Skocz do zawartości
Mr_Miki

Monitor G-Sync 144Hz FullHD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

planuję zakup monitora z G-Sync. Sprawdziłem sobie listę Nvidii z modelami wspierającymi tą technologię natywnie, a nie jako G-Sync Compatible. Wybrałem z niej kilka modeli:

 

ASUS ROG SWIFT PG248Q

Predator XN253QP

Acer Predator XB241Hbmipr

Acer Predator XB252Qbmiprzx

 

różnica cenowa w nich sięga 500zł, a nie za bardzo widzę różnice w specyfikacji. Jedyne co zauważyłem to różnica w jasności między 350 cd/m2 a 400 cd/m2 oraz częstotliwości między 144Hz a 240Hz.

Na jesień planuje upgrade komputera (czekam na premiere RTX 3000 series), ale nawet natych grafikach wątpię, że będę grał w ponad 144 FPS.

 

Jestem ciekaw waszych opinii. Czy są jakieś zauważalne różnice w jakości obrazu między tymi monitorami? Czy jest sens dopłacać do predatorów za 1800zł, czy brać tańszego za 1300zł, bo różnicy i tak nie zauważę? A może Asus będzie lepszym wyborem niż Acer, bo ma lepszej jakości matrycę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko po co płacić tyle kasy za TN. Przecież są tańsze tnki, a w tej cenie to nawet porządne IPS czy VA, z gsync ale compatible, czyli przez sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak widziałem recenzje G-Sync Compatible to nie jestem przekonany do tego rozwiązania. Na testach pojawiał tearing, który przy normalnym G-Sync nie występował. Stąd moja wątpliowść co do tego rozwiązania. Rzeczywiście widziałem monitory IPS w tej cenie i to nawet 27 cali, ale odpuściłem właśnie przez ten tearing który mimo wszystko występował.

Tak to mocno rozważałem ten model acer predator xb253qgpbmiiprzx, nie wiem tylko czy w nim HDR działa razem z tym G-Sync compatible.

Edytowane przez Mr_Miki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak widziałem recenzje G-Sync Compatible to nie jestem przekonany do tego rozwiązania. Na testach pojawiał tearing, który przy normalnym G-Sync nie występował. Stąd moja wątpliowść co do tego rozwiązania. Rzeczywiście widziałem monitory IPS w tej cenie i to nawet 27 cali, ale odpuściłem właśnie przez ten tearing który mimo wszystko występował.

Tak to mocno rozważałem ten model acer predator xb253qgpbmiiprzx, nie wiem tylko czy w nim HDR działa razem z tym G-Sync compatible.

 

Posiadałem ten monitor. HDR raczej dla mnie bezużyteczny i wyglądał słabo. G-sync działał świetnie i ekran był mega płynny. Byłem pozytywnie zaskoczony jakością czerni i naprawdę dobrymi kolorami. Niestety monitor zwróciłem ze względu na martwy pixel. Niestety nie planują w najbliższym czasie więcej tych monitorów w x-kom, a szkoda bo był jednym z lepszych monitorów jakie miałem.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałem recenzje G-Sync Compatible to nie jestem przekonany do tego rozwiązania. Na testach pojawiał tearing, który przy normalnym G-Sync nie występował. Stąd moja wątpliowść co do tego rozwiązania. Rzeczywiście widziałem monitory IPS w tej cenie i to nawet 27 cali, ale odpuściłem właśnie przez ten tearing który mimo wszystko występował.

Tak to mocno rozważałem ten model acer predator xb253qgpbmiiprzx, nie wiem tylko czy w nim HDR działa razem z tym G-Sync compatible.

Jak masz gsync compatible to powinieneś mieć także włączony vsync w panelu nvidia oraz vsync wyłączony w grach. Inaczej, kiedy masz sam gsync to wtedy tearing może się pojawić. Myślę że dlatego test to wykazał, bo ja mam monitor gsync compatible i żadnego tearingu nie ma, a jestem na niego bardzo wyczulony. Oczywiście gram razem z vsync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem ten monitor. HDR raczej dla mnie bezużyteczny i wyglądał słabo. G-sync działał świetnie i ekran był mega płynny. Byłem pozytywnie zaskoczony jakością czerni i naprawdę dobrymi kolorami. Niestety monitor zwróciłem ze względu na martwy pixel. Niestety nie planują w najbliższym czasie więcej tych monitorów w x-kom, a szkoda bo był jednym z lepszych monitorów jakie miałem.

 

Czy to Twój komentarz jest na stronie tego monitora w x-kom?

 

Kontaktowałem się z nimi i obecnie planowana jest wysyłka tych monitorów na 26 czerwca 2020 ;)

Ogólnie jak przeglądałem różne sklepy, w tym zagraniczne to wszędzie można go kupować jako pre-order. Nawet na Amazonie brytyjskim premiera jest przewidziana na czerwiec, a na węgierskim oficjalnym sklepie Asusa jest wpisany 1 lipca jako data wysyłki.

Od polskiego x-kom dostałem info, że mieli 2szt. przedpremierowe . Dziwne to trochę, ale wszędzie w necie jest oczekiwanie na premierę tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gsync compatible to powinieneś mieć także włączony vsync w panelu nvidia oraz vsync wyłączony w grach. Inaczej, kiedy masz sam gsync to wtedy tearing może się pojawić. Myślę że dlatego test to wykazał, bo ja mam monitor gsync compatible i żadnego tearingu nie ma, a jestem na niego bardzo wyczulony. Oczywiście gram razem z vsync

 

Tearing się pojawi, jeśli z klatkami wyjdziesz poza zakres odświeżania monitora. Jeśli fpsy utrzymują się wewnątrz tego zakresu, to vsync robi tylko laga (klatka zamiast trafiać do monitora od razu po wyrysowaniu, jest opóźniona o 1 wstecz). Limiter ustaw tak, żeby fpsy nie wyskakiwały i będzie bez tearingu z vsync off.

Różnica G-sync a Freesync polega właśnie na tym, że w pierwszym jest z automatu lock na fps'y powyżej zakresu odświeżania monitora, a we Freesync nie i żeby poprawnie działało trzeba sobie samemu taki limiter ustawić (takie ustrojstwo jest w sterownikach do Radeonów, ale można użyć RTSS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy to Twój komentarz jest na stronie tego monitora w x-kom?

 

Kontaktowałem się z nimi i obecnie planowana jest wysyłka tych monitorów na 26 czerwca 2020 ;)

Ogólnie jak przeglądałem różne sklepy, w tym zagraniczne to wszędzie można go kupować jako pre-order. Nawet na Amazonie brytyjskim premiera jest przewidziana na czerwiec, a na węgierskim oficjalnym sklepie Asusa jest wpisany 1 lipca jako data wysyłki.

Od polskiego x-kom dostałem info, że mieli 2szt. przedpremierowe . Dziwne to trochę, ale wszędzie w necie jest oczekiwanie na premierę tego monitora.

 

Tak jeden z tych komentarzy jest ode mnie. Monitor świetny, ale nie zostawię monitora z wypalonym pixelem. Mi x-kom odpowiedział, że nie planują w najbliższym czasie dostaw tego monitora. Dobrze wiedzieć, że jednak planują kolejne monitory czerwiec/lipiec. Pewnie będę brał kolejną sztukę.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania monitor Asus ASUS PG248Q używynay w idelanym stanie cena jaka mnie interesuje to 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...