Skocz do zawartości
pekinp

Telewizor 65" do 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam telewizora do 4000, najfajniej jakiegoś QLEDa na androidzie i w 100hz :)

 

TCL QLED 65C715 - nie ma 100hz

 

SONY LED KD-65XG8596 - nie ma qled

 

QLED SAMSUNG QE65Q60RAT - nie ma androida

 

najładniejszy ten nowy tcl, ale w sumie najmniej mi zależy na androidzie,

a może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko ten model QE65Q60RAT i mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam telewizora do 4000, najfajniej jakiegoś QLEDa na androidzie i w 100hz :)

 

TCL QLED 65C715 - nie ma 100hz

 

SONY LED KD-65XG8596 - nie ma qled

 

QLED SAMSUNG QE65Q60RAT - nie ma androida

 

najładniejszy ten nowy tcl, ale w sumie najmniej mi zależy na androidzie,

a może coś innego?

 

Zacznijmy od podstaw:

 

QLED- nazwa marketingowa Samsunga dla TV z kropką kwantową.

Chcesz QLED z Androidem- takie połączenie nie istnieje.

 

 

 

Jeśli Sony to XF9005 albo 9505.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od podstaw:

 

QLED- nazwa marketingowa Samsunga dla TV z kropką kwantową.

Chcesz QLED z Androidem- takie połączenie nie istnieje.

 

 

 

Jeśli Sony to XF9005 albo 9505.

 

Hej Klima, dzięki za odpowiedź,

 

masz tu link https://hdtvpolska.com/telewizory-tcl-c71-qled-juz-w-ofercie-pierwszych-sklepow-rtv-bardzo-atrakcyjne-ceny-na-start-bedzie-hit/

 

podstawy też się zmieniają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jeszcze dostępny Philips z kropkami kwantowymi NanoCell i z AndroidTV. NanoCell jest bardzo podobną technologią do QLED. Mam na myśli Philipsa 65PUS8303 - może jest dostępny gdzieś jeszcze w sklepach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL od serii QLED ma dopiero jako taki upłynniacz ale moim zdaniem nie jest wart uwagi, rzadkie aktualizacje oprogramowanie Androida względem Sonego, a przede wszystkim Philipsa.

 

Sony serii XG85, podobno gorzej świeci (względem czerni) niż XF85 z tamtego roku. Jest android ale różnie z zawieszaniem się (niby to same bebechy co Philips i TCL a jednak coś poszło im nie tak)

 

Samsung nie ma Dolby Vision - tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci też coś tam dopisują do tego kodu Android TV - jednak aktualki na telewizor są wypuszczane częściej niż nowe wersje Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi matrycami 100hz? czy faktycznie lepiej ogląda się mecze na takim tv? kumpel ma tego samsunga i stwierdził, że nie widzi różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie. Subiektywna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre algorytmy upłynniania obrazu to też bardzo kluczowa sprawa i jeśli na tym polu wszystko gra, to spokojnie można brać 50 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie i przekątnej z samsunga to tylko Q60. Tylko to jest bardzo słaby telewizor. Niewiele ma wspólnego z reklamowanymi QLED z serii Q90 czy Q80. Między serią Q70 a Q80 jest przepaść a ten Q60 to zwykłe naciągnie. Jeżeli już to na 100hz LG 65SM8600, albo na Android TV Philips 65PUS7334, ewentualnie wspomniany wyżej 65PUS8303. Ja bym polecił Ci kupić coś takiego 65PUS7304 Dużo jaśniejszy, podświetlenie Direct, Android, dobra płynność ruchu do 4000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak się sprzedaje. Kupowałem TV 2 miesiące temu. 4 kafle, 65" i po długim zastanawianiu się postawiłem na Q60. Smart działa super, używam Netflixa, HBO GO, Tidala, Amazona Prime. Używam i z PS4 i z Mi Boxem S.

 

Obraz z konkurencyjnych Philipsów wyglądał słabiej, LG też do mnie nie przemówiło. Rozważałem jeszcze Soniaka 9505 ale postawiłem na Samsunga, ze względu na moją ogólną niechęć do produktów Sony (poza konsolami!).

 

 

Jedna jedyna rzecz, która mnie zaskoczyła i mi się nie spodobała, to soundbar. Mam amplitunerek, kolumienki stereo, wychodzę optykiem z telewizora i gra, ale myślałem, że skoro tacy nowocześni jesteśmy, to i na soundbara się przesiądziemy. No i okazuje się, że jeśli TV stoi na stoliku, to soundbar Q60 się nie mieści miedzy nóżkami... Także albo potrzeba szafki niezwykle głębokiej, albo mocowania jakiegoś za VESĘ.

 

Czy kupiłbym ponownie? Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 dni Sony 65xg8596 to mój pierwszy tv tej klasy, bardzo dobrze wykonany, zero plastiku. Obraz piękny, HDR powyżej 500 nitow. Mogę polecić

 

https://hdtvpolska.com/gigantyczny-120hz-telewizor-85-cali-za-rozsadne-pieniadze-test-lcd-sony-kd-85xg8596/4/

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...