Skocz do zawartości
Radziuwilk

Procek na przeczekanie,

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

 

Siedze na i5 2500k (4,4) + rx 5700xt. Procek mial byc wymieniony po premierze i10 serie. Intele jednak nie przekonaly mnie z drugiej strony nie chce kupowac Ryzena 3600, bo wiem ze seria 4000 pozamiata konkrenie.

Chyba nie bede czekal az do premiery Zen 3 i na przeczekanie wrzuce 3300X na dobrym B450 ktore pozniej uciagnie Zen 3 (4600/4700X).

Co o tym myslicie?

 

Narazie ciagle da sie grac na i5 2500k wiec moze warto jeszcze poczekac.

 

Co myslicie o takim polaczeniu

ASUS ROG STRIX B450-F Gaming + AMD Ryzen 3 3300X + Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) / 3200MHz / CL16

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz, jeśli nie masz problem z obecnymi grami wstrzymałbym się przynajmniej do premiery b550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AMD potwierdzilo zgodnosc z B450 wiec nie wiem czy warto czekac na drozsza B550.

W koncy Zen 3 to ostatni procek na AM4.

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD potwierdzilo zgodnosc z B450 wiec nie wiem czy warto czekac na drozsza B550.

W koncy Zen 3 to ostatni procek na AM4.

 

Potwierdziło ale biosy będą w wersji beta, do tego b550 będą mieć pcie 4.0, a premiera już w czerwcu. Poczekałbym dla świętego spokoju po prostu, sam siedzę na xeonowym odpowiedniku i7-2600 i nadal czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3300X będzie fajny na przeczekanie, szczególnie po OC. Z drugiej strony w tej cenie można już leciutko dopłacić i dostać używany R5 3600 - choćby te wcześniejsze wersje. Na defaultowych zegarach i tak będzie lepszy niż R5 2600, a to zawsze 6C/12T i starczy Ci na długi czas.

 

Co do mobasa, to będzie problem - generalnie od dobrej woli producentów będzie zależało, czy wydadzą BIOS pod Zen3 czy nie. Myślę, że warto sprawdzić, kto dodał obsługę Zen2 do np. X370, a kto nie - będzie to jakiś znak, który producent planuje długofalowe wsparcie swojego produktu, a który oleje sprawę. Alternatywnie możesz wziąć tanią opcję B450 i ew. opchnąć w przypadku, gdyby dla Twojej płyty wsparcia nie było - to będzie przez dłuuuugi czas chodliwy towar i kupując w atrakcyjniej cenie dzisiaj, za te pół roku nie wiem czy dużo stracisz. Nowe chipsety to jednak wsparcie dla PCI.E 4.0, "potencjalnie" lepsza sekcja zasilania i ew. wsparcie dla późniejszych procesorów Zen3 (łącznie z APU) - czego nie można powiedzieć o starszych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś topowe gpu do trupa sandy bridge i chcesz czekać pół roku?

To czy weźmiesz 3330X czy 3600 jest bez znaczenia, bo za pół roku przy sprzedaży stracisz tyle samo na tym i na tym.

Płytę równie dobrze możesz wziąć za 3 stówki, nie widzę sensu przepłacania za B450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mial bym nie kupic? Jest jakies obostrzenie w tej sprawie czy co? Czy to tylko taka twoja kulturalna inaczej opinia?!? Kazdy ma prawo robic ze swoimi pieniedzmi co chce.

 

Ja wlasnie chce specjalnie wsadzic 3300X zeby wymienic za 2 lata jak juz ceny 4700x spadna do przyjemnego poziomu. Wtedy tez przyda sie wiecej mocy CPU.

Do 1080p Ryzen 3300x teraz w zupelnosci wystarczy.

Wyglada ze raczej poczekam na B550, ale wtedy pewnie nie warto bedzie rzucac sie na 3300X, bo w niedlugim czasie pojawia sie nowe Ryzeny.

 

PS. i2500k ciagle daje rade. Sredni FPS w Borderlands 3 jest 70-90 fps przez cala gre. Niestety 1% fps w niektorych momentach spada do 20-30. Mimo to normalnie sie gra i rzadkie mikro przycinki nie wplywaja bardzo na gre.

 

W RDR2 Jest lepiej Sredni fps jest miedzy 55-70, ale dropy to juz tylko do 40 fps czyli malo odczuwalne.

 

W WOT sredni fps jest miedzy 130-200 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kupiłeś topowe gpu do trupa sandy bridge i chcesz czekać pół roku?

To czy weźmiesz 3330X czy 3600 jest bez znaczenia, bo za pół roku przy sprzedaży stracisz tyle samo na tym i na tym.

Płytę równie dobrze możesz wziąć za 3 stówki, nie widzę sensu przepłacania za B450.

Dlatego używeczkę - nie śmierdzi, nie płacisz podatku od nowości, jeszcze pewnie na gwarancji, a przy odsprzedaży niewiele stracisz :). 3600 warto wziąć nawet te pierwsze, słabiej boostujące, w dobrej cenie i tak pójdzie moment (większość - o dziwo - nie zna się i nie kręci nic), jak będziesz miał szczęście to mobas dostanie wsparcie i profit, a jak nie - sprzedasz z łatwością i dołożysz do takiej, która oferuje wsparcie. Skoro kupiłeś 5700XT, to czekasz na wyższe modele - może się okazać, że topowe sztuki najlepiej działają na dobrych płytach i chciał nie chciał i tak wymiana Cię czeka.

