Skocz do zawartości
Tonny5

Jak uruchamiać stare gry na Winodows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą próbowałem uruchomić pierwszą część Heroes i żadne tryby zgodności nie działają - co robić. Instalować jakieś emulatory czy wirtualnie odpalać inny system? Jak to robić, mam w tym prawie zero doświadczeń i co kiedyś zrobiłem dawno już zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyskakuje Ci jakiś błąd czy co?

 

Gra nie chce się w ogóle uruchomić, na chwilkę mrugnie ekran i samo wychodzi. Wiem, że można zakupić tę grę na GOG. Ja mam wersję gry jako dodatek do Heroes IV - w wymaganiach systemowych mam Win95/98.

To stara gra - nie pamiętam czy instalowałem ją na Win7 ale na pewno na XP chodziła. Gdyby się dało ją uruchomić to byłoby fajnie - żal tych starych gierek, szczególnie, że są w języku polskim. Na GOG wszystko jest po angielsku.

 

Czy można odpalić grę przez emulator albo wirtualizacje?

Edytowane przez Tonny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie chce się w ogóle uruchomić, na chwilkę mrugnie ekran i samo wychodzi. Wiem, że można zakupić tę grę na GOG. Ja mam wersję gry jako dodatek do Heroes IV - w wymaganiach systemowych mam Win95/98.

To stara gra - nie pamiętam czy instalowałem ją na Win7 ale na pewno na XP chodziła. Gdyby się dało ją uruchomić to byłoby fajnie - żal tych starych gierek, szczególnie, że są w języku polskim. Na GOG wszystko jest po angielsku.

 

Czy można odpalić grę przez emulator albo wirtualizacje?

https://www.youtube.com/watch?v=IKkVU3UBAeY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirołsi I działają na Windows 7 SP1 x64 bez kombinacji.

 

Mój link

 

Mówisz o Hirołsach z GOGa? Ja mam starszą wersję. Czy chodzi ci o wybranie zgodności z Win7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z obrazka.

Napisałem jak sytuacja wygląda z Windows 7.

 

Tęsknię za Windows 7. To był najlepszy z Windowsów. Idealny. Używając Win10 nie znasz dnia ani godziny aż wszystko pierdyknie i poza tym co to za Windows który nie pozwala uruchomić gier na Windows - gdzie ta kompatybilność wsteczna. Przestali czerpać główne zyski z Windows i mają już ludzi w dupie.

Edytowane przez Tonny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ograłem mnóstwo gier z lat +/- 2000 i wszytko mi bangla bez kombinacji na W10.

Nie oczekuj, że każda jedna archaiczna gra będzie działać 20 lat później. Nikt nie będzie tracił czasu na trzymanie kompatybilności z grami 20+ lat.

 

EDIT: na Gogu piszą, że Herosy I działają na W10, więc działa tylko musisz dojść co trzeba zrobić albo kup sobie w GOG

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ograłem mnóstwo gier z lat +/- 2000 i wszytko mi bangla bez kombinacji na W10.

Nie oczekuj, że każda jedna archaiczna gra będzie działać 20 lat później. Nikt nie będzie tracił czasu na trzymanie kompatybilności z grami 20+ lat.

 

EDIT: na Gogu piszą, że Herosy I działają na W10, więc działa tylko musisz dojść co trzeba zrobić albo kup sobie w GOG

 

Na GOGu raczej na pewno piszą tylko i wyłącznie o grze wydanej przez nich, niby czemu miałoby być inaczej - już pisałem, że najwyżej taką kupię, ale wolałbym wykorzystać swoje pięknie zachowane płytki i korzystać z gry w polskiej wersji językowej.. Myślałem, że jest jakiś sposób. Trudno nie ma.

Edytowane przez Tonny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ograłem mnóstwo gier z lat +/- 2000 i wszytko mi bangla bez kombinacji na W10.

Nie oczekuj, że każda jedna archaiczna gra będzie działać 20 lat później. Nikt nie będzie tracił czasu na trzymanie kompatybilności z grami 20+ lat.

 

EDIT: na Gogu piszą, że Herosy I działają na W10, więc działa tylko musisz dojść co trzeba zrobić albo kup sobie w GOG

To odpal BlackThrone, Screamer Rally, Screamer 2 i Requiem: Avenging Angel :) Szczególnie ta ostatnia aż prosi się o remaster/remake.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To odpal BlackThrone, Screamer Rally, Screamer 2 i Requiem: Avenging Angel :) Szczególnie ta ostatnia aż prosi się o remaster/remake.

 

Wszystkie siłą rzeczy działać nie mogą. Na całe szczęście dla mnie, chyba każdy ulubiony staroć działa mi bezproblemowo albo z łatwym tweakowaniem.

Ostatnio grałem na nowo w Might & Magic VI Mandate of Heaven - 98 rok i też lux działczy. Mógłbym zrobić całkiem grubą listę bo sporo tych archaicznych gierek ograłem na W10 od czasów jego premiery. Jak któraś nie działa to nie mam pretensji do MS.

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się na promocję po 10 zł za każą część herosów od 1 do 4 na GOGu i były nawet w języku polskim. Myślałem, że będzie po angielsku bo anno 1503 jest tylko w innych niż polski językach ale jest po polsku. Jestem zadowolony. Oby to był jednak rzeczywiście ostatni Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj też czy antywir nie blokuje Ci gry, najlepiej wyłaczając go przed włączeniem jej wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...