Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam mega zestaw pod gaming 2k. Nie chce oszczędzać, ze wzgledu na to, ze chce kupic przyszlosciowy komputer na lata i nie martwić się o modernizacje. Dorzucam jeszcze jeden wentylator na przód, ze względu na to, ze chce zadbać o konkretne chłodzenie. Podrzucam wam zestaw do oceny.

 

https://www.x-kom.pl/lista/d4tzdj5a5

 

Jedno pytanie. Zostać przy R7 czy jednak R9??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, składam mega zestaw pod gaming 2k. Nie chce oszczędzać, ze wzgledu na to, ze chce kupic przyszlosciowy komputer na lata i nie martwić się o modernizacje. Dorzucam jeszcze jeden wentylator na przód, ze względu na to, ze chce zadbać o konkretne chłodzenie. Podrzucam wam zestaw do oceny.

 

https://www.x-kom.pl/lista/d4tzdj5a5

 

Jedno pytanie. Zostać przy R7 czy jednak R9??? Pozdrawiam

Bierzesz w komputerze za 12k Ryzena?

Jeszcze w dodatku do 1080p

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz w komputerze za 12k Ryzena?

Jeszcze w dodatku do 1080p

 

 

?????? wyraznie napisalem 2k - 1440p:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????? wyraznie napisalem 2k - 1440p:)

2K resolution is a generic term for display devices or content having horizontal resolution of approximately 2,000 pixels. Digital Cinema Initiatives defines 2K resolution standard as 2048×1080. In the movie projection industry, Digital Cinema Initiatives is the dominant standard for 2K output. Wikipedia

1440p to 2,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel ma wieksze taktowanie na jedno jądro, czyli podczas obciązenia idzie boost.. ktory u Intela jest większy i wygrywa nieznacznie moim zdaniem i mysle ze to jest roznica 5 fps za jakies 1,5k wiecej ;-) chociaz moge sie mylic stad ten temat na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Intel ma wieksze taktowanie na jedno jądro, czyli podczas obciązenia idzie boost.. ktory u Intela jest większy i wygrywa nieznacznie moim zdaniem i mysle ze to jest roznica 5 fps za jakies 1,5k wiecej ;-) chociaz moge sie mylic stad ten temat na forum :)

To jest różnica 5% ;) ale jest trochę większa w minimalnym. Dodatkowo Intela sprzedasz za praktycznie identyczną sumę bo te procki są długowieczne. Bierz Intela, i lepiej zainwestujesz pieniądze - cena taka sama a wydajność większa, a R9 to już totalnie nieopłacalny procesor

EDIT: Przepraszam nie zauważyłem Windowsa :) to tak 1k więcej, ale różnica zrównuje się w dysku i budzie na ten potężny cooler

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No wlasnie się zastanawiam nad tym czy naprawdę warta będzie ta róznica tej ceny, bo oba procesory są genialne tak naprawdę i to moze byc roznica w kilku fpsach ktorych i tak mi sie wydaje nie odczuje.. ciezko zdecydowac:) wiesz to highend produkty

Edytowane przez chmoloddl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie się zastanawiam nad tym czy naprawdę warta będzie ta róznica tej ceny, bo oba procesory są genialne tak naprawdę i to moze byc roznica w kilku fpsach ktorych i tak mi sie wydaje nie odczuje.. ciezko zdecydowac:)

W takim razie po prostu weź Eisbaera 360 zamiast 420 i mniejszą budę :D wtedy będzie ~300 zł taniej. Co do dysku Cruciala to jest to P1 i jest 2x wolniejszy od tej ADATY, jest ona najlepsza w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, składam mega zestaw pod gaming 2k. Nie chce oszczędzać, ze wzgledu na to, ze chce kupic przyszlosciowy komputer na lata i nie martwić się o modernizacje. Dorzucam jeszcze jeden wentylator na przód, ze względu na to, ze chce zadbać o konkretne chłodzenie. Podrzucam wam zestaw do oceny.

