Skocz do zawartości
olek111

Nie ładują się strony przy połączeniu kablem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Mam następujący problem. Dotychczas korzystałem z laptopa podłączonego do internetu za pomocą kabla, wszystko działało ok do pewnego momentu. Internet czasami zaczął działać wolno, strony wczytywały się bardzo powoli, nie było to stałe bo czasami wracało do normalności. Dzisiaj jednak strony zaczęły w ogóle się nie wczytywać. Zaznaczę, że cały czas mam ikonę na pasku zadań, że internet jest. Sprawdziłem co będzie podłączając kabel do innego komputera i tam wszystko działa dobrze. Zacząłem zastanawiać się czy to nie wirusy ale jeśli postawię internet przez hot spot w telefonie to komputer, w którym nie wczytują się strony po kablu, bezproblemowo ładuje strony po takim hot spocie wifi. Nie wiem już co może być przyczyną, takiego stanu rzeczy. Zacząłem się zastanawiać czy może karta sieciowa nie jest uszkodzona, bo laptop jest bardzo leciwy, ale czy wtedy wszystko działałoby dobrze po wifi?

Edytowane przez olek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak, po karta na kabel inna od tej na wifi

 

sprawdź karty - w cmd wpisz ipconfig /all

 

sprawdź przy karcie ethernet adresy, czy jest adres dns, czy autokonfiguracja tak

 

jeśli ok spróbuj, czy ping działa na tej karcie, w cmd wpisz

 

ping adres

 

np ping www.pclab.pl

 

wpisz kilka adresów, jeśliby ping był ok to by raczej wskazywało, że karta i kabel ok; gdyby ping nie przechodził, albo bardzo długi, np kilkaset msek, albo karta albo kabel może być uszkodzony

 

sprawdź kartę - klawisz win + r, wpisz devmgmt.msc, i w kartach sieciowych kliknij prawym na kartę ethernet (wbudowaną), właściwości, sprawdź zaawansowane

 

ewentualnie wyłącz kartę, w prawym kliku, i po resecie włącz na nowo

 

może port rutera, przełącz kartę, tzn kabel, do innego portu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem przywrócić system do stanu początkowego w laptopie. Internet po kablu nadal nie działa a po wifi łapie...

Zrobiłem sobie ping dla kilku stron typu facebook, onet itp.

I zwykle są 4 pakiety odebrane i czas to jakieś 16ms średnio, ale zdarza się, że na te 4 próby przy ping u jedna lub dwie są upłynął limit czasu żądania. Co to może oznaczać? Ta karta sieciowa faktycznie będzie zużyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli podłączasz inny laptop do kabla i jest ok to najprawdopodobniej karta, ewentualnie złącze - spróbuj pomanipulować złączem i sprawdź pingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...