Forum PCLab.pl: [max. 4000zł] Laptop gamingowy / Acer vs Lenovo vs HP - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[max. 4000zł] Laptop gamingowy / Acer vs Lenovo vs HP laptop, gry, acer, lenovo, hp

#1 Użytkownik jest niedostępny   yanchabooi 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Maj 2020 - 19:07

Witam serdecznie
Poszukuję laptopa gamingowego, maksymalnie do 4000zł, to jest serio górna granica.
Udało mi się znaleźć 3 laptopy, spełniające moje wymagania.
Pytanie, który z nich będzie najlepszym wyborem, który będzie najbardziej wydajny, najmniej awaryjny, z najlepszą kulturą pracy?

1. Acer Nitro 5 15,6"
Link

2. HP Pavilion Gaming 15
Link

3. Lenovo Legion Y540
Link

Nie jestem jakimś specjalistą, ale na pierwszy rzut oka, to różnica tkwi w karcie graficznej, jeśli mówimy o HP, gdyż tam jest GTX1660Ti MaxQ, czyli, jeżeli dobrze kojarzę, ciut mniej wydajna karta. Kolejna sprawa, to pamięć ram. W laptopie marki Acer mamy 8gb, ale w 2 kościach, więc jeżeli chciałbym w przyszłości rozbudować do 16gb, musiałbym kupić dwie nowe kości po 8gb. W Pavilionie jest 8gb w jednej kości i jeden slot wolny na ewentualną rozbudowę, nie wiem jak w Lenovo.

Specyfika wszystkich laptopów w miarę podobna, ale jak z chłodzeniem w każdym z nich? Jest to też bardzo ważna kwestia i warta wzięcia pod uwagę.

Z góry dziękuję za porady, pozdrawiam.

Ten post był edytowany przez yanchabooi dnia: 20 Maj 2020 - 19:18

#2 Użytkownik jest dostępny   Stefan999 

• Don't Panic!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2020 - 19:17

Pavilion jest całkiem niezły, chociaż trochę wolniejszy niż laptopy z 1660Ti z wyższym TDP.

#3 Użytkownik jest niedostępny   santaangelo 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Maj 2020 - 07:28

Nie wiem jak sprawa wygląda z chłodzeniem w tym acerze, bo większość użytkowników skarży się na nie, że jest słabe, szczególnie przy i7. Za 3999 masz na promocji takiego legiona, ale on jest bez systemu - z i7+1660Ti i niestety matryca dalej 60hz... Legiony mają dość dobry system chłodzenia, ale no minus za matrycę. Na czym ci najbardziej zależy w laptopie? Matryca powyżej 120 hz obowiązkowo?

#4 Użytkownik jest niedostępny   yanchabooi 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 21 Maj 2020 - 08:02

@santaangelo
Właśnie dopiero teraz ogarnąłem, że chyba wszystkie laptopy, które wymieniłem wyżej mają 60hz. No najlepiej by było, jakby te 120/144hz miały, bo u mnie przeważnie goszczą gry fps'owe.
Jeżeli ten cashback dotyczący laptopów HP jest dalej aktualny, to chyba wybiorę Paviliona, ale właśnie z 144hz.

#5 Użytkownik jest niedostępny   yanchabooi 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 21 Maj 2020 - 08:49

Mam jeszcze pytanko odnośnie tego vouchera, mam nadzieję, że ktoś się orientuje, bo u mnie sytuacja trochę bardziej skomplikowana.

Laptop, który zamierzam kupić, będzie wzięty na firmę, w której pracuję. Będzie on służył trochę do pracy (potrzebuję w sumie tylko internet) i do celów prywatnych. Po zakupie przekażę fakturę firmie i ona zwróci mi VAT z zakupu, a sobie wrzuci w koszta. I tutaj pytanie. Czy to będzie jakiś problem przy próbie uzyskania cashbacku, że zakup będzie na firmę? I czy kwota, którą mi ewentualnie zwrócą, będzie uzależniona od ceny brutto czy netto laptopa? W sensie, jeżeli kupiłbym załóżmy lapka za 4,5k brutto, to w teorii zwrot od HP powinien wynosić 650zł, ale po pomniejszeniu ceny brutto, cena netto wyjdzie poniżej 4k, więc czy zwrot także zostanie pomniejszony?

#6 Użytkownik jest niedostępny   Czekoladka2 

• Laptop/Ultrabook/Netbook
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2020 - 15:33

Zwrot dostajesz później, kwotę początkową płacisz całościową.

#7 Użytkownik jest niedostępny   yanchabooi 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 23 Maj 2020 - 12:12

Witam

Ostatecznie wybór pada na te dwa laptopy, także ze względu na voucher, który można uzyskać na laptopy HP.

Pytanie, który z tych dwóch będzie lepszym wyborem?

