Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zerknij sobie na tego Omena: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-omen-17-cb0015nw-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-gtx1660ti-6gb-win10h?querystring=omen

Co prawda kosztuje 5500zł, ale masz tu już 16GB pamięci i system operacyjny więc w sumie dopłata względem Heliosa niewielka (aczkolwiek nie wiem czy ten Helios 300 ma system, czy go nie ma?).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre modele można spokojnie brać z i7, bo chłodzenie spokojnie wyrobi, tylko różnica w cenie między wersją z i5 a i7 jest dosyć spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybieram Heliosa 300 1660 ti proca 6/12 . Powiedzieli jeszcze jedno czy mogę dokupić do niego dodatkowe 8 gb ramu nie będzie to problem ? Nie będę kupował w sklepie bo wycenili laptopa na 5900 z 16 gb A z 8 gb 5200 zł z kodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego jeszcze MSI GL75 9SD-080XPL 17,3" 120Hz IPS FHD i7-9750H 256GB-SSD 16GB GTX 1660Ti cena 5100 zł. podzespoły dość dobre pamięci za to 16 gb no i 120 Hz matryca. Znacie ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Helios 300 musisz się liczyć ze są dwie kości po 4gb ramu wiec jeśli chcesz wymienić na 16 musisz wymienić na dwie kości po 8gb.

Ten MSI tez jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to w takim razie Helios odpada nie miesci sie w budzecie . Nie mogę znaleźć nigdzie informacji na temat tego msi kompletnie nigdzie

Edytowane przez damiano1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 5199zł

Alternatywnie możesz też wybrać Legiona z 16GB RAM-u i pojemniejszym dyskiem SSD 480GB. Również ma dobre chłodzenie i też dobrze wypada w relacji ceny do wydajności. Jakość wykonania jest na dobrym poziomie. Y540 ma wygodną klawiaturę z dużymi czytelnymi klawiszami. Klawiatura Acera też ok. Oba modele mają wolne miejsce na drugi dysk SSD/HDD 2,5". Daj znać, czy matryca 144Hz jest Ci potrzebna do jakichś gier, bo są też inne opcje.

 

co do tego legiona znalazłem dzisiaj z matrycą 144Hz zawsze lepiej mieć jak nie mieć ale niestety w sklepie powiedzieli mi że nie ma możliwości zamontowania dodatkowego dysku i teraz nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI tez jest w porządku. Chłodzenie trochę bardziej hałasuje jak w heliosie ale daje radę. Matryca tez na dobrym poziomie. Tu masz model z 8gb ale dokupisz kolejna kość 8gb i w budżecie się zmieścisz. Ten Ma wolne gniazdo. Dzwon do sklepu i złóż zamówienie, mimo ze produkt nie dostępny, dostaniesz w przeciągu tygodnia bezpośrednio od producenta.

MSI GL75 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zastanawia mnie tylko jedna rzecz dla czego nie ma o nim ani recenzji ani testów.

 

ten msi jest z 16 gb pamięciami za 5100 zł w proline

Edytowane przez damiano1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę zagranicznych i sporo na YouTube, często masz z innymi kartami lub poprzednimi procesorami, nie ma sensu robić kolejnej recenzji laptopa który niczym się nie różni od poprzedniej wersji, MSI robi bardzo poprawne gaemingi, nie wkłada byle czego i jakość obudowy tez bardzo dobra. Godne polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z recenzji i testów wcześniejszych msi matryca jest fatalna delikatnie mówiąc tutaj jest niby 120 Hz dla tego szukam i szukam o nim coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukaj modeli z IPS ta jest ok. TN to badziew. Pewnie na takiej recenzje trafiłeś.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, sam jeszcze 2 dni temu poszukiwałem takiego lapka w podobnej kwocie, ja zamówiłem tego HP omen 17 z media marktu, jeszcze do mnie nie dotarł więc nie mogę ocenić. Matryca w legionie będzie na bank lepsza ale to niekoniecznie znaczy że w MSI jest zła, najlepiej jak byś miał okazję zobaczyć na żywo, bo wiadomo matryca jest ważna jeśli nie najważniejsza bo to na matrycę się patrzysz przez parę godzin a nie na podzespoły w środku, dlatego nie kumam podejścia niektórych że matryca jest na końcu listy ważności XD. O legionie sam myślałem ale jak przeczytałem ten temat na notebookcheck to sobie odpuściłem (w skrócie 115 stron narzekania i szukania rozwiązań problemów) http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=106783 do tego dochodzi opinia serwisu lenovo jako najgorszy z możliwych. Jak mi nie podpasuje ten HP którego zamówiłem to zwrócę i pewnie pójdę w Heliosa 300. Zwłaszcza że jak wejdziesz w oficjalny sklep acera to tego heliosa z dyskiem SSD 1TB i 16 GB ramu masz za 5499 jak użyjesz kodu POL-FLASH-1000 tu masz linka do sklepu https://pl-store.acer.com/predator-helios-300-gaming-laptop-ph317-53-czarny jak dla mnie to aktualnie najlepsza oferta chyba.

Edytowane przez Szymexx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem wychodzi ci 5500 zł za taką cenę też bym brał z Windowsem czy bez ? Pokaż linka do modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no działa chyba jednak sie skuszę cena powiedział bym że śmieszna. Jutro dzwonię do nich i popytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiać zamawiać, nie wiadomo jak długo ta promka będzie ;) a to oficjalny sklep wiec lipy też nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaż mi lapka 17" z 1TB ssd, 16gb ramu, świetną matrycą 144hz, windowsem, aluminiową obudową i dobrym chłodzeniem za mniej niż 6200 :) a tu masz 5500. Ja wiem że można mieć 1660ti za 4000zł ale to bez całej reszty o której pisałem, karta to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może nie okazja za 1660 ti ale napewno okazja za heliosa 300, Laptop naprawdę godny polecenia, matryca na bardzo wysokim poziomie, chłodzenie jedno z wydajniejszych w laptopach dzięki czemu procesor i karta pracują na maksymalnych taktowania przy akceptowalnych temperaturach i sama jakość wykonania, prawie całość z aluminium, tylko dolna klapa plastik. Super design nie wielkie wymiary i ledwo przekracza 2,5 kg.

 

Ps. ProTip ode mnie, świetnie reaguje na podkładkę chłodząca dzięki półotwartej dolnej klapie i pasywnym radiatorze na karcie graficznej.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy za 1660 ti to taka okazja

 

odwracając pytanie... czy warto dopłacać:

 

3200 PLN do RTX 2070 Max-Q

 

lub

 

4600 PLN do czystego RTX 2070 ?

 

Osobiście dziękuję za informację o tej promocji, skorzystałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej jakbyś założył własny temat do jakiej kwoty chcesz laptop, to wtedy otrzymasz więcej opcji. 3200 do rtx-a 2070 mq vs 2070 mobile, to mało mi mówi. Ważne jaki model konkretnie Masz na myśli.

No to w takim razie Helios odpada nie miesci sie w budzecie . Nie mogę znaleźć nigdzie informacji na temat tego msi kompletnie nigdzie

Przecież dałem linka do recenzji MSI GL75 w poscie #11. Omena z postu #5 otrzymasz za 5349zł, tylko przed zakupem trzeba ogarnąć hp out off warranty voucher.

Recenzja laptopa MSI GL75 9SEK - Przeciętny laptop klasy średniej z głośnymi wentylatorami

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...