Skocz do zawartości
Numlocker

Galaxy S7 czy Redmi Note 8 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Planuję zakup nowego smartfona, tak do mniej więcej 1000 zł i jak na razie zastanawiam się nad używanym Samsungiem Galaxy S7 lub nowym Redmi Note 8 Pro. Jeśli chodzi o cechy na których zależy mi w telefonie najbardziej to byłby to aparat, wszystko inne jest dla mnie drugorzędne choć rzecz jasna chętnie wysłucham co macie do powiedzenia na temat całej reszty. Dziękuję za wszelkie porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung moze jedynie byc lepszy w przypadku ekranu, bo oled ale reszta to padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N8 pro zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ma wybrac telefon sprzed 3-4 lat? serio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś inne propozycje od wyżej wymienionych telefonów to również chętnie ich wysłucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ma wybrac telefon sprzed 3-4 lat? serio....

Nie. Po prostu szukałbym dalej i wybrał co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu szukałbym dalej i wybrał co innego.

no to daj propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to daj propozycje :)

Ja akurat mam w domu S7 :lol2:

I nadal sprawuje się świetnie. Ale w 2020 roku już bym go nie kupił. Natomiast na tyle się przyzwyczaiłem do samsunga, że pewnie kolejnym wyborem będzie S10/S20. To już inny budżet - w podanym przez autora w mojej ocenie nie ma nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samego wygladu z tymi wielkimi ramkami s7 wyglada jak z przed 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samego wygladu z tymi wielkimi ramkami s7 wyglada jak z przed 10 lat.

Fakt, przez te 4 lata mocno się zestarzał z wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kwestia gustu, mnie się absolutnie moda na bezramkowce nie podoba ale z modą ciężko wygrać. Zdecydowałem się jednak na tego Xiaomi, dzięki wszystkim za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moda ? to nie moda tylko technika idzie do przodu, kiedyś się nie dało tego zrobić.

Jaki jest sens wielkiego telefon z małym lcd .

 

Stary iphone 5,5 cala gabarytowo był większy od dzisiejszych 6,3''.

Mimo że więcej cali to telefon mniejszy lub podobny.

Chyba że ktoś lubi ogladac filmy/ zdjęcia na małym lcd a w ręce cegła.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy ekran nie musi wiązać się z zanikiem ramek, choć rozumiem, że wtedy telefony byłyby zwyczajnie zbyt wielkiego.mbie się zwyczajnie podobają takie klocki z ramkami. A wracając do tematu, zastanawiam się czy zamiast kupować Redmi Note 8 Pro nie warto by dopłacić do Mi 9T? Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto, mam oba w domu i widac roznice, mi9t poreczniejszy, lepszy ekran, aparatow nie porownywalem, no i brak dziurki/notcha w mi9t to jest super rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samego wygladu z tymi wielkimi ramkami s7 wyglada jak z przed 10 lat.

 

W porównaniu z iPhonem SE to jest wąsko ramowy smartfon.

 

Większy ekran nie musi wiązać się z zanikiem ramek, choć rozumiem, że wtedy telefony byłyby zwyczajnie zbyt wielkiego.mbie się zwyczajnie podobają takie klocki z ramkami. A wracając do tematu, zastanawiam się czy zamiast kupować Redmi Note 8 Pro nie warto by dopłacić do Mi 9T? Jak sądzicie?

 

Tak, zdecydowanie. Lepszy ekran, lepsze aparaty, lżejszy i poręczniejszy. Moim zdaniem mi9t ma najlepszy na rynku procesor o rewelacyjnym stosunku perf/w, Mediatek w rn8p nie jest zły, jest nawet trochę wydajniejszy kosztem wyższego poboru energii ale sd730 gwarantuje lepszą kompatybilność z oprogramowaniem i bardzo dokładne działanie GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno czytałeś opinie użytkowników:

https://www.mgsm.pl/...redmi/note8pro/

rewelacji nie ma...

 

- "kwestia GPSu i jego współpracy z aplikacjami sportowymi, z Mi band 4... TRAGICZNA!!! po prostu rozwala system to, że setki ludzi piszą na forach że coś tu nie bangla! że przerywa! że zrobią 100 kroków, a mi fit im pokazuje 2 km.." : wysoka dokładność/wyłączone oszczędzanie baterii i nie ma problemów z GPS w Mapach Google, Yanosiku, AUtoMapieitd. Problem ludzie mają problem tylko z MiFit - to chyba problem z aplikacją a nie telefonem?

