Skocz do zawartości
calvex

corsair h115i - Gwarancja na morele

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Posiadam chłodzenie corsair h115i kupione w 2016 roku (Napisane jest, że ma 5 lat gwarancji). W ciągu ostatnich kilku tygodni nasilił się problem z tym chłodzeniem, a mianowicie wysokie temperatury. Raz na kilka dni temperatury z ~50 stopni podczas grania NAGLE skaczą do 80 stopni podczas grania. W OCCT to już jest 100 stopni i wywala blue screena. Rozwiązaniem tego problemu jest jedno, czyli poruszaniem wężami, aż zaskoczy i wtedy nagle z 80 stopni wraca na 50 stopni.

Powoli zaczyna mnie to męczyć, bo co jakiś czas muszę wejść pod biurko, odkręcić boczny panel obudowy i ruszać tymi wężami :D I tu mam pytanie. Czy morele.net uzna mi gwarancje tego? Oddawał ktoś kiedyś takie szwankujące AIO na gwarancję? Bo coś czuje, że oddam na gwarancję, typ sprawdzi i powie, że u niego wszystko działa... A problem z tymi wężami występuje losowo. Raz muszę nimi poruszać na drugi dzień, a raz działa tydzień normalnie.

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzna :) - nigdzie by ci nie uznali, ponieważ płyn się "zglucił". Możesz spróbować ale nadal wątpię, GL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzna :) - nigdzie by ci nie uznali, ponieważ płyn się "zglucił". Możesz spróbować ale nadal wątpię, GL

 

To nie płyn tylko typowy objaw padania (zawieszania się) pompy.

Obejrzyj sobie ten film:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzna :) - nigdzie by ci nie uznali, ponieważ płyn się "zglucił". Możesz spróbować ale nadal wątpię, GL

 

 

Płyn się "zglucił" ? :E Znowu napisałeś tylko po to aby nabić posta, czy jak?

 

Do autora.

 

Jeśli masz takie problemy to opisz dokładnie to w mailu i muszą przyjąć.. Oddawałem chłodzenie z racji głośnej pracy pompki i bez problemu zostało przyjęte, a Ty masz po prostu problem sprzętowy więc dostaniesz albo nowe albo naprawione..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisałem do morele, więc zobaczmy co odpiszą.

Pompka u mnie chodzi na 3000rpm, bo na 2000 rpm, to już w ogóle jest padaka i grzeje się bardziej.

Co do węży, to u mnie jest odwrotnie niż na filmiku. Gdy są te problemy, to jeden wąż jest ciepły, a drugi kompletnie zimny. Dopiero jak nim trochę poruszam, to zaczyna coś chodzić, temperatury na procku spadają i oba są już ciepłe.

//

Corsair i morele zachowały się elegancko. Dostałem nowe chłodzenie i to lepsze niż poprzednie :)

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...