Skocz do zawartości
SlyNq13

Gdzie najlepiej postawić router?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, narysowałem w paincie mocno uproszczony plan naszego domu, zastanawiam się gdzie dać routery, żeby jak najmniej ciągnąć kabli. Obecnie mam router dasan 2.4ghz z którego jestem nie zadowolony, do niego jest podłączony światłowód i dwa pecety. Przenoszę się z nimi do pokoju na piętro. Zastanawiam się czy prosić dostawcę internetu o przełożenie światłowodu gdzieś na klatkę (muszę go przeciąć i zlutować) i dać tam ten router 2.4ghz.. ale co dalej. Chce kupić router 5ghz archer c6. Tutaj stwierdziłem, że zapytam Was. Jak to najlepiej zrobić. Czy zostawić obecny router tu gdzie jest i skrętką ciągnąć do góry, nawet jeśli to gdzie najlepiej postawić nowy router, żeby nie ciągnąć kolejnych dwóch skrętek do dwóch PC. Jak to zrobić by był najlepszy zasięg a i też by jak najmniej kombinować? Dodam, że dasanowi chciałbym wyłączyć nadawanie wifi, miałby tylko odbierać neta z światłowodu. Pokoje w których napisałem netflix tv to chodziło mi o to by był wmiarę dobry sygnał do odbioru telewizji w nich, nie wiem jeszcze gdzie co będzie

 

schemt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw na środku przedpokoju (bardziej lewo) na piętrze :) Zaś realistycznie to w pokoju z PS4 blisko środkowej ściany i jak najniżej (ale kto wie co tam masz i czy ktoś go nie rozdepcze). A dalej ciągnąć kable (do PC).

 

Ponadto i tak musisz zrobić testy sygnału inSSIDer-em. Więc nie ma co strzelać, ale po prostu testować (bo może się okazać jak w teście pclaba, że lokalizacja 3 ma bardzo słaby zasięg mimo, że wcale na to nie wygląda bez pomiarów. Wygodne postawienie w pokoju z 2x PC od razu wygląda słabo, ale jest szansa na zasięg wystarczający dla Netflixa, jedynie PS4 oberwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche was wprowadziłem w błąd, te czerowne ściany to pustak suporex 24 pełny, a nie 2x żużlowy :D czyli będzie łatwiej

 

ciężko w przedpokoju bo nie mam tam gniazdka 230v akurat w tym miejscu, no a zakładając, że musze ciągnąć kabel do dwóch PC, to dwie skrętki, czy jakoś jedną rozdzielić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że mam internet tylko 75Mb więc na ps4 nie oczekuję 200Mb. Nie gram na niej prawie, online to wogole więc liczy się tylko to by grę wmiare sprawnie zaktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak edytować post na telefonie. Wpadłem na pomysł by wycofać światłowód z dołu i dać na pokój tam gdzie PC. Podłączyć PC do dasana i router 5ghz postawić mniej więcej tam gdzie mówiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza opcja byloby przedpokoj na gorze i tam wrzucic jakiegos APka typu ubiquiti i drugiego na dole zeby miec 100% pewnosci pokrycia, ogolnie gdzie nie postawisz zawsze bedzie gdzies brakowalo sygnalu, mam podobny rozklad do Ciebie, troche wiecej otwartej przestrzeni na dole i AP jest w centralnym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz wyjscie wyciagniete gdzies na srodku sufitu to tak, jesli nie to musisz router jak najbliszej srodka postawic

u mnie wyciagniete jest wyjscie z sufitu na APka ktory zasilany jest po POE czyli z kabla idzie internet + prad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, POE mnie by ratowało bo od razu zasilanie

 

Mam ubiqiti nanobeam m5. Mogę to użyć jako nadajnik? Miałem to z dawnej radiowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada mi to na urzadzenie kierunkowe ktore sluzy do przesylania, az tak sie nie znam zeby Ci odpowiedziec na 100% czy uda sie za pomoca jego rozrzucic fajnie wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Próbuję ją ustawić, ma opcje mostu acces point, częstotliwości do wewnątrz też znalazłem, ale ciągle mi się kłóci z routerem. Telefon się do niej nie łączy. Nie ma w niej sieci z routera. Ustawiłem ją jako DHCP, Bridge i Access point

 

 

PS: dostawca obiecał mi router 5Ghz, zobaczymy co tym razem przyjdzie i jaki będzie zasięg, jak będzie źle to wtedy zastosuje accespoint zasilany najlepiej z poe, bo ten mój to tak jak mówisz raczej na dalekie odległości

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

router dostałem, jak po ustawiać te anteny, żeby pokryło największy obszar? Router to Dasan H660GM

 

swoją drogą 2.4Ghz dobrze sobie radzi z zasięgiem, 5Ghz zaraz praktycznie traci zasięg, z tym że oczywiście 5Ghz nawet na niskim zasięgu ma świetną prędkość a 2.4Ghz odwrotnie :) router jest w pokoju gdzie są dwa pc przy samej ścianie

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ghz ma slabsze mozliwosci penetracji, norma ze slabej mu idzie

a anteny wszystkie do gory :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a 2.4Ghz odwrotnie :) router jest w pokoju gdzie są dwa pc przy samej ścianie
Przecież pisałem żeby tam nie stawiać. Zaś wyższe częstotliwości mają mniejszy zasięg (nie ważne czy to TV, radio, LTE czy wifi, jak też dużo większe tłumienie kabla).

 

a anteny wszystkie do gory :E
4 to za dużo, ale generalnie anteny "patyki" nadają dookólnie więc sensownie jest tę płaszczyznę dać nieco w dół (żeby zasięg zszedł na parter), ale tu mamy 4 anteny, nie testowałem, warto sprawdzić czy takie samo pochylenie pomoże (czy zaszkodzi, z pewnością zaszkodzi PS4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...