Skocz do zawartości
Zenixiorek

Ryzen 5 1600af czy Ryzen 3 3300X pod stream i granie.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie prosiłbym o opinię na temat który będzie lepiej spełniał się w streamowaniu i graniu, karta graficzna to GTX 1660S Gaming OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod stream to chyba jednak 1600AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej 1600AF, na weekendy można kupić Ryzena 2600 za 519zł czyli taniej niż 1600Af stoi teraz. Na 2600 ustawisz sobie 4,0Ghz na napięciu 1,225-1,23V a na 1600AF 4,0Ghz na 1.4V i to nie zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej 1600AF, na weekendy można kupić Ryzena 2600 za 519zł czyli taniej niż 1600Af stoi teraz. Na 2600 ustawisz sobie 4,0Ghz na napięciu 1,225-1,23V a na 1600AF 4,0Ghz na 1.4V i to nie zawsze

To są te same procesory więc i możliwości OC mają identyczne

mój przy 4.0 potrzebuje 1.17v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te same procesory więc i możliwości OC mają identyczne

mój przy 4.0 potrzebuje 1.17v

nie są te same, 1600af to odpady, są już w statusie AOL. Miałeś farta, że ci się trafił taki. Ja miałem kilka z problemami nawet na 3,8-3,9Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To są te same procesory więc i możliwości OC mają identyczne

mój przy 4.0 potrzebuje 1.17v

nie są te same, niższe taktowanie bazowe i boost, jak trafisz 1600af kasztana to ci 4,0 nawet nie zrobi, r5 2600 robi tyle każdy, 3800 na stocku potrafi wbijać na all cores, gdzie 1600af stock to max 3700 1 core

to ze ty masz wyjątkową sztukę praktycznie nic nie znaczy, nikomu z forum się taka nie powtórzyła

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania, posiadając Ryzen 5 1600x podkręconego na 3,9-4,0ghz z Gtxem 1660 odczułbym różnicę przesiadając się na Ryzen 3 3300x? W grach takich jak Apex Legends, CS:GO, LOL przy rozdziałce FHD? Trochę kusi to wyższe IPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania, posiadając Ryzen 5 1600x podkręconego na 3,9-4,0ghz z Gtxem 1660 odczułbym różnicę przesiadając się na Ryzen 3 3300x? W grach takich jak Apex Legends, CS:GO, LOL przy rozdziałce FHD? Trochę kusi to wyższe IPC.

Patrząc na to co masz w cpu-z to będzie spora różnica :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania, posiadając Ryzen 5 1600x podkręconego na 3,9-4,0ghz z Gtxem 1660 odczułbym różnicę przesiadając się na Ryzen 3 3300x? W grach takich jak Apex Legends, CS:GO, LOL przy rozdziałce FHD? Trochę kusi to wyższe IPC.

do tych gier co wymieniłeś, spora różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy więcej da mi zmiana procesora na Ryzen 3 3300x czy np. ramu z 3200mhz cl16 2x4gb na 2x8gb 3600mhz cl14-15. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy więcej da mi zmiana procesora na Ryzen 3 3300x czy np. ramu z 3200mhz cl16 2x4gb na 2x8gb 3600mhz cl14-15. Jak myślicie?

Jeżeli chodzi stricte o tamte tytuły które wymieniłeś to więcej zyskasz przy zmianie na R3300X tym bardziej że masz Zen1 na 14nm który jest wolniejszy od wersji AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania, posiadając Ryzen 5 1600x podkręconego na 3,9-4,0ghz z Gtxem 1660 odczułbym różnicę przesiadając się na Ryzen 3 3300x? W grach takich jak Apex Legends, CS:GO, LOL przy rozdziałce FHD? Trochę kusi to wyższe IPC.

 

Odczujesz sporą różnice w komforcie grania, miałem ten procesor przez ponad rok, do gier jest beznadziejny, ma problemy ze stabilnymi 60fps, a przede wszystkim płynnością w grach na monitorze 144Hz, na 1600AF było już zdecydowanie lepiej, lecz dopiero ZEN2 3600 dał pełny komfort grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odczujesz sporą różnice w komforcie grania, miałem ten procesor przez ponad rok, do gier jest beznadziejny, ma problemy ze stabilnymi 60fps, a przede wszystkim płynnością w grach na monitorze 144Hz, na 1600AF było już zdecydowanie lepiej, lecz dopiero ZEN2 3600 dał pełny komfort grania.

 

No tak. Ale Ryzen 5 3600 to ma 32 MB Cache. Za to ten Ryzen 3 3300x to ma takie same parametry co Ryzen 5 1600X lub AF, tylko że jest jeszcze gorszy gdyż ma tylko 4 rdzenie.

 

Więc to będzie zamienił stryjek siekierkę na kijek.

 

Jak brać coś lepszego to tylko Ryzen 5 3600.

 

Co innego gdy ktoś nie ma nic lub ma jakiegoś trupa sprzed lat dziesięciu i chce po taniości zmontować komputer.

 

A różnica w cenie między jednym a drugim to jest zaledwie 240 zł.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego chyba jesteś do tyłu z testami

średnia z 9 gier FHD

jak ktoś gra w mało "procesorowe" gry to cep jak znalazł :D

0c5a413bcbd23.png

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zauważ, że to jest tylko 2% różnicy. jest to spowodowane tym że model 3300x jest o 200 MHz szybszy.

 

A gry które były wykorzystywane nie wykorzystują w pełni mocy procesora.

 

Jednak komputer to nie tylko gry. Wykorzystuje się go czasem też do innych czynności.

 

Z drugiej strony jeżeli kiedyś się pojawią gry wykorzystujące więcej rdzeni procesora to wtedy będziesz sobie pluł.

 

Szkoda że w tym teście nie ma porównania ze starszymi ryzenami.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
r5 2600 robi tyle każdy,

Ja kręciłem 2600 który zrobił max 3.7 na 1.35v :D a za jakiś czas koledze który zrobił i śmiga do dziś na 4.1 przy 1.31v także nie każdy hehe

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kręciłem 2600 który zrobił max 3.7 na 1.35v :D a za jakiś czas koledze który zrobił i śmiga do dziś na 4.1 przy 1.31v także nie każdy hehe

takiego to bym od razu reklamował/zwrot, on na auto i to każdy na wszystkich rdzeniach powinien 3700 robić, mój kasztan robił 3750/3800 w bf5

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego to bym od razu reklamował/zwrot, on na auto i to każdy na wszystkich rdzeniach powinien 3700 robić, mój kasztan robił 3750/3800 w bf5

Zaproponowałem tak gościowi ale to jest gimnazjalista i nie wiedział o czym ja do niego mowię :) powiedział że procesor ma zostać więc został :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 ma już chyba NVENC, to świetny kodek do streamowania, nie obciąża CPU i nie powoduje zauważalnego spadku wydajności. Ja bym brał 3300X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dozbierać do R5 3600 i po problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...