Skocz do zawartości
Jean-Luc Picard

9 3900x jakie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Ryzena 9 3900X z chłodzeniem Dark Rock Pro 4 i temperatury podczas grania dochodzą do 76 stopni.

Czy to są normalne temperatury?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jeśli wierzyć testom internetowym taka temperatura powinna być w permanentnym stresie

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jeśli proc na Auto to temperatury ok. 75 stopni pod 100% obciążeniem wszystkich rdzeni. Przy płączonym PBO z limitami płyty w AVX u mnie temperatura dochodzi do 80 stopni. Normalnie nie przekracza 65-68. Może jakieś problemy z powietrzem w budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up gówno prawda, 9 3900x 75 stopni w pełnym stresie na powietrzu? bez szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na powietrzu. Przed Freezerem miałem NH-D15S. Różnice w temperaturach nie są jakieś spektakularne, natomiast kultura pracy zdecydowanie na korzyść AiO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam be quiet! Pure Base 500 za standardowymi wentylatorami.

Czy dokupienie wentylatorów polepszy sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij ten gorny panel z obudowy, przez to prawdopodobnie masz takie tempy, bo buda mocno zabudowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na powietrzu. Przed Freezerem miałem NH-D15S. Różnice w temperaturach nie są jakieś spektakularne, natomiast kultura pracy zdecydowanie na korzyść AiO.

 

ja na ryzenie 3600 i macho mam pod 85 stopni a ty mi mówisz że 3900x będzie miał 75 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No teraz to mogę Ci tylko pokazać jak to wygląda na sprzęcie z podpisu, zdjętych limitach PBO, scalar na x10, +200MHz, wykręcony RAM co też podnosi temperaturę. Przy ustawieniach na defaulcie na NH-D15S, z RAMem 3200CL16 temperatura nie przekraczała 75 stopni. Niestety Noctua sprzedana...

Mój link - reskalowane z 1440p przez YT więc trochę nieostro - prime95 smallfft, temperatura 79-80 stopni, patrz z prawej strony, tam masz temperatury na górze (piąta od góry to CPU), niżej zegary i obciążenie wątków. Zegary trzymają się między 3.8, a 3.9, na defaulcie 3.6-3.7, stąd i różnica w temperaturze. a, na Zen2 wbrew pozorom AC bardzo niewiele różni się od LC. To nie Intel gdzie powierzchnia die jest niewiele mniejsza od powierzchni IHS ;)

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłeś uv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na tym filmie jest bez UV, na NH-D15S testowałem różne ustawienia (offset do -65mV), ale większość czasu leciało na defaulcie. Na temperaturę nie miało to większego wpływu - CPU rozbijał się o któryś limit zanim się zderzył z limitem temperaturowym, pewnie stąd te 75 stopni max. Po zluzowaniu limitów PBO pozostaje tylko ograniczenie temperaturowe. Niby to też mogę to zmienić w BIOSIe ASRocka, ale działa tylko w dół, jak ustawię 90 stopni to i tak w okolicach 80 mam już throttling.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.

No pobrałem Prime, i po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu że to kompletnie bezużyteczny kawałek softu, najbardziej zasobożerny i chyba silnie oparty o avx program którego używam to keyshot, ale on nawet w przybliżeniu tak nie obciąża cepa.

A pamiętam że kiedyś zapuszczałem Prime i wszystko banglał pięknie, a Keyshot się wyłożył po 30 sekundach.

W każdym razie u mnie teraz spadło do 3.8 ghz i 1.16V, temperatura 75*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Prime to AVX, ja korzystam do sprawdzania stabilności, bo zarzyna procka bardzo skutecznie. Soft z którego korzystam pod linuksem coraz intensywniej używa AVX, wiele bibliotek (z podstawową glibc) już używa AVX2. Nie chcę mieć żadnej niestabilności - tzw. "game stable" mnie nie interesuje, tylko maksymalna wydajność bez utraty promila stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...