Skocz do zawartości
PeterQ

Światłowód od Chopin Telewizja Kablowa (tkchopin)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów posiada internet od firmy Chopin Telewizja Kablowa? Chodzi oczywiście o usługę na infrastrukturze FTTH. To chyba jedyna opcja w mojej okolicy jeśli chodzi o światłowód. Liczyłem na Orange, ale oni nadal daleko w polu jeśli chodzi o POPC. Aktualnie siedzę na radiówce i mam czasami problemy z losowym niewczytywaniem się stron internetowych. LTE w ogóle nie biorę pod uwagę bo dużo siedzę na YouTubie i Netflixie, więc nie chcę mieć żadnych limitów danych. Orange dopóki nie doprowadzi światłowodu w ogóle się nie liczy, gdyż Neostarada chodziła u mnie z zawrotną prędkością 1 Mb/s, więc łącze na kablach miedzianych odpada.

 

 

Czekam na opinię. Chopin Telewizja Kablowa ma tragiczne opinie na google i dlatego cały czas się wstrzymuję.

 

Pozdrawiam,

PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę tą firmę - oni mają siedzibę w Wejherowie

Na twoje pytanie niestety nie odpowiem - nie znam osoby w swoim otoczeniu,która korzysta z usług tej firmy(ja również nigdy nie korzystałem)

 

I chyba poza Pomorzem nie świadczą swoich usług(nie jestem w 100% pewny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam światłowód od TK Chopin, a mianowicie ofertę internet światłowodowy 300 Mb/s. Korzystam z niego od pół roku i sobie chwalę. Wcześniej z Vectrą miałem ciągłe problemy, a tutaj tylko raz była awaria jak im kable złomiarze ukradli. Jednak tego samego dnia usługi już działały. Myślę, że jeśli chcesz szybki internet po kablu to warto skorzystać. Dają dobry sprzęt niemieckiej firmy Fritz!box dzięki czemu sygnał jest na dobrym poziomie. Ogólnie po kablu mam zawsze maxa, z wifi na początku był problem ale okazało się że mam słabą kartę sieciową w laptopie. Po wymianie karty śmiga bardzo dobrze. Nawet w dobie pracy zdalnej i nauki online nie odczułem spadku prędkości. Wystarczy podjechać na Przemysłową i zapytać o ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chopin to ogólnie solidna firma, mam od nich Internet już od kilku lat i szczerze mówiąc nie mam im nic do zarzucenia. Problemem są dwie rzeczy: właściwie to nie mają żadnej konkurencji na terenie Wejherowa, Vectra nie wszędzie dochodzi, akurat w 2 lokalizacjach gdzie mieszkam i pracuję nie mam możliwości podpięcia się w Vectrze, ani żadnej innej sieci. Tak jak napisałeś, póki Orange nie wjedzie w ramach POPC, albo tvkaszebe (dawniej Interkar) nie podejdzie z przewodami bliżej centrum, dopóki chopin będzie właściwie jedyna opcją. Ale tak jak pisałem, deklarowane wartości są zgodne z rzeczywistymi, pomoc techniczna itp ogólnie chodzi. Największy problem jest taki, że to nie jest światłowód! Ich sieć w większości prowadzona jest po światłowodach, ale do domu dostajesz modem z kablem antenowym, nie optycznym... Ogólnie w Wejherowie na dziś nie ma możliwości podłączenia sobie czystego światłowodu od nikogo. A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...