Skocz do zawartości
kajus233

Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zapragnąłem zrobić swoją pierwszą, nieskomplikowaną grę. Mam pytanie do tych, którzy także zajmują się pisaniem gier i ich tworzeniem. Jaki język dla poczatkującego będzie dobry i jednocześnie ma on duże możliwości oraz który silnik polecacie ? Zastanawiałem się nad Unity oraz Unreal Engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gry AAA powstają głównie w Cpp. A hobbystycznie w czymkolwiek. Unity i Unreal Engine zapewne udostępniają API/SDK dla wybranych języków i z któregoś z nich trzeba skorzystać. Hobbystycznie pisałem w Cpp i Javie. Cpp pozwala na sporo tricków programistycznych, ale jest trudniejszy i łatwiej o błędy.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unity obsługuje przynajmniej C# i JS. Nie trzeba się babrać z C++. UE chyba wspiera JS, ale nie dam sobie nic uciąć, że tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sugerowal bym racjonalnie obnizyc swoje aspiracje (unreal engine :D) i pomyslec najpierw nad ogarnieciem jakiejs biblioteki, albo zainteresowac sie tworzeniem modów pod ktorys z tytulow ktory udostepnia toolsety...

 

Ps. Nie jest to prztyczek do ciebie (wiekszosc bibliotek ograniczaja tylko zdolnosci programisty), tylko do niezbyt racjonalnie postawionego pytania. Poniewaz taki osobisty cel rozwojowy:

Cześć, zapragnąłem zrobić swoją pierwszą, nieskomplikowaną grę. Mam pytanie do tych, którzy także zajmują się pisaniem gier i ich tworzeniem. Jaki język dla poczatkującego będzie dobry i jednocześnie ma on duże możliwości oraz który silnik polecacie ? Zastanawiałem się nad Unity oraz Unreal Engine.

to moze sobie postawic SkyNet... :E

Edytowane przez TerakotowyKrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszą grę zdecydowanie polecam Unity - język w miarę prosty (jeśli umiesz jakikolwiek inny język programowania) oraz masa dobrych kursów na udemy za grosze, jeśli chodzi o stosunek prostoty do zaawansowania, raczej nie znajdziesz nic lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...