 

Dlatego najlepiej kupić używane (najlepiej zestawik) - nie płać za nowego 3300X bo to kompletnie bez sensu (będzie bottleneckował 5700XT) i stracisz przynajmniej 2 stówy na odsprzedaży, a za cenę którą wołają janusze (600+ ziko) jest wiele innych ciekawszych opcji, gdzie na pewno nie stracisz tyle, co na nowym procku. Dlatego 3600 wydaje się najsensowniejszy - chociaż przy premierze (a raczej PRZED premierą) ceny Zen2 polecą w dół. Jednak ten CPU kosztował na premierę prawie 1000 PLN, obecnie jest 20% tańszy - zobacz, ile kosztował 1600AF i obecny 2600 nowy, ile używane, tyle mniej więcej będzie chodził używany 3600 po premierze Zen3.

 

A czemu mial bym nie kupic? Jest jakies obostrzenie w tej sprawie czy co? Czy to tylko taka twoja kulturalna inaczej opinia?!? Kazdy ma prawo robic ze swoimi pieniedzmi co chce.

 

Ja wlasnie chce specjalnie wsadzic 3300X zeby wymienic za 2 lata jak juz ceny 4700x spadna do przyjemnego poziomu. Wtedy tez przyda sie wiecej mocy CPU.

Do 1080p Ryzen 3300x teraz w zupelnosci wystarczy.

Wyglada ze raczej poczekam na B550, ale wtedy pewnie nie warto bedzie rzucac sie na 3300X, bo w niedlugim czasie pojawia sie nowe Ryzeny.

 

PS. i2500k ciagle daje rade. Sredni FPS w Borderlands 3 jest 70-90 fps przez cala gre. Niestety 1% fps w niektorych momentach spada do 20-30. Mimo to normalnie sie gra i rzadkie mikro przycinki nie wplywaja bardzo na gre.

Nie denerwuj się, większość osób na tym forum jeszcze nawet nie pracuje ;).

 

Skoro chcesz procesor na dwa lata, w tandemie z 5700XT, to 3300X to strzał w kolano - ja myślałem, że chcesz CPU do premiery, góra kwartału po niej. 4C/8T byłby bardziej zasadny do zestawu np. z GTX 2060 czy RX590. Jak na 2 lata - 6C/12T minimum, najlepiej dołóż do "nowego" R5 3600 (nowsze batche kręcą się spokojnie do 4400 MHz) i będziesz spał spokojnie.

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czemu mial bym nie kupic? Jest jakies obostrzenie w tej sprawie czy co? Czy to tylko taka twoja kulturalna inaczej opinia?!? Kazdy ma prawo robic ze swoimi pieniedzmi co chce.

Oczywiście, każdy ma prawo nawet do Pentiuma kupić 2080Ti, tylko po co? Nie jest to racjonalnia decyzja, bo przez ten okres czekania na wymianę procesora, wyjdą kolejne

gen. kart graficznych, a twoja 5700XT siedzi i się nudzi. Jeśli ktoś przychodzi na forum po poradę, to chyba liczy się z pieniędzmi, dlatego odpowiedziałem.

 

W twoich postach jest dużo niejasności:

Ja wlasnie chce specjalnie wsadzic 3300X zeby wymienic za 2 lata

a później mówisz co innego:

Wygląda ze raczej poczekam na B550, ale wtedy pewnie nie warto bedzie rzucac sie na 3300X, bo w niedlugim czasie pojawia sie nowe Ryzeny.

Więc taK naprawdę nie wiadomo czego chcesz. Dla mnie nie powinineś marnować potencjału sprzętu i wziąć R5 3600.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. :soczek:

 

Wyglada na to ze poczekam co najmniej na B550, nie ma co ryzykowac.

Dlaczego chce isc w 3300x..., bo bez smutku bym sie przesiadl na 4600 za jakies poltora roku. Chce uniknac zakupu 3600, bo nie chce miec dylematu czy warto wymieniac na 4600/4700 ktore w grach bedzie pewnie szybsze o jakies 10-20 fps.

Narazie czekam na B550. Jesli wtedy dzwony beda juz mocna dudnily o nadchodzacej serii 4000 to poczekam te kilka miesiecy jeszcze.

Celem jest aby rx5700xt dzialal w parze z Ryzenem 4600/4700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz msi tomahawk max b450 i ryśka 1600AF na teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Minimum 3300X

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/intel_core_i5_10600k_oraz_core_i9_10900k_test_kolejnego_wcielenia_skylake-12272.html

 

ASUS ROG STRIX B450-F Gaming + AMD Ryzen 3 3300X BOX mam za 1150zl

 

Tutaj mozna kupic. Tylko nie wiem czy do PL wysylaja.

https://www.webhallen.com/se/product/318482-ASUS-ROG-STRIX-B450-F-Gaming-AMD-Ryzen-3-3300X

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...