Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po lekkim zmodernizowaniu komputera i przeniesienie na win 10 zauwazylem ze czesto moje zuzycie dysku wynosi 100%. Po zaczerpnieciu informacji od znajomych ktorzy mieli ten sam problem dostalem dobra rada jest zakupienie dysku SSD.

Najtanszy dysk za okolo 100zł 128gb.

MOj sprzet-

Toshiba HDWD110

Super Flower Golden Green HX - 80Plus Gold - 450W SF-450P14XE (HX)

plyta Prime B450M-A

ryzen 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszkadza Ci dysk z outletu, to za 110-130zł (morele, x-kom) dostaniesz względnie szybki dysk NVMe o pojemności 240-256GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, nie kupuj dysku o tak małej pojemności. Pamiętaj, że po instalacji windowsa, office i jednej dużej gry, dysk znacznie zwolni z braku miejsca. A nawet jak chciałbyś zostawić jako drugi obecny hdd, to po czasie docenisz prędkość odczytu/zapisu na nowym dysku i zechcesz przenieść na niego więcej programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki proces czy co ciągnie tak dysk twardy?

Windows 10 wcale nie musi być koniecznie na dysku SSD,co dla niektórych jest must-have,bo inaczej się nie da..Windows 10 nie zadziała,nie uruchomi się na hdd,tak niektórzy myślą czy są tego zdania.Jeśli odpowiednio skonfigurujesz sobie,to będzie ci działać i to nawet dobrze,wiem bo sam tak działam i nie narzekam.

Fakt dysk SSD to super sprawa,znacznie przyspiesza pracę systemu,lecz tutaj wiadomo trzeba płacić za podzespół,a jeśli ktoś nie ma pieniędzy za dużo,bądź nie chce wydawać to czasem lepiej odpowiednio się zając tą 10 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to zweryfikować ale z tego co zauważyłem to proces o nazwe SysMain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz wziąć i popatrzyć na internecie,po wpisaniu frazy SysMain jest od groma wszelakich poradników itp,możesz popróbować.Natomiast jeśli chcesz kupić sobie dysk SSD to możesz,100 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz wziąć i popatrzyć na internecie,po wpisaniu frazy SysMain jest od groma wszelakich poradników itp,możesz popróbować.Natomiast jeśli chcesz kupić sobie dysk SSD to możesz,100 zł?

Jestem w stanie nawet dac troszke wiecej niz 100, tak do 150 to jest taka max cena ktora nie chce przekroczyc nawe to 1 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...