Forum PCLab.pl: Problem z zalogowanie się do systemu Windows 10 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem z zalogowanie się do systemu Windows 10 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Kacpiro 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Maj 2020 - 22:46

Witam mam problem z zalogowaniem się do systemu Windows 10.
Podczas uruchamiania sprzętu wyskakuje mi niebieski ekran z następującą treścią:
Recovery
Your PC needs to be repaired
The Boot Configuration Data for your PC is missing or contain errors
File:\boot\bcd
Error code: 0xc000000f
Bardzo proszę o pomoc muszę odzyskać bardzo ważne pliki i dokumenty.
Proszę pomóżcie.
Pozdrawiam

#2 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 06:52

System się wysypał. Dane są bezpieczne. Można je skopiować po uruchomieniu jakiegoś systemu z pendrive'a. A co do samego błędu, to w necie są poradniki, jak przywrócić system do stanu używalności.

Ten post był edytowany przez vhp dnia: 22 Maj 2020 - 06:53

#3 Użytkownik jest niedostępny   Kacpiro 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 22 Maj 2020 - 09:22

Mam system na płycie ale nic nie pomaga. Poradniki też słabo. I też jestem zielony w tych sprawach dlatego poprosiłem o pomoc jak narazie zero progresu.

A mam jeszcze jedno pytanko czy jest możliwość otwarcia pliku tekstowego znajdującego się na pulpicie z wiersza polecenia.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Kacpiro 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 22 Maj 2020 - 09:55

Dawniej na tej stronie byłem zasypywany ludźmi którzy chcieli pomagać teraz widzę że jest na odwrót poszukam pomocy gdzie indziej.

#5 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 10:33

Nagraj Rufusem na pena np. ISO Kubuntu, wybootuj z niego ten system i skopiuj, co tam sobie chcesz. A jak sam tego nie ogarniasz, to poproś kogoś kumatego.

Ten post był edytowany przez vhp dnia: 22 Maj 2020 - 10:34

#6 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 11:14

Zobacz postKacpiro, o 22 Maj 2020 - 11:55, napisał(a):

Dawniej na tej stronie byłem zasypywany ludźmi którzy chcieli pomagać teraz widzę że jest na odwrót poszukam pomocy gdzie indziej.

Jaki foch :E
Prawda jest taka, że pomocy najpierw powinieneś poszukać w google i to zupełnie by wystarczyło, gdyż jest to problem typowy, powszechny i szeroko opisywany, łącznie z filmikami na youtube. Krótkimi, bo rozwiązanie nie jest skomplikowane.

Naprawa tego problemu powinna być w miarę automatyczna. Wkładasz nośnik z systemem i klikasz na coś w stylu "repair your computer". Instalatory windowsa do 7 włącznie znałem na pamięć. Teraz będziesz musiał poszukać, ale raczej trudno nie znaleźć. Trochę pomięli i powinien ruszyć, jeśli nie ma fizycznych uszkodzeń dysku, które mogły się w ten sposób objawić. I tyle.

Jeśli potrzebujesz samego dostępu do dysku, możesz zrobić to, co polecił @vhp. Masa linuksów ma swoje livecd/pendrive'y. Tutaj też wszystko wyjaśni ci google. Z obrazkami i filmikami. Znacznie lepiej, niż my to możemy zrobić tutaj.

Zawracanie gitary ludziom w miejscach takich jak to ma sens dopiero wtedy, kiedy pierwszy z brzegu link w google nie zawiera prostego rozwiązania...

#7 Użytkownik jest niedostępny   Kacpiro 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 22 Maj 2020 - 14:16

No lekki foszek był. Po prostu tam mam bardzo ważny plik tekstowy i jest mi on niezbędny. Czekam na kuzyna ma nagrać na pendrive Ubuntu żebym mógł dostać się do tego wspomnianego wyżej pliku.

A zapomniałem dodać że filmiki i poradniki na różnych stronach mi nie pomogły.

Wiadomo nie tylko na pliku mi zależy ale również na całym sprzęcie. Po prostu jak coś mi się psuje to wpadam w lekki szał ponieważ bardzo dbam o swoje sprzęty typu elektronika siłownia itp i rzadko mi się coś psuje. Dobra nie będę się dalej rozpisywał bo powstanie scenariusz do hiszpańskiej telenoweli. 🤣

#8 Użytkownik jest niedostępny   glauks 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 18:25

po prostu wejdż do naprawy i ewentualnie zabezpiecz ten pliczek, i ewentualnie podmień bootloader - żeby zazbepieczyć pliczek wpisz do wiersza polecenia

c:

cd users\konto\pulpit albo desktop

copy nazwa pliku x:

x - litera pena, może być od naprawy

uwaga - litera może być inna niż c, żeby sprawdzić, jak pen widzi partycje na dysku wpisz do wiersza notepad, kliknij plik- otwórz- i sprawdź, jak widzi partycję c

ewentualnie sprawdź plik bcd na dysku - zeby to zrobić musisz partycji efi nadać literę, wpisz do wiersza

diskpart

list disk

select disk 0

list partition

select partition 1

assign letter=k:

exit

uwaga - przyjmuję, że partycja efi jest 1 na dysku, może być ewentualnie 2, itp, musisz sprawdzić w list partition; litera dowolna

teraz musisz załadować pliczek bcd z tej partycji, żeby go sprawdzić, wpisz

bcdedit /store k:\efi\microsoft\boot\bcd

/store wskazuje, z jakiej lokalizacji ma być pliczek załadowany

wyświetli się pliczek, sprawdź przede wszystkim, czy w sekcji ładowacz systemu, coś takiego, w linii device jest partycja c - jeśliby nie było wpisz

bcdedit /store k:\efi\microsoft\boot\bcd /set {default} device partition=c:

czyli dodajesz polecenie /set = zapisz ustawienie, default = domyślny system, czyli 10, device = partycja

jeśli jest jakiś inny problem z tym bcd możesz zapisać bootloader na nowo, ale w tym celu lepiej wejść na dysk do systemu, wpisz

c:

cd windows\system32

bcdboot c:\windows /s k: /f uefi

programik bcdboot zapisze na nowo bootloadera, w tym plik bcd, z kopii w folderze system32\boot, i powinno być ok

/s = partycja system, na której ma zapisać /f - firmware, czyli jego typ, albo bios albo uefi

jeśli ok, i zadziała, z systemu możesz usunąć literę k, bo eksplorer będzie niepotrzebnie wyświetlał partycję z literą - żeby usunąć w cmd w trybie administratora wpisz

mountvol k: /del

litera może jednak zostać, nie odgrywa roli, uefi ją ignoruje

Strona 1 z 1