Skocz do zawartości
krokus_pokus

Monitory IPS a odbiór kolorów - na przykładzie AOC

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ile tak dokładnie trwa Full-screen Long-duration Test :E

Dla ciekawostki: taka wartość luminacji zaora zawodowe monitory graficzne. Są jednak specjalne modele potrafiące udźwignąć więcej - przykładem są monitory medyczne, do oceny zdjęć rtg chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy 250 cd wystarczy pojedynczy promień słońca by przestać cokolwiek widzieć i nie pomaga nawet gruba warstwa antyrefleksyjna. Testowałem philipsa o takiej luminacji i poszedł na zwrot, bo w biurze nie zawsze dopasujesz sobie oświetlenie ( co innego w domu )

 

Przy okazji, masz smartfona ? ;) Tam wartości 300 cd to jest naprawdę minimum do sensowego działania w świetle dziennym. W nowszych AMOLED nikogo już nie dziwi 500, 600 cd i jakoś nie wypala to ludziom oczu :D

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm, nie mam ekranu wystawionego bezpośrednio na słońce. Z tego co piszesz, wynika że masz stanowisko niespełniające normy. Nie sądzę, żeby się dało w pełni zlikwidować refleksy światła mocą podświetlenia, rozwiązaniem brutalnie prostym i skutecznym byłoby chyba użycie kaptura takiego, jakie są dołączane do lepszych monitorów graficznych.

 

Przy okazji, tu chodzi o parametry określone w cd/m2, a nie jakieś CD.

Smartfon z AMOLED to ekran o powierzchni powiedzmy ~90cm2. Nie masz zazwyczaj za dużo powierzchniowo i zbyt długo na nim bieli. AMOLED nie osiąga wysokich jasności na pełnym ekranie. Smartfony nie uruchamiają pełnej mocy podświetlenia diod na długo.

I chcesz to porównać do np. 27" monitora, który ładuje 300cd/m2 godzinami i ma powierzchnię emisji ponad 2000cm2? Nie ma to sensu.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy 250 CD wystarczy pojedynczy promień słońca by przestać cokolwiek widzieć i nie pomaga nawet gruba warstwa antyrefleksyjna. Testowałem philipsa o takiej luminacji i poszedł na zwrot, bo w biurze nie zawsze dopasujesz sobie oświetlenie ( co innego w domu )

 

Przy okazji, masz smartfona ? ;) Tam wartości 300CD to jest naprawdę minimum do sensowego działania w świetle dziennym. W nowszych AMOLED nikogo już nie dziwi 500, 600 CD i jakoś nie wypala to ludziom  oczu  :D

 

w moim jak odpalam na max to ~350cd/m2 nie jest wcale  przyjemne

Edytowane przez ja__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w moim jak odpalam na max to ~350cd/m2 nie jest wcale  przyjemne

 

W domu nie przekraczam 30%, ale w pracy nie schodzę poniżej 60% + chwilowo dochodzi do 100% ( ten sam model ). Kwestia oświetlenia. W nocy ten monitor przy 0% mógłby być mniej jasny. Choć inni producenci skrajnie niskie wartości luminacji i tak osiągają dodatkowym sterowaniem PWM ( ból głowy zamiast bólu oczu)

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdź Iiyama XUB2792QSU. 10bit, 70Hz, 99-100% sRGB, wysoki kontrast ( 1200-1300 w zależności od testu ). Jego zaletą jest cienka powłoka antyrefleksyjna - często pomijany aspekt, dzięki któremu obraz jest czysty i klarowny, bez ziarnistości

 

Zamawia się minimum dwie sztuki tego samego modelu.

 

Zastanawiałam się nad tym monitorem.

Chciałam zamówić https://www.x-kom.pl/p/372197-monitor-led-27-aoc-q2790pqu.html, ale nie ma w tych pieniądzach nigdzie teraz :kwasny:

Czytałam recenzje/testy i wydaję się też być dobrym sprzętem "zaraz z pudełka", a do tego równie podświetlonym. Parametry okej, wygląda fajnie. No ale... nie ma go :E

 

Ostatecznie czekam na BenQ PD2500Q, AOC Q2577PWQ (z ciekawości ekranu) i Philips 272B7QPJEB/00.

Philips jest faworytem. Jak 27" okaże się za duże, mam nadzieję, że BenQ da radę zadowolić.

 

w moim jak odpalam na max to ~350cd/m2 nie jest wcale  przyjemne

Ja myślę, że bym nie dała rady przy takiej żarówie siedzieć.

W większości monitorów 50-60% max.

Na lapku więcej i tylko jak mi słońce świeci w ekran (nie zawsze da radę uciec :P)

Edytowane przez krokus_pokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...