Forum PCLab.pl: Gry - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Gry Język do gier - przyszłościowy Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   kajus233 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Maj 2020 - 12:43

Cześć, zapragnąłem zrobić swoją pierwszą, nieskomplikowaną grę. Mam pytanie do tych, którzy także zajmują się pisaniem gier i ich tworzeniem. Jaki język dla poczatkującego będzie dobry i jednocześnie ma on duże możliwości oraz który silnik polecacie ? Zastanawiałem się nad Unity oraz Unreal Engine.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Karister 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2020 - 14:11

Gry AAA powstają głównie w Cpp. A hobbystycznie w czymkolwiek. Unity i Unreal Engine zapewne udostępniają API/SDK dla wybranych języków i z któregoś z nich trzeba skorzystać. Hobbystycznie pisałem w Cpp i Javie. Cpp pozwala na sporo tricków programistycznych, ale jest trudniejszy i łatwiej o błędy.

Ten post był edytowany przez Karister dnia: 21 Maj 2020 - 14:26

#3 Użytkownik jest niedostępny   szatkus 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2020 - 18:16

Unity obsługuje przynajmniej C# i JS. Nie trzeba się babrać z C++. UE chyba wspiera JS, ale nie dam sobie nic uciąć, że tak jest.

#4 Użytkownik jest niedostępny   TerakotowyKrolik 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Maj 2020 - 08:08

Sugerowal bym racjonalnie obnizyc swoje aspiracje (unreal engine :D) i pomyslec najpierw nad ogarnieciem jakiejs biblioteki, albo zainteresowac sie tworzeniem modów pod ktorys z tytulow ktory udostepnia toolsety...

Ps. Nie jest to prztyczek do ciebie (wiekszosc bibliotek ograniczaja tylko zdolnosci programisty), tylko do niezbyt racjonalnie postawionego pytania. Poniewaz taki osobisty cel rozwojowy:

Zobacz postkajus233, o 21 Maj 2020 - 12:43, napisał(a):

Cześć, zapragnąłem zrobić swoją pierwszą, nieskomplikowaną grę. Mam pytanie do tych, którzy także zajmują się pisaniem gier i ich tworzeniem. Jaki język dla poczatkującego będzie dobry i jednocześnie ma on duże możliwości oraz który silnik polecacie ? Zastanawiałem się nad Unity oraz Unreal Engine.

to moze sobie postawic SkyNet... :E

Ten post był edytowany przez TerakotowyKrolik dnia: 28 Maj 2020 - 08:11

Strona 1 z 1