Skocz do zawartości
doman18

I7 6850k vs xeon e5 2660 v3

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie skłaniam się ku xeonowi bo będę sporo wirtualizował. Ale lubię też pograć. Z tego co widziałem to 2660 całkiem nieźle sobie radził z rtx 2070. Ale nigdzie nie ma bezpośredniego porównania z 6850k lub choćby 6800k. Czy dużo stracę w grach wybierając Xeona? Tym bardziej że te I7 można podkręcać.

 

W grę wchodzi tylko i wyłącznie lga2011-3 więc prosiłbym o powstrzymanie się z propozycjami zmiany platformy na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dużo nie stracisz, ale zależy też do jakiego poziomu chciałbyś kręcić tą i7 ;)

To tak: jak zamierzasz kręcić tą i7 do 4,0-4,3 to raczej skłaniałbym się do niej (6850k), a jeśli jednak trochę mniej to brałbym Xeona

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Fume 2, bo nie chce wydawać więcej niż 300zł na cooler i to od jej wydajności będzie zależało jak daleko bym kręcił. Ale na pewno nie na ekstremum. Tak żeby w grach nie przekraczało 70*c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupujesz czy masz ?

Ja się zastanawiałem trochę ale modernizacja X99 dzisiaj jest kompletnie nie opłacalna - ceny procesorów są z kosmosu w stosunku do wydajności.

Nawet 18 rdzeniowy Xeon na lga2011-3 to cienizna jest.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o IPMI, to główny powód wyboru platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wybierz zwykłego i7

- wyższy limit energetyczny 140W, te xeon ma tylko 105W

- xeony e5 2xxxx się nie podkręcają - można, ale to nie jest proste.

- xeony v3 mają jeden pierścień z rdzeniami do 8 rdzeni, większe mają skomplikowaną budowę i pewnie w grach będą gorsze.

 

Xeon w niczym nie jest lepszy chyba, że potrzeba ci 768GB RAM

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon ma 10c/20t i w tym właśnie jest lepszy od I7. Akurat wątki by się przydały do tego co zamierzam robić. Pytanie tylko jak bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

10/20 xeon v4 bo to będzie odpowiednik 6950X

10/20 rdzeni w v3 ma inną konstrukcję - większe opóźnienia między rdzeniami.

Moim zdaniem X99 to złom, jak się ma to działa, ale kupować albo modernizować nie ma sensu.

6/12 za grosze od AMD rozkłada te wszystkie starocie w szalonych cenach z antykwariatu.

Sam mam tą platformę na Asus X99E-WS więc wiem co mówię.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

10/20 xeon v4 bo to będzie odpowiednik 6950X

10/20 rdzeni w v3 ma inną konstrukcję - większe opóźnienia między rdzeniami.

Moim zdaniem X99 to złom, jak się ma to działa, ale kupować albo modernizować nie ma sensu.

6/12 za grosze od AMD rozkłada te wszystkie starocie w szalonych cenach z antykwariatu.

Sam mam tą platformę na Asus X99E-WS więc wiem co mówię.

Uwierz że bardzo chciałbym AM4, bardzo długo się przymierzam do zakupu więc to nie jest decyzja "z wczoraj". Nie będę rozpisywał wszystkich argumentów ale posiadanie IPMI to czynnik decydujący. Dwa Asrocki są BARDZO słabo dostępne u nas, Asus x570 WS tak samo i akurat on już wymaga dodatkowej maszynki do zdalnego zarządzania. Myślałem nawet o KVM over IP ale to też droga zabawa i nie wszystko może (On/Reset nie)

 

Więc chcąc nie chcąc lga2011-3 to jedyna droga. W tej chwili mam 4790k, nie podkręcany i chciałbym żeby w grach przynajmniej nie było gorzej. Na Cyberpunka nie liczę ale jak GTA5 i RDR2 będą mi chodziły w okolicach 60fps to będę się bardzo cieszył. Może później wymienię rx580 na rx5700 albo coś podobnego, ale na bank nie będe się pchał w drogie high-endowe karty. Więc ten i7 6850k nie powinien być bottleneckiem prawda?

 

//EDIT

Widzę że jedne z Asrocków znów jest dostępny w jednym sklepie ale ... cena ...

https://www.proshop.pl/Plyta-glowna/ASRock-Rack-Plyta-glowna-AMD-X470-AMD-AM4-socket-DDR4-RAM-Micro-ATX/2809662

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6850K są absurdalnie drogie 800zł

Już lepiej kupić 5820K za mniej niż 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecasz swojego Asusa? Bo na alle są 2 sztuki z IPMI za 1k oraz Supermicro X10SRI-F z jakimś radiatorem Noctuy za 870zł. I nie wiem na którą się zdecydować bo na necie pieją z zachwytu nad Supermicro ale z drugiej strony Asus na pewno będzie miał bardziej konsumenckie rzeczy jak np. sterowanie wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, bardzo dobra płyta do pracy.