1. Laptop HP Pavilion Gaming 15 / i5-9300H / 16GB RAM / 512GB SSD / GTX1660Ti MaxQ 6GB / 144Hz / Win10

Cena - 4500zł

Tutaj od razu też zadam pytanie. Czy morele.net to autoryzowany sklep HP? Ich konsultant nie był w stanie mi odpowiedzieć na pytanie, a na maila bym musiał czekać do następnego tygodnia, bo teraz weekend. Dodatkowo, jest to jedyny laptop HP Pavilion Gaming 15 z takimi podzespołami i odświeżaniem matrycy 144hz, wszędzie indziej jest to 60hz, a cała specyfika taka sama. Można im ufać w tym względzie, że faktycznie to jest 144hz?

2. Laptop HP Omen 15 / i5-9300H / 512GB SSD / GTX1660Ti 6GB / 144Hz / Win10H

Cena - wersja 8GB Ram 4700zł / wersja 16GB Ram 4800zł

Czy warto dopłacić do Omena te 200/300zł?

#8 Użytkownik jest niedostępny   pieczyk111 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 12:15

Pierwszy odpada, wersja z Max Q to ograniczona wersja pełnej 1660 ti o jakieś 15%

Ten post był edytowany przez pieczyk111 dnia: 23 Maj 2020 - 12:17

#9 Użytkownik jest niedostępny   yanchabooi 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 23 Maj 2020 - 14:18

Zobacz postpieczyk111, o 23 Maj 2020 - 12:15, napisał(a):

Pierwszy odpada, wersja z Max Q to ograniczona wersja pełnej 1660 ti o jakieś 15%

Powiem tak, te 15% różnicy jakoś znacząco nie wpłynie pewnie na komfort gry, bo raczej w najnowsze tytuły nie zamierzam grać, przynajmniej na razie. Zależy mi głównie na kulturze pracy i chłodzeniu, bo wiem że to zmora laptopów gamingowych. Jeżeli pod tymi dwoma aspektami Omen stoi wyżej od Paviliona, to biorę Omena. 15% różnicy w wydajności grafiki nie przekreśla dla mnie Paviliona.

#10 Użytkownik jest niedostępny   pabloesc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 14:49

W niektórych laptopach jest fabryczne 2x4GB i trzeba wymontować 2x4GB, aby wstawić 2x8GB. Listę autoryzowanych sklepów firmy Hewlett Packard znajdziesz tutaj. https://www8.hp.com/...how-to-buy.html
ASUS ROG Strix G i5-9300H/8GB/512/Win10 - 4499zł
Alternatywnie Asus ROG Strix G. Jest to model wyżej od serii TUF Gaming jeśli chodzi o kulturę pracy. Matryca 120Hz ma ładne kolory. Laptop ma bardzo efektowny desing. Oprócz klawiatury z wielokolorowym podświetleniem nie zabrakło również otaczającego ją świecącego w różnych kolorach paska.

Ten post był edytowany przez pabloesc dnia: 23 Maj 2020 - 15:12

#11 Użytkownik jest niedostępny   Czekoladka2 

• PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 15:41

Zależy od gier, w niektórych grach Q-max nawet tak nie odbiega. Omen zasadniczo jest wersją wyżej, lecz moim zdaniem oba są dobrym wyborem.

#12 Użytkownik jest niedostępny   yanchabooi 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 27 Maj 2020 - 10:08

Odświeżam, ostatni raz, przysięgam :D
Wybór pada na tego Omena 15 wymienionego wyżej, już zamówiony.

Tutaj prośba i pytanie.
Jakie rzeczy powinienem zrobić, jakie ustawienia pozmieniać na sam start w lapku, żeby poprawić wydajność?
Wiem tylko o undervoltingu, a przy okazji poratujecie jakimś polskim tutorialem dla laika, jak sprawnie i bezpiecznie to przeprowadzić?
Coś słyszałem o zmienianiu planu zasilania na maksymalne, ale chciałbym się upewnić co, gdzie i jak dokładnie zrobić.

Z góry dziękuję, pozdrawiam

#13 Użytkownik jest niedostępny   pieczyk111 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Maj 2020 - 11:23

Proszę, choć widać ze pewnie nawet w Google nie zaglądałeś:
Undervolting Procesora
Do AV grafiki masz odnośnik w filmie. W laptopie nic nie musisz ustawiać, kupujesz z windowsem wiec wszystko będzie zrobione. A co do planu zasialania to żonglujesz wedle potrzeb, maksymalne podczas gier i na podłączonym kablu, zrównoważony lub minimalny jeśli zależy ci na oszczędzaniu energii i cichej pracy

#14 Użytkownik jest niedostępny   Czekoladka2 

• PipPipPipPipPip

Napisany 27 Maj 2020 - 15:39

Plan zasilania w grach najlepiej ustawić na wysoką wydajność.

Strona 1 z 1