Skocz do zawartości
FrezeeHD

problem z XMP

Rekomendowane odpowiedzi

tydzień temu odebrałem komputer *do serwisu oddałem zamówione części aby go po składali* Gdy przyjechałem do domu chciałem w UEFI sprawdzić na jakich częstotliwościach działają pamięci. Działały one bowiem na 2133 MHz przy napięciu 1.2V.

Próbowałem je odpalić na profilu XMP *3000MHz przy napięciu 1.35V* to nie chciały wystartować, komputer zapiskał 3 razy i się 5 razy włączył i wyłączył. Gdy się już odpalił to ustawienia pamięci wróciły do normy *2133 MHz* czym to może być spowodowane?

*Wszystkie części są nowe*

 

Podzespoły:

AsRock B450 Pro4

Ryzen 3 1200af

RAM PATRIOT VIPER 4 *3000MHz 16GB*

SilentiumPC Vero L3 600W 80+ bronzery

GT 210 512MB *wymienię ją w czerwcu*

 

Pamięci aktualnie działają na 2666MHz na 1.35V

 

RAMY ZNAJDUJĄ SIĘ W SŁOWACH A1 i B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wpisz ręcznie w bios 2933 ,wyzej te pamięci nie dzialaja

 

Przy jakim napięciu i jakie opóźnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tydzień temu odebrałem komputer *do serwisu oddałem zamówione części aby go po składali* Gdy przyjechałem do domu chciałem w UEFI sprawdzić na jakich częstotliwościach działają pamięci. Działały one bowiem na 2133 MHz przy napięciu 1.2V.

Próbowałem je odpalić na profilu XMP *3000MHz przy napięciu 1.35V* to nie chciały wystartować, komputer zapiskał 3 razy i się 5 razy włączył i wyłączył. Gdy się już odpalił to ustawienia pamięci wróciły do normy *2133 MHz* czym to może być spowodowane?

*Wszystkie części są nowe*

 

Podzespoły:

AsRock B450 Pro4

Ryzen 3 1200af

RAM PATRIOT VIPER 4 *3000MHz 16GB*

SilentiumPC Vero L3 600W 80+ bronzery

GT 210 512MB *wymienię ją w czerwcu*

 

Pamięci aktualnie działają na 2666MHz na 1.35V

 

RAMY ZNAJDUJĄ SIĘ W SŁOWACH A1 i B1

 

 

Po koleji. wyciągnij ram z płyty. najpierw włóż jedną kość do slotu B2, uruchom kompa wejdź do BIOSU ustaw na XMP 3000MHZ, zrestartuj zobacz czy wejdzie do Winddowsa, jeśli tak to wyłącz komputer i dołóż drugą kość do slotu A2, wejdź do BIOSU zobacz czy obie dizałąją na XMP i 3000Mhz (albo 2933, obojętnie) i sprawdź wtedy.

 

Jeśli to nie pomoże to ustaw je na XMP i obok masz częstotliwość to ustaw ją na 2933MHZ reszta z XMP normalnie. Pamiętaj ramy muszą być w slotach A2 i B2. A jak to nie pomoże to daj im napięcie 1.4V i zostaw na 2933MZh

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...