Ostatni bios wyszedł w zeszłym roku, więc wyjątkowo długie wsparcie było.

Ostatnio wstawiłem do niej 64GB ram w 4 kościach 3200 MHz, bez problemu ustawiła na 3200 MHz - sama.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz moduły ram? Bo w necie piszą że X99 jest wyjątkowo wybredny w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jakie masz moduły ram? Bo w necie piszą że X99 jest wyjątkowo wybredny w tej kwestii.

 

Crucial Balistix 3200MHz

Wcześniej miałem 4x Crucial Balistix 2400 Mhz 32 GB

Wybredność polega przede wszystkim, że nie wszystkie moduły działają jak wstawisz 8 sztuk do płyty.

Wcześniej miałem jeszcze moduły Crucial Balistix 2400 4GB 2400 i 4x8 GB + 4x4 GB nie działało

Kiedyś może sprawdzę czy działa 4x16 + 4x8.

Na samym początku DDR4 kosztowały majątek i tak się sztukowało najpierw 2 moduły, potem większe itd.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zasmuciłeś mnie. Myślałem że na początek sobie obsadzę 4x8gb (Crucial UDIMM DDR4 8GB 2666 CL19 po 157zł na alle) a później dołożę kolejne. Własnie to mi się podobało najbardziej w x99 od początku ich istnienia - że masz tyle banków pamięci do obsadzenia i nie musisz żonglować tylko dokładasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczytać listę zgodności pamięci w instrukcji albo na supporcie płyty i sprawdzić które moduły chodzą w 8 slotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok. Chyba ram się sam dostosuje jeżeli kupię z wyższymi taktowaniami prawda? Wolałbym kupić 3000Mhz i wyżej żeby mieć na przyszłość pod ew. migrację na AM4. Ryzeny chyba lubią szybki RAM

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial Balistix 3200MHz

Wcześniej miałem 4x Crucial Balistix 2400 Mhz 32 GB

Wybredność polega przede wszystkim, że nie wszystkie moduły działają jak wstawisz 8 sztuk do płyty.

Wcześniej miałem jeszcze moduły Crucial Balistix 2400 4GB 2400 i 4x8 GB + 4x4 GB nie działało

Kiedyś może sprawdzę czy działa 4x16 + 4x8.

Na samym początku DDR4 kosztowały majątek i tak się sztukowało najpierw 2 moduły, potem większe itd.

Hmm ty te 3200MHz kupowałeś w kicie? Nigdzie nie mogę znaleźć 4x3200, a trochę mam obawy przed kupowaniem poza zestawem. Ale chyba jest mała szansa że się nie będą pracować w QC nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, zrobiłem zakupy

i7 5820k - 400zł

Fuma 2 - 270zł (miałem brać Ninję albo Macho ale Fuma chyba lekko lepsza)

Asus X99 WS/IPMI - 1000zł

32GB (4x8GB) Crucial Ballistix 3000 - 658zł

Jeszcze zostały do kupienia 2 dyski SSD.

 

Mój SFX Corsair SF600 chyba powinien to bez problemu pociągnąć co nie? Nawet z OC. Tylko nie mam drugiej wtyczki 8pin ATX do zasilania. Ale to chyba nie jest konieczne?

 

Tak czy siak dzięki wszystkim za udział a w szczególności tobie @darkmartin.

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy, że nie przepłaciłeś za procesor.

Mój zestaw ciągnie zasilacz 450W, jest tam też GTX1060, ale ja nie gram i nie podkręcam.

U mnie do płyty jest wpięta tylko 1 x 4 pin zasilanie i też działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy, że nie przepłaciłeś za procesor.

Tak aczkolwiek po fakcie zobaczyłem jeden fakt warty odnotowania. W instrukcji dla płyty piszą że jeden slot PCIE (trzeci) może nie działać z prockami z 28 liniami PCI-E czyli 5820k. Czyli tak naprawdę mam 2 (pierwsze) sloty bo w sloty 4 i 5 nic nie włożę. A przynajmniej nic co ma wyjścia na zewnątrz - moja buda jest mATX :D

 

Pewnie i tak nic bym nie wkładał w ten 3 slot bo zatykało by chłodzenie GPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...