 

https://www.x-kom.pl/lista/d4tzdj5a5

 

Jedno pytanie. Zostać przy R7 czy jednak R9??? Pozdrawiam

 

 

Zastanawiam się, dlaczego nie czekasz na Ampere i ZEN3, nie chcesz za te same pieniądze otrzymać znacznie wydajniejszego zestawu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego nie czekasz na Ampere i ZEN3, nie chcesz za te same pieniądze otrzymać znacznie wydajniejszego zestawu ?

Zastanawiam się po co ma czekać do sierpnia, a tym bardziej do listopada/grudnia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co ma czekać do sierpnia, a tym bardziej do listopada/grudnia :lol2:

 

Czas najwyższy dowiedzieć się czym jest Ampere, oraz ZEN3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czas najwyższy dowiedzieć się czym jest Ampere, oraz ZEN3.

Ampere będzie wychodziło w sierpniu a ZEN3 właśnie w listopadzie/grudniu :) - z fartem jak pojawi się Ampere do preorderów w lipcu to już będzie wyczyn

 

Jakby co na początku miałem takie samo podejście jak ty, m.in. dlatego siedzę na 8400+2060, dobrze że już takiego podejścia nie mam i niedługo kupuję 10700k+2080Ti

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ampere będzie wychodziło w sierpniu a ZEN3 właśnie w listopadzie/grudniu :) - z fartem jak pojawi się Ampere do preorderów w lipcu to już będzie wyczyn

 

Jakby co na początku miałem takie samo podejście jak ty, m.in. dlatego siedzę na 8400+2060, dobrze że już takiego podejścia nie mam i niedługo kupuję 10700k+2080Ti

 

 

14nm CPU, na 14nm CPU i 12nm GPU, na 12nm GPU, rewelacyjny wybór.

 

 

Ja preferuję przeskok na niższy proces technologiczny, który przynosi najwyższy wzrost wydajności, a przy okazji zmniejszenie poboru prądu, co przekłada się na temperaturę i kulturę pracy.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14nm CPU, na 14nm CPU i 12nm GPU, na 12nm GPU, rewelacyjny wybór.

 

 

Ja preferuję przeskok na niższy proces technologiczny, który przynosi najwyższy wzrost wydajności, a przy okazji zmniejszenie poboru prądu, co przekłada się na temperaturę i kulturę pracy.

Oj Ryzenek, na początku to miał temperaturki ładne :lol2: (problemy z woltażem)

Ale siedź sobie na twojej 3600 i nie wczepiaj się w Intela, bo ten zanim do 7nm zejdzie to miną z 4 lata, bo trzeba takty wyrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, co myslicie teraz o tym?

 

https://www.x-kom.pl/lista/d3bpe2y25

Wygląda git, tylko ja bym drobne zmiany kosmetyczne zrobił (no może nie kosmetyczne):

Wywalić 32GB RAMu i dać 4000MHz najwyżej bez RGB 16GB i ciasno je kręcić do 4000MHz CL16

Wywalić DarkRocka i Gaming X Trio i dać porządne AiO 360mm - https://sklep.hard-pc.pl/p10448,chlodzenie-aio-alphacool-eisbaer-360-cpu.html (skopiuj i wklej bo jest tam przecinek w linku, wiem dziwny link)

Co do Gaming X Trio to go zamienić na znacznie tańszego, a równie dobrego (o ile nie lepszego) Gaming OC (też 2080Ti)

 

Wtedy wydasz mniej i będziesz miał więcej

 

https://www.x-kom.pl/lista/6g3x48b8z

i do tego te AiO:

https://sklep.hard-pc.pl/p10448,chlodzenie-aio-alphacool-eisbaer-360-cpu.html

 

Później dociskasz ten RAM do CL16, z fartem do CL15 (no tak raz na 70-80 ;) )

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie jesyem przekonany do chłodzenia wodnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie jesyem przekonany do chłodzenia wodnego

Ale to nie twój zestaw, wtf, jak chcesz chłodzić Intela powietrzem to GL z tą Noctua :lol2: która wygląda jak nie powiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...