Forum PCLab.pl: Kod 43 ale nie typowo - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kod 43 ale nie typowo Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   WZW100 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Maj 2020 - 16:24

Witam,

Mój problem polega na kodzie 43 związanym z kartą graficzną( mam rtx 2060 msi gaming z, oraz gtx 1060 msi). Od razu wyprzedzę odpowiedzi padnięty vram ponieważ kiedy zainstalowałem najczyściejszego windowsa 10, wszystko działa dobrze, komputer nie widzi żadnych błędów. Mogę instalować programy a wszystko jest ok. Problem pojawia się kiedy zainstaluje jakiekolwiek oprogramowanie od MSI(mystic light, Afterburner) wtedy po ponownym uruchomieniu komputer staje się mniej responsywny oraz pokazuje błąd 43 i nie jest w stanie wczytać jakichkolwiek informacji o karcie graficznej. Próbowałem juz programu DDU i nic to nie dało, odinstalować programy tez próbowałem ale bez skutku. Problem dotyczy rtx 2060 i gtx 1060.

#2 Użytkownik jest niedostępny   allas 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 20:43

Dla pewności że to nic z pamięcią polecam sprawdzić kartę Mod Mats.

#3 Użytkownik jest niedostępny   hopes 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 02:31

A może problem leży gdzie indziej? Najszybciej sprawdzisz czy faktycznie są winne karty graficzne wkładając do innego sprawnego PC.

#4 Użytkownik jest niedostępny   RsNeo 

• Android
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 19:50

A ja bym najpierw dokładnie wyczyścił złącze karty oraz samej płyty głównej oraz na test włożył kartę do innego PCIeX.

#5 Użytkownik jest niedostępny   kola01 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 21:22

Zobacz postWZW100, o 22 Maj 2020 - 17:24, napisał(a):

Witam,

Mój problem polega na kodzie 43 związanym z kartą graficzną( mam rtx 2060 msi gaming z, oraz gtx 1060 msi). Od razu wyprzedzę odpowiedzi padnięty vram ponieważ kiedy zainstalowałem najczyściejszego windowsa 10, wszystko działa dobrze, komputer nie widzi żadnych błędów. Mogę instalować programy a wszystko jest ok. ...

A masz w tym momencie zainstalowane sterowniki od RTX2060? Zaraz po instalacji Windows 10, dedykowana grafika jest zainstalowana jako "standardowa karta graficzna". Przy tych ustawieniach karta poprawnie wyświetla pulpit ale w rzeczywistości pracuje z ograniczeniami. Po jakimś czasie dopiero Windows zazwyczaj dociąga sobie już właściwe sterowniki (chyaba, że zrobi to wcześniej użytkownik) i w tym momencie dopiero wychodzą ewentualne błędy karty (np.kod 43). Czasami instalacja sterowników wręcz nie jest możliwa. Karta nie che ich przyjąć albo wręcz przedstawia się w systemie jako zupełnie inny model. Oczywiście wskazuje to na uszkodzenie karty.

Ten post był edytowany przez kola01 dnia: 23 Maj 2020 - 21:28

#6 Użytkownik jest niedostępny   WZW100 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 25 Maj 2020 - 16:44

Zobacz postkola01, o 23 Maj 2020 - 21:22, napisał(a):

A masz w tym momencie zainstalowane sterowniki od RTX2060? Zaraz po instalacji Windows 10, dedykowana grafika jest zainstalowana jako "standardowa karta graficzna". Przy tych ustawieniach karta poprawnie wyświetla pulpit ale w rzeczywistości pracuje z ograniczeniami. Po jakimś czasie dopiero Windows zazwyczaj dociąga sobie już właściwe sterowniki (chyaba, że zrobi to wcześniej użytkownik) i w tym momencie dopiero wychodzą ewentualne błędy karty (np.kod 43). Czasami instalacja sterowników wręcz nie jest możliwa. Karta nie che ich przyjąć albo wręcz przedstawia się w systemie jako zupełnie inny model. Oczywiście wskazuje to na uszkodzenie karty.

Mam, Geforce experince wykrył i wgrał, lecz gdy mam kod 43 program od zielonych nie wykrywa karty i nie chce wgrać
Poza tym przed błędem karta działa prawidłowo i trzyma zegary takie jaki ma mieć

Zobacz postallas, o 22 Maj 2020 - 20:43, napisał(a):

Dla pewności że to nic z pamięcią polecam sprawdzić kartę Mod Mats.

żadnych errorów, działa prawidłowo rtx i gtx

Zobacz posthopes, o 23 Maj 2020 - 02:31, napisał(a):

A może problem leży gdzie indziej? Najszybciej sprawdzisz czy faktycznie są winne karty graficzne wkładając do innego sprawnego PC.

obudowie testowałem w 3 innych pc, jak z intelem i jak z ryzenem

#7 Użytkownik jest niedostępny   hopes 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2020 - 23:23

Nie wiem jak inni ale ja nie korzystam z tego GeForce Experience więcej miesza niż pomaga. Jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania to skoro bez programów MSI działa dobrze to po prostu ich nie instaluj albo wyślij na gwarancję skoro na 3 różnych PC masz kod 43.

#8 Użytkownik jest niedostępny   WZW100 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 26 Maj 2020 - 17:27

Zobacz posthopes, o 25 Maj 2020 - 23:23, napisał(a):

Nie wiem jak inni ale ja nie korzystam z tego GeForce Experience więcej miesza niż pomaga. Jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania to skoro bez programów MSI działa dobrze to po prostu ich nie instaluj albo wyślij na gwarancję skoro na 3 różnych PC masz kod 43.

Używam shadow playEJA wiec niestety muszę to mieć, a co do gwarancji.. gdyby karty ją miały to ja już bym nie miał problemu ;)

Strona 1 z 1