Skocz do zawartości
Smutny83

10400 vs 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No w takim wypadku jak ktoś teraz składa zestaw to na pewno warto ryzena i tą płytę. tylko pamięci np. z zadowolenie bo tam za darmo przesyłka, są tanie i dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 230pln (po zapisaniu się na newslatter) jest b350 ds3h:

 

https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/gigabyte-plyta-glowna-ga-ab350m-ds3s-am4-b350-4ddr4-4usb3-hdmi-dvi-m-2-micro-atx?utm

 

w wersji v2, czyli miała premierę po starszej siostrze b450 ds3h

 

jako jedna z nielicznych b350 ma oficjalne (a nie beta-wsparcie) wsparcie serii 3xxx ryzenów:

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-DS3H-V2-rev-11/support#support-cpu

 

dodatkowo, na dniach będzie obniżka ryzena 3600, szacuję że za 650 będzie do kupienia.

 

więc za 880pln mamy set mobo+cpu w cenie samego tylko i5-10400 więc z czym do ludzi, na b350 można spokojnie jeszcze ram na 3600+MHz ustawić i w grach będzie łeb w łeb z intelem na mobasie b460 a ze 4 stówki taniej

W taki sposób to wiadomo,że taniej, Ale jak ktoś chce kupić tą samą wersję płyty na Z490 i tą sąmą na X570 to cena taka sama co do złotówki. Z tym ramem na 3600 na B350/450 to bym taki optymistyczny nie był :) a ryzen 3600 spadnie może do max 699 ale się nie zdziwię jak będzie 749zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zestaw R5 3600 + RAM 3600 MHz + B450 będzie kosztował podobnie do 10400F + RAM 2666 MHz + B460/H470, to wybór prosty, bo zestaw z Ryzenem szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zestaw R5 3600 + RAM 3600 MHz + B450 będzie kosztował podobnie do 10400F + RAM 2666 MHz + B460/H470, to wybór prosty, bo zestaw z Ryzenem szybszy.

No właśnie są już testy i i5 szybsze od ryzena nawet na 2666, ale sam fakt używania pamięci 2666 nawet jak jest lepiej to i tak trochę boli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli zestaw R5 3600 + RAM 3600 MHz + B450 będzie kosztował podobnie do 10400F + RAM 2666 MHz + B460/H470, to wybór prosty, bo zestaw z Ryzenem szybszy.

No nie do konca, bo bedzie szybszy dopiero po OC. Jak ktos sie nie zna na OC to wybierze Intela jako bardziej bezproblemowa platforme. Obstawiam, ze jezeli tylko plyty pod Intela w nizszym segmencie beda dobrze wycenione to ten procek bedzie hitem sprzedazowym. Byloby fajnie bo wtedy AMD pewnie zareaguje obnizka cen Ryzenow :D

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie są już testy i i5 szybsze od ryzena nawet na 2666, ale sam fakt używania pamięci 2666 nawet jak jest lepiej to i tak trochę boli :)

 

Do tego ryzen cieplejszy i pobierający więcej papu, wygrywa tylko w programach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i5 10400F to i7 8700k, tylko o 300 MHz wolniejszy. Tutaj test z 2666 MHz dla i7, 3200 MHz dla R5 3600, -300 MHz na CPU i +400 MHz w RAMie spokojnie zrobi różnicę.

 

nv_aco2.pngnv_hitman2_dx12.png

nv_fc5.pngnv_sottr.png

nv_w3.pngnv_gtav.png

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca, bo bedzie szybszy dopiero po OC. Jak ktos sie nie zna na OC to wybierze Intela jako bardziej bezproblemowa platforme. Obstawiam, ze jezeli tylko plyty pod Intela w nizszym segmencie beda dobrze wycenione to ten procek bedzie hitem sprzedazowym. Byloby fajnie bo wtedy AMD pewnie zareaguje obnizka cen Ryzenow :D

 

Fakt. Zestaw 10400F + B460 + 2666 to plug&play dla Kowalskiego.

