniach kreatywnych oraz profesjonalnych. Za kulturę pracy odpowiada tu chłodzenie cieczą oraz ogromna obudowa. https://tiny.pl/d9cvd
    • Przecież te karty co posiadacie to kropla w morzu. Chodzi bardziej jaki procent posiadaczy ma problem ze sterownikami / aplikacjami. Tego nie jesteśmy w stanie określić sami. Więc w jaki sposób to możemy ocenić? Tylko na przykładzie własnych doświadczeń. Wyżej krzysiak przesiadł się na 6950xt i ma pozytywne doznania więc następnym razem pewnie też kupisz kartę amd. Z kolei mój brat miał złe doznania i po przesiadce na rtx 4070 doznał świętego spokoju więc następnym razem nie będzie brał amd w ogóle pod uwagę. Proste. Teraz żeby odzyskać zaufanie mojego brata i innych podobnie myślących użytkowników nie będzie łatwo. Jedyna szansa amd to kuszenie klientów lepszą wartością wydajność/cena. Patrząc po tym jak dużo ludzi na steam posiada NV to będą musieli stosować taką politykę cenową.
    • Fluctuss jak sssie przez kratkę to robi hałas. Moim zdaniem to te nacięcia na śmigłach robią jakieś dziwne zawirowania i odgłosy kiedy zbliżają się do przeszkody. Najbardziej nie lubią chyba tego plastra miodu co masz po środku frontu.  Pytanie nr1, czy te zaślepki wszelkiej maści da się odkręcić czy musisz ciąć budę. Albo cięcie, albo wymiana, albo będzie lipa. jeszcze możesz dodać dystanse-shroudy ale i tak warto wywalić złom w dolocie który blokuje przepływ. sprawdź 3 strony wcześniej:   
    • @sniperwolf Bardzo dużo zależy od gry. Są takie, gdzie tego praktycznie nie widać, a w innych od razu oczy bolą. Przykładowo u mnie; Deus Ex Human Revolution, gra stara już i sprzęt się przy niej nudzi. Cały czas max FPS i migocze niemiłosiernie. Z drugiej strony Deus Ex Mankind Devided, gra o znacznie wyższych wymaganiach i zero mrugania. Alien Isolation podobnie, gra stałe płynna na max i mruga okrutnie. Także zależy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...