Skocz do zawartości
Ciulyk

2x monitor poleasingowy do 300zl

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czesc, jest ktos obeznany w temacie monitorow poleasingowych? Jaki warto kupic do 300zl, potrzebuje dwoch. Monitory beda wykorzystywane do przegladania neta, youtube, praca z tekstem (programowanie).

 

Poszperalem troche w necie i znalazlem takie monitory:

https://allegro.pl/oferta/monitor-hp-24-z24i-klasa-i-7260305768

https://allegro.pl/oferta/monitor-dell-2408wfp-24-lcd-1920x1200-klasa-a-7476752443

https://allegro.pl/oferta/monitor-hp-zr24w-24-s-ips-1920x1200-fv23-7150024090

https://allegro.pl/oferta/monitor-hp-lp2475w-24-1920x1200-usb-hdmi-dvi-8100407068

 

Ktory warto wziac? Wyczytalem ze starszy model lp2475w jest lepszy od tych nowszych modeli hp: zr24w i hp zr2440w. Wiadomo im taniej tym lepiej :) Moze jakies inne modele polecicie?

Edytowane przez Ciulyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że te monitory pracowły 24/h ? Mogę się mylić,nie wiem skąd one są. Sugeruję się tym,że sam pracuję w korpo i wiem jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozumiem, ale ze 24/7? Myslalem, ze tak 8-10h dziennie :P To co polecacie w takim wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa nie mają podstawki i real photo wyglądające jak z photoshopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że te monitory pracowły 24/h ?

Dlaczego 24h ? Ja myślałem, że człowiek pracuje zazwyczaj 8h x 5 w tygodniu a nie widziałem jeszcze aby stanowiska komputerowe były na zmiany żeby pracować 3x8h dziennie.

 

Monitory beda wykorzystywane do przegladania neta, youtube, praca z tekstem (programowanie).

Dla mnie osobiście, w przypadku pracy na dwóch monitorach, najważniejsze jest to aby miały PIVOT. Jeden stoi normalnie a drugi w pionie (wygodnie czyta się dokumenty). Tutaj jeszcze dosyć ważna uwaga - przy takiej konfiguracji musisz się przyzwyczaić, że będziesz miał różnicę kolorów mimo, że kupisz dwa identyczne (inne są kąty widzenia) Zwróć uwagę że na niektórych aukcjach brakuje podstawki.

 

Ciężko mi polecić jakąś konkretną markę, w poprzedniej pracy mieliśmy poleasingowe monitory DELL (przez 5 lat pracy nie pamiętam, aby jakiś się zepsuł), w obecnej pracy mamy nowe delle (też nie ma z nimi problemu), w użytku domowym swojego czasu też miałem poleasingowe delle (model 2001FP - z tego co widzę to rok produkcji 2005) - jeden nadal działa a drugi ma problem z matrycą. Obecnie w domu mam IIYAMA oraz EIZO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlaczego 24h ? Ja myślałem, że człowiek pracuje zazwyczaj 8h x 5 w tygodniu a nie widziałem jeszcze aby stanowiska komputerowe były na zmiany żeby pracować 3x8h dziennie.

W roznych firmach roznie pracuja, moga i pracowac 24h/7 jeden pracownik konczy a drugi po nim siada do kompa "hot desk". Wszystko zalezy od konkretnego stanowiska. Bylby to raczej skrajny przypadek ale wszystko jest mozliwe. W niektorych monitorach mozna sobie sprawdzic przeciez w menu ile godzin maja przepracowane. W tych pieniadzach wolalbym jednak wzgednie normalny monitor od osoby prywatnej czesto jeszcze z gwarancja niz taki poleasingowy.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlaczego 24h ? Ja myślałem, że człowiek pracuje zazwyczaj 8h x 5 w tygodniu a nie widziałem jeszcze aby stanowiska komputerowe były na zmiany żeby pracować 3x8h dziennie.

 

Chciałbym pracować 8h x 5 jak normalni ludzie ;) W tej chwili jestem w pracy,przedemną jakiś Asus 27" na którym to piszę,obok Dell 24",następnie IIYAMA 27" itd... jest tego mnóstwo!!! I to wszystko chodzi 24/h razem z komputerami!!! Ty myślisz,że monitory znajdują się tylko w biurach? niestety nie :( Znajdują się też w wielkich fabrykach/molochach,takich jak ta,w której się właśnie znajduję na nocnej zmianie ;)

 

Bylby to raczej skrajny przypadek ale wszystko jest mozliwe.

Wierz mi,takich przypadków jest wiele ;)

 

... W tych pieniadzach wolalbym jednak wzgednie normalny monitor od osoby prywatnej czesto jeszcze z gwarancja niz taki poleasingowy.

dokładnie :thumbup:

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Drobne ryski na obudowie", czyli złom ściągany z jakiego biurowca, kupowany za 1zł za każde 1000 sztuk, transportowany luzem jak ziemniaki.

Dlatego Michaelred ma rację "W tych pieniadzach wolalbym jednak wzgednie normalny monitor od osoby prywatnej czesto jeszcze z gwarancja niz taki poleasingowy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tutaj sobie sprawdź :

 

Monitory Poleasingowe 1920:1200

 

Przynajmniej masz na nie gwarancję (niezbyt długa, ale zawsze jest - w przeciwieństwie do złomu z allegro!). :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...