Skocz do zawartości
benqolo

glosniki na scianie przy monitorze - patenty na zamaskowanie kabli

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

jak w temacie, chce sobie powiesic glosniki przednie z centralnym przy i nad monitorem (satelity od logitech z906)

jak macie tak mniej wiecej to rozwiazane to chetnie rzuce okiem na fotki z waszych realizacji

 

a temat jest taki, wczesniej juz mialem tak zrobione przed "malym remontem" ale teraz przy nowym biurku staram sie schowac o ile to mozliwe i wygodne wszystkie kable,

jezeli chodzi o glosniki rozpinac ich nie bede wiec mozna by je gdzies schowac

problem jest z tymi przednimi taki, ze chcac czy nie na szerokosci powiedzmy 1-1,5 metra nie chce, zeby do lewego, centralnego i prawego z osobna leciala jakas listwa bo wyjdzie to kiepsko a moze mi sie tak wydaje?

 

w gre bralem pod uwage rozne listwy na kable i mysle nad tym czy zamalowac je w kolorze sciany a moze w innym, kontrastowym np czarnym (jak same glosniki) ?

 

najwspanialej bylo by wykuc sobie rowki w scianie, kable pochowac i wszystko zamalowac ale jest tego gesto i za duzo roboty wg mnie a dziury moga byc widoczne bez zagipsowania tego po calosci (to troche tak jak gdzies odpadnie kawalek farby i chcesz to uzupelnic, zostaje dziura albo widoczny placek po gladzi nanoszonej na nia)

 

chętnie poslucham i popatrze na Wasze pomysly

Edytowane przez kamilord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak w temacie, chce sobie powiesic glosniki przednie z centralnym przy i nad monitorem (satelity od creative z906)

jak macie tak mniej wiecej to rozwiazane to chetnie rzuce okiem na fotki z waszych realizacji

 

a temat jest taki, wczesniej juz mialem tak zrobione przed "malym remontem" ale teraz przy nowym biurku staram sie schowac o ile to mozliwe i wygodne wszystkie kable,

jezeli chodzi o glosniki rozpinac ich nie bede wiec mozna by je gdzies schowac

problem jest z tymi przednimi taki, ze chcac czy nie na szerokosci powiedzmy 1-1,5 metra nie chce, zeby do lewego, centralnego i prawego z osobna leciala jakas listwa bo wyjdzie to kiepsko a moze mi sie tak wydaje?

 

w gre bralem pod uwage rozne listwy na kable i mysle nad tym czy zamalowac je w kolorze sciany a moze w innym, kontrastowym np czarnym (jak same glosniki) ?

 

najwspanialej bylo by wykuc sobie rowki w scianie, kable pochowac i wszystko zamalowac ale jest tego gesto i za duzo roboty wg mnie a dziury moga byc widoczne bez zagipsowania tego po calosci (to troche tak jak gdzies odpadnie kawalek farby i chcesz to uzupelnic, zostaje dziura albo widoczny placek po gladzi nanoszonej na nia)

 

chętnie poslucham i popatrze na Wasze pomysly

 

Mam kolegę który podczas remontu własnie wszystkie kable puścił w ścianie i tylko w odpowiednich miejscach zamontował gniazdka do przyczepienia kabli.

 

Jak nie chcesz się w to bawić z tym to zostają się właśnie listwy. Lub luźno puścić kable, tylko np nie czarne, a białe lub przezroczyste. Te głośniki - to chyba nie Creative a Logitech i mają z tyłu zaciski do kabli. Więc kable możesz dać różne.

 

Dodatkowo z tyłu musisz dać specjalną śrubę. W głośnikach stosowane są gwinty takie jak w sprzęcie fotograficznym.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj modne jest puszczanie kabli w samopas. Można je poukładać w różne ładne łuki, schodki itp. i poprzyklejać do ściany - są takie odpowiednie, bezbarwne kleje montażowe o naprawdę dużej mocy. Do tego można dokupić różne kątowniki i krzywiki pozwalające je wygodniej układać. Na necie jest sporo tego typu aranżacji. Zazwyczaj robi się to w nowoczesnych mieszkaniach, gdzie masz w salonie jedną wielką ścianę, na niej na dole taką długą komódko-nie-wiadomo-co, na tym konsolę i inne wihajstry, a wyżej wielki telewizor. Kable można puścić w różnych kolorowych tulejkach i mieć np. miedziane wzorki.

 

Coś takiego sobie moja kuzynka machnęła i wyglądało to świetnie, ale potem niestety wszystko rozmontowali i założyli paskudne płyty betonowe. Co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...