Skocz do zawartości
antraxcdt

Problem z uruchomieniem komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, wczoraj składałem komputer, wszystko pięknie przebiegało aż do momentu pierwszego uruchomienia.

Komputer nie daje jakiejkolwiek oznaki życia. Przycisk start nie działa, żadna dioda się nie zapala, wentylatory ani drgną.

Dodam tylko ze jak podpinałem kable od przycisku power, przez przypadek przesunąłem je o jeden pin w prawa czyli zamieniły się plus z minusem.

Czy to mogło doprowadzić do zwarcia i uszkodzenia na tyle poważnego by komputer nie dawał żadnego znaku życia? Sprostowanie jest jeden objaw życia, gdy wcisnę przycisk do uruchomienia biosu z pendriva zapala się czerwona lampka.

Jeszcze jedna sprawa, chociaż tutaj to nie wiem czy ma znaczenie, zasilanie procesora 8pin 2x4pin kabelki na płycie po prawej stronie 2 wejścia są kwadratowe i to odpowiada wejściom na kablu, po lewej stronie w drugiej kostce na płycie jest jedno wejście kwadratowe 3 te półokrągłe, na kablu za to wszystkie są półokrągłe. Ale kabel normalnie wchodzi bez problemu.

 

1, jakieś pomysły co do przyczyny tego stanu rzeczy? Co powinienem sprawdzić?

2, jak mogę uruchomić komputer bez przycisku power. Powinienem odłączyć kabel prowadzący do przycisku power i zewrzeć te dwa piny od niego?

 

Sprzet to:

MoB - MSI B450 GAMING PLUS

GPU - PowerColor Radeon RX 5600 XT Red Dragon

CPU - AMD Ryzen 5 1600 AF

SSD - Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC PX-512M8VC

RAM - G.Skill Ripjaws V - DDR4 -2 x 8 GB 3200 MHz CL16

Zasilacz - Seasonic S12III Series SSR-650GB3 80 PLUS Bronze

Obudowa - SilentiumPC Regnum RG6V TG

Karta WiFi - ASUS PCE-AC55BT B1, WLAN-Adapter

 

Nie wiem w którym dziale najlepiej dać ten temat ale zdaje mi się ze to moze być problem z plyta główną dla tego tutaj go zamieściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A może wydawać się śmieszne na początku, sprawdź czy masz dociśnięty przewód od zasilacza i czy przełącznik jest w pozycji I

Edytowane przez Pan Ciastovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sprawdziłem to, kabel zasilający tez wymieniłem, gdyby nie było wcale zasilania to ta czerwona dioda by się nie odpalała.

Ale dzięki za chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2, jak mogę uruchomić komputer bez przycisku power. Powinienem odłączyć kabel prowadzący do przycisku power i zewrzeć te dwa piny od niego?

Właśnie tak. Musisz zewrzeć + i - np. śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...