Skocz do zawartości
acus231

Gigabyte B450 DS3H - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej,

Mam mega dziwny problem z komputerem. Po aktulizacji biosu i przywróceniu ustawień OC komputer zwariował. Wszystko działa jak powinno natomiast po wyłącczeniu kompa, gdy próbuję go uruchomić ponownie.. NIE DZIAŁĄ POWER.. Klikam przycisk, na 0.5s świecą się ledy w komputerze i uruchamiają wentylatory po czym zaraz wszystko gaśnie. Pomaga wyciągnięcie kabla zasilającego na 10selund. Po tym komputer się uruchamia i normalnie na nim pracuję.

Wróciłem do starego biosu ale nic to nie pomogło - dalej wariuje..

Miałęm kiedyś to samo ale w stanie uśpienia. Jak komputer usypiałęm to nie dało się go włączyć i trzeba było wyciągać z gniazdka ale mi to nie przeszkadzało.. Teraz jest dramat... Może to kwestia ustawień biosu? Przywróciłem tylko taktowania i woltaż plus podstawowe ustawienia typu Cool'n'Quiet na Disable itp.

 

Specyfikacja:

Gigabyte B450 DS3H

Ryzen 1600 (OC 3900MHz 1,4V)

2x8GB Corsair 3000MHz

SilentiumPC Vero L2 600W

Silicon Power 512GB A80 M.2 / Micron 1100 256GB / Toshiba HDD 1TB

Stara Nvidia GTX260 (RX580 w naprawie)

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ryzen 3,9ghz na 1,4V siorbie papu dużo, może to za dużo na tą płytę i się przegrzewa VRM i poxniej sie nie chce uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmieniłem:

AC BACK >> Always On

ErP >> Enabled

 

I po wyłączeniu PC już działa power także 90% sukcesu :D Ale dalej nic się nie zmieniło w przypadku, gdy chcę go wybudzić z uśpienia.. Nadal muszę wyciągać kabel z gniazdka.. Jest szansa, żeby jakoś to działało?

 

PS.

Sama płyta to jest hit. Wziąłem tanioszkę micro ATX od Gigabyte bo miałem 2x MSI Tomahawk i oba padły w ciągu 2 miesięcy - sklep zwrócił kasę.. I nie dało się nawet ramu puścić na 2800MHz.. Tani gigabyte hula już 2 rok i pamięć działa na XMP 3000MHz, ryzen na 3900MHz :) Kolejny Hit - dało się zrobić downgrade z poziomu samego biosu płyty xD Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIT xD ile tam jest wejść na wentylatory po za tym do CPU, jeden :) ? hit to AsRock B450M Pro4 F za 329zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dałem za gigabyte 280zl 1.5 roku temu. Poza CPU są jeszcze 2 gniazda na wentylatory (standard w mATX), nie używam żadnego. Mam przejściówkę z sata na 12 wiatraków 3pin i jest porządek bo wszystkie kable są w piwnicy.

 

Pewnie ją użyje za rok do małej budy micro ATX po wymianie na ryzena 4000. Nie ma sensu zmiany płyty która dobrze służy.

 

Wracając do tematu. Jakieś pomysły odnośnie problemu z obudzeniem PC?

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może coś w komputerze powoduje niszczenie i niestabilność sprzętu np. zasilacz?

2 płyty główne uszkodzone, karta graficzna i coś nie tak jest z tą płytą ale tutaj winiłbym za wysokie OC procesora, pamięci lub jw zasilacz który nie jest już sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Bios?

Miałem F4. Zmieniłem na F50 jednak był problem z POWER. Cofnąłem się wtedy do F4 i jak się okazało to nie był chyba problem biosu tylko ustawień zasilania. Jestem nadal na F4, nic nie zmieniałem

 

@wompierz

Myślałem o zasilaczu.. ale działa mi wszystko już od 2 lat. Karta miała artefakty także bym chyba nie stawiał winy po stronie zasilania. No ale te 2 płyty które przestały działać zastanawiają... Od dawna jednak nie mam problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...