Skocz do zawartości
McFlyPL

Wi-Fi i ściana 1.2m

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Remontuje mieszkanie w kamienicy, gdzie jeden pokój jest oddzielny ścianą o grubości 1.2m (sic!) i chcę przygotować już instalację pod sieć.

Boje się, ze żaden router nie przebije się sygnałem przez tą nieszczęsną ścianę. Dlatego myślałem o dwóch AP, z tym że chciałbym jedną sieć wi-fi. mam złe doświadczenia z łączeniem randomowych AP i wyłączanie na jednym dhcp - po prostu to słabo śmiga, dlatego chciałbym coś w stylu mesh (tylko to też się raczej nie przebije nawet jakbym oba niedaleko ściany zamontował).

Czy ktoś ma jakiś pomysł na drugi AP po kablu, tylko tak żeby to porządnie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Remontuje mieszkanie w kamienicy, gdzie jeden pokój jest oddzielny ścianą o grubości 1.2m (sic!) i chcę przygotować już instalację pod sieć.

Boje się, ze żaden router nie przebije się sygnałem przez tą nieszczęsną ścianę. Dlatego myślałem o dwóch AP, z tym że chciałbym jedną sieć wi-fi. mam złe doświadczenia z łączeniem randomowych AP i wyłączanie na jednym dhcp - po prostu to słabo śmiga, dlatego chciałbym coś w stylu mesh (tylko to też się raczej nie przebije nawet jakbym oba niedaleko ściany zamontował).

Czy ktoś ma jakiś pomysł na drugi AP po kablu, tylko tak żeby to porządnie działało.

Ściana nośna? Jeśli nie to po prostu ją skróć z jednej strony, ewentualnie wyprowadź 2 rutery łączką na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ściany "skrócici", gdyż tak - jest to ściana nośna :)

przeglądając w internety, wpadł mi ap tp-link EAP220, jako że cena w miarę przystępna. plus router z modem (w zależności od dostawcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej UniFi® AP AC LITE od Ubiquiti.

 

one są świetne, bo korzystałem z nich w biurze, ale dwa razy droższe :) a i też powierzchni nie ma ogromnej do pokrycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...