 

Wkładasz i grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fakt. Zestaw 10400F + B460 + 2666 to plug&play dla Kowalskiego.

 

Wkładasz i grasz.

 

To samo tyczy się zestawu 3600 + B450 + 3000, wkładasz i grasz.

 

 

Wymieńcie mi wszystkie zalety Intela i jego wady, oraz zalety AMD i jego wady. :D

 

Przyda się taka informacja w tym temacie, dla Kowalskiego.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dopiero teraz test Liptona, IMO zrobiony trochę pod tezę zajebistosci Intela, żeby do i5ki zapodać 3200 to potrzeba mobo za 700, ale proszę bardzo, z kolei AMD w płycie za 3 robi 4.4 CPU + 3600 RAM, ale nieeee, po co. Stock vs stock jest dla mnie remis (lol nagle 1% jest bez znaczenia), dla power usera AMD jest szybsze skoro na tanich płytach wszystko zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieńcie mi wszystkie zalety Intela i jego wady, oraz zalety AMD i jego wady. :D

 

Przyda się taka informacja w tym temacie, dla Kowalskiego.

 

Po co? Dwie konkurencyjne platformy i obydwie dobrze wycenione, można sobie oglądać testy i wybierać, jedni i drudzy będą zadowoleni z zakupu a fanboje sami siebie i tak nie przekonają.

 

Obejrzałem dopiero teraz test Liptona, IMO zrobiony trochę pod tezę zajebistosci Intela, żeby do i5ki zapodać 3200 to potrzeba mobo za 700, ale proszę bardzo, z kolei AMD w płycie za 3 robi 4.4 CPU + 3600 RAM, ale nieeee, po co. Stock vs stock jest dla mnie remis (lol nagle 1% jest bez znaczenia), dla power usera AMD jest szybsze skoro na tanich płytach wszystko zablokowane.

 

Obejrzałeś test czy zawiesiłeś się na 30% ekranu z lewej strony? Masz ramy 3200 i 2666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po co? Dwie konkurencyjne platformy i obydwie dobrze wycenione, można sobie oglądać testy i wybierać, jedni i drudzy będą zadowoleni z zakupu a fanboje sami siebie i tak nie przekonają"

 

xD taka prawda, fanboje zaraz znajdą jakiś argument, grę wybiorą, a to ramy a to uj wie co :) Najlepsze jest wciskanie bieda płyt na B450 zamiast dobrego Z490 i wtedy podliczanie kosztu platformy. Ja tam mam teraz 3700X bo z Ryzenem 2600 wytrzymałem jeden dzień, ale jakoś konia nie wale do procka i nie bronie go jak pies za wszelką cenę, bo mam ;) i chyba zamienię na 10600KF za miesiąc bo na razie lipa z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co? Dwie konkurencyjne platformy i obydwie dobrze wycenione, można sobie oglądać testy i wybierać, jedni i drudzy będą zadowoleni z zakupu a fanboje sami siebie i tak nie przekonają.

 

 

 

Obejrzałeś test czy zawiesiłeś się na 30% ekranu z lewej strony? Masz ramy 3200 i 2666

Twoim tonem kolego mówiąc "zawiesiłem" się na prawej krawędzi ekranu na której nie widziałem Ryzena po OC + OC RAM możliwego na płycie za 300 zł.

 

"Po co? Dwie konkurencyjne platformy i obydwie dobrze wycenione, można sobie oglądać testy i wybierać, jedni i drudzy będą zadowoleni z zakupu a fanboje sami siebie i tak nie przekonają"

 

xD taka prawda, fanboje zaraz znajdą jakiś argument, grę wybiorą, a to ramy a to uj wie co :) Najlepsze jest wciskanie bieda płyt na B450 zamiast dobrego Z490 i wtedy podliczanie kosztu platformy. Ja tam mam teraz 3700X bo z Ryzenem 2600 wytrzymałem jeden dzień, ale jakoś konia nie wale do procka i nie bronie go jak pies za wszelką cenę, bo mam ;) i chyba zamienię na 10600KF za miesiąc bo na razie lipa z dostępnością.

