Skocz do zawartości
LegionMonsterX

Większa pojemność pamięci RAM innych producentów czy mniejsza tego samego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do tej pory miałem w swoim PC dwie kości ram od crucial, ta sama specyfikacja oprócz pojemności - jedna 4gb a druga 8gb. Dzisiaj dostałem HyperX 8gb. Czy jak połączę Crucial+HypreX mając 16gb mogę mieć gorszą wydajność niż przy 12gb ale tego samego producenta? Mogą się nie "dogadywać" i będzie to skutkowało pogorszeniem wydajności?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Hyperx moduł/y jaką ma prędkość,lub inaczej parametry.Jeśli szybsze,to ogólna prędkość wszystkich modułów zwolni/ustabilizuje się,pracując na prędkościach najwolniejszego modułu/kości.Wtedy będziesz miał 3 zajęte banki/sloty tak? Bo jeśli tak,to wtedy nie będzie trybu dual channel,stracisz na wydajności,działając na trybie single channel.Musi być parzysta ilość,lecz często też się tak zdarza że przy 4 zajętych slotach są problemy itp.Raczej się dogadają,spora szansa jest że są na podobnych kościach/pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa sloty tylko niestety i jedną kość z mniejszą ilością pamięci chcę zastąpić. Speccy pokazuje Dual przy kombinacji Crucial+HypreX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy jest to Crucial czy HyperX nie ma znaczenia jeśli parametry modułów są identyczne. Jeśli nie są, wszystkie się dostosują do najwolniejszego.

Przy 4+8 GB masz albo tryb single channel, albo flex mode. Niemal pewnym jest że będzie to wolniejsze niż 8+8 GB działające w dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...