Skocz do zawartości
GSW2020

Spadek taktowania

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, mam Phenom II X4 955 be podkręcony na 3,8GHz na napięciu 1,4V. Po około godzinnym graniu i kilkuminutowym uśpieniu ekranu w HWMonitor zobaczyłem że minimalne taktowanie procesora wynosiło 1MHz!

Wcześniej widziałem że jego taktowanie spadało do 800MHz. Co istotne wyłączone mam Cool and Quiet, podkręcałem normalnie w BIOSie. Po sprzedaniu w OCCT po godzinie nie było żadnych problemów z nim, stabilność idealna. Wcześniej spotykałem sie już z tym że był ustawiony na 3,8 a taktowanie max było 4,0 a min 3,5GHz. Ktoś wie o co chodzi? Czy to jest normalne? Może powrócić do 3,2GHz fabrycznych?

 

Płyta GA 770T D3L

Edytowane przez GSW2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że chwilowy, bzdurny odczyt. Jeżeli wszystko działa stabilnie, a obserwowalna wydajność jest równa - olej.

Możesz zobaczyć jakie odczyty będzie łapać bardziej rozbudowane hwinfo64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajny błąd odczytu, jeśli wszystko działa stabilnie, to się tym nie przejmuj. Miałem to samo na i5 750+asus p7p55d, czy i5 4670k/i7 4790k+msi z87-g43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, a czy nie ma się tez co przejmowac tym że mam go ustawionego na sztywno na 3,8GHz a po graniu przez dłuższy czas mam odczyty min 3,5GHz a maks 4,0GHz? To tez jest w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...