A to dla mnie też prawda, wydajność jest tak zbliżona, że przy dostępności tanich płyt pod Intela będą decydowały względy inne, niż cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to dla mnie też prawda, wydajność jest tak zbliżona, że przy dostępności tanich płyt pod Intela będą decydowały względy inne, niż cena/wydajność.

 

Właśnie niekoniecznie wydajność tak zbliżona np w RDR2 10400f odbija na 15% od ryzna 3600 po oc do 4,4Ghz :

 

 

Mi się wydaje, że najlpesze rozwiązanie to intel teraz w PC i Ryzen w PS5 żeby było sprawiedliwe :)

 

Większość i tak od wsparcia gier zależy.

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo tyczy się zestawu 3600 + B450 + 3000, wkładasz i grasz.

 

 

Wymieńcie mi wszystkie zalety Intela i jego wady, oraz zalety AMD i jego wady. :D

 

Przyda się taka informacja w tym temacie, dla Kowalskiego.

Obydwie platformy cenowo będą konkurencyjne więc wybór głównie uzależniony będzie od przeznaczenia platformy bo i5 10400F w grach wypada lepiej ale już w aplikacjach Ryzen 5 3600 jest jednak sporo wydajniejszy.

Obecnie wiadomo, że opłacalność platformy z i5 jest słaba z racji cen płyt na Z490 ale jak tylko pojawią się płyty na niższych chipsetach w kwocie 350-400zł wtedy wybór i5 10400F będzie miał spory sens i cenowo platformy wyjdą podobnie chyba, że AMD planuje mocne cięcia cen. moja czarna kula mówi mi, że w cenie R5 3600 pojawi się odświeżony R5 3600XT a r5 3600 dostanie obniżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że wprowadzenie w tej samej cenie co R5 3600 modelu XT zapewni AMD spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Będzie test i5 10400 z pamięcią 4000cl17 ? ;)

Sam przymierzam się do upgrade ale na coś mocniejszego i z większą ilością wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to dla mnie też prawda, wydajność jest tak zbliżona, że przy dostępności tanich płyt pod Intela będą decydowały względy inne, niż cena/wydajność.

 

 

Właśnie niekoniecznie wydajność tak zbliżona np w RDR2 10400f odbija na 15% od ryzna 3600 po oc do 4,4Ghz :

 

 

Mi się wydaje, że najlpesze rozwiązanie to intel teraz w PC i Ryzen w PS5 żeby było sprawiedliwe :)

 

Większość i tak od wsparcia gier zależy.

 

Test i5 na Z490 z DDR4 po OC z 2666MHz na 3200MHz, test Ryzena 3600 bez OC DDR4 3200MHz.

Cenowo i5 z Z490 droższa od Ryzena z B450 około 340 zł.

 

Prawda jest taka że wprowadzenie w tej samej cenie co R5 3600 modelu XT zapewni AMD spokój.

 

Przecież cenowo Intel nie jest konkurencyjny kiedy weźmiemy pod uwagę cenę, oraz możliwości obydwu platform.

Jak już bierzesz się na test pamięci 4000MHz, to zrób też test Ryzena po OC i OC Pamięci z i5 z pamięciami 2666MHz.

Bo taka i5 z H410/B460 będzie wtedy cenowo wypadać jak Rzyen 3600 z B450. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test i5 na Z490 z DDR4 po OC z 2666MHz na 3200MHz, test Ryzena 3600 bez OC DDR4 3200MHz.

Cenowo i5 z Z490 droższa od Ryzena z B450 około 340 zł.

