Skocz do zawartości
yanchabooi

[max. 4000zł] Laptop gamingowy / Acer vs Lenovo vs HP

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie

Poszukuję laptopa gamingowego, maksymalnie do 4000zł, to jest serio górna granica.

Udało mi się znaleźć 3 laptopy, spełniające moje wymagania.

Pytanie, który z nich będzie najlepszym wyborem, który będzie najbardziej wydajny, najmniej awaryjny, z najlepszą kulturą pracy?

 

1. Acer Nitro 5 15,6"

Link

 

2. HP Pavilion Gaming 15

Link

 

3. Lenovo Legion Y540

Link

 

Nie jestem jakimś specjalistą, ale na pierwszy rzut oka, to różnica tkwi w karcie graficznej, jeśli mówimy o HP, gdyż tam jest GTX1660Ti MaxQ, czyli, jeżeli dobrze kojarzę, ciut mniej wydajna karta. Kolejna sprawa, to pamięć ram. W laptopie marki Acer mamy 8gb, ale w 2 kościach, więc jeżeli chciałbym w przyszłości rozbudować do 16gb, musiałbym kupić dwie nowe kości po 8gb. W Pavilionie jest 8gb w jednej kości i jeden slot wolny na ewentualną rozbudowę, nie wiem jak w Lenovo.

 

Specyfika wszystkich laptopów w miarę podobna, ale jak z chłodzeniem w każdym z nich? Jest to też bardzo ważna kwestia i warta wzięcia pod uwagę.

 

 

Z góry dziękuję za porady, pozdrawiam.

Edytowane przez yanchabooi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavilion jest całkiem niezły, chociaż trochę wolniejszy niż laptopy z 1660Ti z wyższym TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawa wygląda z chłodzeniem w tym acerze, bo większość użytkowników skarży się na nie, że jest słabe, szczególnie przy i7. Za 3999 masz na promocji takiego legiona, ale on jest bez systemu - z i7+1660Ti i niestety matryca dalej 60hz... Legiony mają dość dobry system chłodzenia, ale no minus za matrycę. Na czym ci najbardziej zależy w laptopie? Matryca powyżej 120 hz obowiązkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@santaangelo

Właśnie dopiero teraz ogarnąłem, że chyba wszystkie laptopy, które wymieniłem wyżej mają 60hz. No najlepiej by było, jakby te 120/144hz miały, bo u mnie przeważnie goszczą gry fps'owe.

Jeżeli ten cashback dotyczący laptopów HP jest dalej aktualny, to chyba wybiorę Paviliona, ale właśnie z 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko odnośnie tego vouchera, mam nadzieję, że ktoś się orientuje, bo u mnie sytuacja trochę bardziej skomplikowana.

 

Laptop, który zamierzam kupić, będzie wzięty na firmę, w której pracuję. Będzie on służył trochę do pracy (potrzebuję w sumie tylko internet) i do celów prywatnych. Po zakupie przekażę fakturę firmie i ona zwróci mi VAT z zakupu, a sobie wrzuci w koszta. I tutaj pytanie. Czy to będzie jakiś problem przy próbie uzyskania cashbacku, że zakup będzie na firmę? I czy kwota, którą mi ewentualnie zwrócą, będzie uzależniona od ceny brutto czy netto laptopa? W sensie, jeżeli kupiłbym załóżmy lapka za 4,5k brutto, to w teorii zwrot od HP powinien wynosić 650zł, ale po pomniejszeniu ceny brutto, cena netto wyjdzie poniżej 4k, więc czy zwrot także zostanie pomniejszony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot dostajesz później, kwotę początkową płacisz całościową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatecznie wybór pada na te dwa laptopy, także ze względu na voucher, który można uzyskać na laptopy HP.

 

Pytanie, który z tych dwóch będzie lepszym wyborem?

 

 

 

1. Laptop HP Pavilion Gaming 15 / i5-9300H / 16GB RAM / 512GB SSD / GTX1660Ti MaxQ 6GB / 144Hz / Win10

 

Cena - 4500zł

 

Tutaj od razu też zadam pytanie. Czy morele.net to autoryzowany sklep HP? Ich konsultant nie był w stanie mi odpowiedzieć na pytanie, a na maila bym musiał czekać do następnego tygodnia, bo teraz weekend. Dodatkowo, jest to jedyny laptop HP Pavilion Gaming 15 z takimi podzespołami i odświeżaniem matrycy 144hz, wszędzie indziej jest to 60hz, a cała specyfika taka sama. Można im ufać w tym względzie, że faktycznie to jest 144hz?

 

 

 

2. Laptop HP Omen 15 / i5-9300H / 512GB SSD / GTX1660Ti 6GB / 144Hz / Win10H

 

Cena - wersja 8GB Ram 4700zł / wersja 16GB Ram 4800zł

 

 

 

Czy warto dopłacić do Omena te 200/300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszy odpada, wersja z Max Q to ograniczona wersja pełnej 1660 ti o jakieś 15%

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odpada, wersja z Max Q to ograniczona wersja pełnej 1660 ti o jakieś 15%

Powiem tak, te 15% różnicy jakoś znacząco nie wpłynie pewnie na komfort gry, bo raczej w najnowsze tytuły nie zamierzam grać, przynajmniej na razie. Zależy mi głównie na kulturze pracy i chłodzeniu, bo wiem że to zmora laptopów gamingowych. Jeżeli pod tymi dwoma aspektami Omen stoi wyżej od Paviliona, to biorę Omena. 15% różnicy w wydajności grafiki nie przekreśla dla mnie Paviliona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W niektórych laptopach jest fabryczne 2x4GB i trzeba wymontować 2x4GB, aby wstawić 2x8GB. Listę autoryzowanych sklepów firmy Hewlett Packard znajdziesz tutaj. https://www8.hp.com/pl/pl/contact-hp/how-to-buy.html

ASUS ROG Strix G i5-9300H/8GB/512/Win10 - 4499zł

Alternatywnie Asus ROG Strix G. Jest to model wyżej od serii TUF Gaming jeśli chodzi o kulturę pracy. Matryca 120Hz ma ładne kolory. Laptop ma bardzo efektowny desing. Oprócz klawiatury z wielokolorowym podświetleniem nie zabrakło również otaczającego ją świecącego w różnych kolorach paska.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gier, w niektórych grach Q-max nawet tak nie odbiega. Omen zasadniczo jest wersją wyżej, lecz moim zdaniem oba są dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, ostatni raz, przysięgam :D

Wybór pada na tego Omena 15 wymienionego wyżej, już zamówiony.

 

Tutaj prośba i pytanie.

Jakie rzeczy powinienem zrobić, jakie ustawienia pozmieniać na sam start w lapku, żeby poprawić wydajność?

Wiem tylko o undervoltingu, a przy okazji poratujecie jakimś polskim tutorialem dla laika, jak sprawnie i bezpiecznie to przeprowadzić?

Coś słyszałem o zmienianiu planu zasilania na maksymalne, ale chciałbym się upewnić co, gdzie i jak dokładnie zrobić.

 

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, choć widać ze pewnie nawet w Google nie zaglądałeś:

Do AV grafiki masz odnośnik w filmie. W laptopie nic nie musisz ustawiać, kupujesz z windowsem wiec wszystko będzie zrobione. A co do planu zasialania to żonglujesz wedle potrzeb, maksymalne podczas gier i na podłączonym kablu, zrównoważony lub minimalny jeśli zależy ci na oszczędzaniu energii i cichej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan zasilania w grach najlepiej ustawić na wysoką wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...