- "Nie mogę podzielić kontaktów na grupy" - kontakty Google, etykiety. To są te "grupy"....

- "Nie mogę ustawić dzwonków kontaktów" - kontakty Google, wybiera się dany kontakt i naciska "wybierz dzwonek"...

- "Nie mogę ustawić odblokowania telefonu przez urządzenie typu słuchawki albo aparat głośno mówiący, co jest kłopotliwe, bo uniemożliwia sterowanie głosem (trzeba odblokować urządzenie)" - Ustawienia/Hasła i Bezpieczeństwo/Odblokuj za pomocą urz. Bluetooth.

- "Nie obsługuje rozmów video, choć operator mi tę usługę dał" - naciska się słuchawkę, wybiera kontakt, po kolei ikony: zadzwoń, sms, rozmowa wideo...

- "Szrot nad szrotami nigdy więcej srajomi! Problemy z siecią, brak zasięgu mimo widocznych kresek, restartować trzeba po kilka razy na dzień, bo się nikt nie dodzwoni, problem z aparatem, kalibracja ekranu której nie ma jakiś dramat, samowłączające się nfc, bluetooth. Pomoc techniczna każe samolociki włączać i wyłączać a nic to nie daje lub czekać na aktualizacje, chyba jakiś żart. Nidy więcej srajomi i innego chińskiego wynalazku."- na kilka milionów sprzedanych egz może trafić się padaka, normalny człowiek oddałby telefon na gwarancję i dostałby nowy. Pod warunkiem, że ktoś to piszący w ogóle posiada jakiekolwiek Xiaomi...

- "nie można przenieśc kontaktów z telefonu na karte sim" - po co? Aby stracić zdjęcia, dzwonki przypisane do kontaktów itp? Ogólnie to w jakichkolwiek nowszych telefonach jest jeszcze taka możliwość?- "nie ma możliwości wyłączenia podziału zdjęć na daty w galerii. Jak dla mnie podział zdjęć na daty jest zbędny" - aplikacja galeria Xiaomi. Można sobie zainstalować dowolną inną a tamtą wywalić...

To tylko z pierwszej strony. Dalej nie chce mi się marnować czasu. Jak widać głównym problemem tych telefonów jest to, że kupują go również idioci mający dostęp do internetu ale ograniczony dostęp do mózgu...

 

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
:) Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli opionie ludzi redmi note 8 pro to tu.

1100 opini to już daje jakieś uśrednione wiarygodne dane.

 

https://www.ceneo.pl/86198612#tab=reviews

 

 

 

Może inne pytanie :)

Mi9t czy Mi note 10 lite.

 

Xiaomi Mi Note 10 Lite 6GB/64GB NFC 1569zł.

 

Super batereia 5250, najładniejszy wyglad w klasie, super amoled itp. i lepszy aparat chip to sony IMX 686 a mi9t ma IMX 586

 

 

https://www.chinahandys.net/xiaomi-mi-note-10-lite-testbericht/

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie ten Mi 10 Note, jednak to już trochę ponad mój budżet, który już nawet Mi 9T dość znacząco naciąga. Ostatecznie myślę, że zdecyduje się właśnie na Mi 9T i powinienem być zadowolony, dzięki wielkie za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9t ma 3 przyzwoite aparaty, których można w większości warunków używać według potrzeb kiedy mi Note 10 lite ma dobry jedynie główny aparat, dwa bezużyteczne i stosunkowo słaby ultra szeroki kąt, co oznacza że zamiast swobody wyboru ogniskowej w mi9t zestaw aparatów w mi note 10 lire będzie nieustannie powodować dylemat czy w ogóle warto w określonej sytuacji użyć ultra szerokiego obiektywu kosztem dużo słabszej jakości czy lepiej strzelić gorszy kadr ale za to w dużo lepszej jakości.

 

Nie wiem jak w tym przypadku ale ten wypierdek do makro to nie dobra wola producenta, który dodaje dodatkowy bajer ale często istnieje on ponieważ główny obiektyw nie jest w stanie ostrzyć z małych odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...