Dobrze to teraz porównajmy kiedy będzie dostępność:

Płyta ~500 zł

Procesor 700 zł

RAM 450 zł (żeby dobić 4000MHz z ciasnymi)

 

A teraz AMD:

 

Ryzen ~800 zł

Płyta ~450 zł (wiem że teoretycznie DS3H ale tak samo jak Z490M ma ograniczenie do 3200MHz, Pro4 tak samo)

RAM 400 zł

 

Imo półka cenowa praktycznie ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze to teraz porównajmy kiedy będzie dostępność:

Płyta ~500 zł

Procesor 700 zł

RAM 450 zł (żeby dobić 4000MHz z ciasnymi)

 

A teraz AMD:

 

Ryzen ~800 zł

Płyta ~450 zł (wiem że teoretycznie DS3H ale tak samo jak Z490M ma ograniczenie do 3200MHz, Pro4 tak samo)

RAM 400 zł

 

Imo półka cenowa praktycznie ta sama

 

 

Kup mi Z490 za 500 zł i i5 10400 za 700 zł, a zarobisz ode mnie łatwo 100 zł. :D

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup mi Z490 za 500 zł i i5 10400 za 700 zł, a zarobisz ode mnie łatwo 100 zł. :D

i5 10400F taką będzie miał cenę w ~lipcu, najtańsze płyty tak samo, będą w okolicach Z'ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 10400F taką będzie miał cenę w ~lipcu, najtańsze płyty tak samo, będą w okolicach Z'ek

 

Nie chcesz zarobić 100 zł ?

 

To przynajmniej sprawdź w swojej kryształowej kuli jaka cena będzie dla i7 10700F/10700, oraz jakie ceny będą dla Z490 format ATX, bo muszę mieć miejsce dla karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Dobrze to teraz porównajmy kiedy będzie dostępność:

Płyta ~500 zł

Procesor 700 zł

RAM 450 zł (żeby dobić 4000MHz z ciasnymi)

 

A teraz AMD:

 

Ryzen ~800 zł

Płyta ~450 zł (wiem że teoretycznie DS3H ale tak samo jak Z490M ma ograniczenie do 3200MHz, Pro4 tak samo)

RAM 400 zł

 

Imo półka cenowa praktycznie ta sama

Nie ma ograniczenia DJXbeat ma tak na niej pamięci 3800Mhz 16-17-16-32-1T 304 TRFC

i na Z490 też nie powinno być żadnych ogarniczeń pamięci.

Na tą chwilę ryzen 3600+ ta ds3h z proline. Procek 800zł i płyta 250zł w promocji.

Już są newsy na portalach, że procesory XT zastąpią cenowo obecne ryzeny a te stanieją.

Nie warto kupować procesorów AMD pod późniejszą sprzedaż :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ograniczenia DJXbeat ma tak na niej pamięci 3800Mhz 16-17-16-32-1T 304 TRFC

i na Z490 też nie powinno być żadnych ogarniczeń pamięci.

Na tą chwilę ryzen 3600+ ta ds3h z proline. Procek 800zł i płyta 250zł w promocji.

Już są newsy na portalach, że procesory XT zastąpią cenowo obecne ryzeny a te stanieją.

Nie warto kupować procesorów AMD pod późniejszą sprzedaż :D

Chodzi o supportowane przez płytę pamięci ;) - możesz ustawić większe ale nie będzie to stabilne i musisz szukać rodzynków.

 

Nie chcesz zarobić 100 zł ?

 

To przynajmniej sprawdź w swojej kryształowej kuli jaka cena będzie dla i7 10700F/10700, oraz jakie ceny będą dla Z490 format ATX, bo muszę mieć miejsce dla karty dźwiękowej.

Format ATX będzie kosztował ~600 zł w porywach do 650 zł za te najtańsze które ci tą i7 utrzymają.

i7 10700F będzie kosztował w okolicach 1550 zł, adekwatnie 150 zł 10700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Namae Wa Yuri

Ale czary mary hokus pokus robisz z tymi rokowaniami co ile będzie kiedy jak.

Mi natomiast mały paluszek podpowiada że AMD wtedy zagra kartą obniżamy ceny. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...