Skocz do zawartości
BlackBomb

Apple i Mikrotik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ma ktoś pomysł dlaczego urządzenia od Apple, w tym laptopy i smartphony nie chcą współpracować ze sprzętem Mikrotek? Przykładowo RB2011UiAS-2HnD-IN czy tam jakieś AP. Wszystkie laptopy z Windows, Linux, Android działają normalnie. Zakres DHCP mam od 192.168.88.10 do 192.168.88.254, a Apple wybiera sobie u nich w ustawieniach np 0.0.0.35. iPhone to samo, szukałem pomocy na różnych forach ale za bardzo nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOA#1 - u mnie srajfon z Mikrotikiem na 2,4GHz (802.11b/g/n) działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie pomińmy to że to Mikrotik. Co może powodować takie problemy, zakładam że router skoro problem jest na każdym sprzęcie Apple? Ewentualnie może dostawca światłowodu? Tylko w to ostatnie bardzo wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz firmware? U mnie lata aktualnie na:

RouterOS v6.45.7

iOS 13.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw statyczny IP. Apple nie ma zaimplementowanej obsługi DHCP według specyfikacji.

Problem znany.

 

Wiem że dało się to inaczej rozwiązać ale już nie pamiętam.

Chyba proxy-arp trzeba było włączyć ale to chyba w przypadku VPN dla apple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware testowałem różne od tych z zeszłego roku po obecne, stable, testowe itp nic to nie pomogło.

 

W jakim sensie ustawiać statyczne IP? Dla urządzeń Apple? Tak w tej chwili robię ale jest to problematyczne przy przełączaniu między wieloma sieciami. Nie mam dużej wiedzy o sieciach ale czy opcja wyłączenia serwera dhcp coś da w tej sytuacji? Czy wtedy na wszystkich urządzeniach ręcznie będę musiał wpisywać adresy?

 

Jeżeli sprzęty Apple nie mają obsługi dhcp to jak łącza się z większością routerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Temat jest bardziej skomplikowany.

Mikrotik potrafi sporo i czasem pewne funkcje są zmieniane ale mieszczą się w specyfikacji.

 

Apple ma tak mocno wyje... Na resztę że każe innym się dostosować tak żeby ich rozwiązania dzialaly

 

Ustaw w DHCP lease time na 10min.

Chyba z tym był problem.

Ewentualnie jeszcze był problem jak się w ustawieniach wifi nie wybrało kraju bądź w 40mhz ustawiło zakres górny bądź dolny nieobsługiwany przez kraj

Edytowane przez Szczota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...