Skocz do zawartości
Farod_01

X570 - wybór płyty pod ryzena 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Heja. Po prawie 10 latach przyszedł czas na wymianę bazy w obudowie i padło oczywiście na nowe ryzenki. Z racji tego, że bazę (CPU+mobo) zmieniam baardzo rzadko padło na coś na x570. I tu się zaczyna dylemat. Obecnie rozważam te dwie:

 

ASRock X570 Phantom Gaming 4

 

Gigabyte X570 GAMING X

 

Na początku wszystko będzie działało na stocku, ale O/C w przyszłości zdecydowanie wchodzi w grę. Budżetowo - cena tego gigabyte'a to praktycznie górna granica tego co mogę wydać. Będę wdzięczny za sugestie/porady, bo modeli w tym budżecie jest jeszcze kilka, ale lepiej kupić rozsądnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus PRIME X570-P/TUF a czemu to sobie doczytaj w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca ma rację poczytaj opinie i zastanów się jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione dzięki za odpowiedź! Wjechał x570 TUF. Teraz tylko mam taki problem: chcę zainstalować sterowniki chipsetu od Asusa, ale ich plik instalacyjny usilnie próbuje mi wcisnąć sterowniki Radeona, a mam nowsze zainstalowane. Wystarczy jak sterowniki bezpośrednio od AMD wezmę? I czy może powinienem wcześniej zaktualizować bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja biosu wskazana. Sterownik chipsetu instaluj bezpośrednio z strony AMD, jest świeższy na ogół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobię :) A czy kolejność jest tu ważna, w sensie najpierw bios potem sterowniki, czy nie ma to większego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie bios powinno się aktualizować na wgranym najnowszym sterowniku chipsetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem od supportu Asusa to na ich stronie sterowniki AMD są dostępne tylko te wersje które zostały przez firmę przetestowane i nie powodują żadnych problemów.

Ogólnie zalecają instalację ze swojej strony a nie bezpośrednio od AMD.

Co do biosu to sprawdź jaką masz wersję a następnie porównaj z nowszymi czy dodali coś znaczącego bo często nowy bios nie wnosi nic do funkcjonalności a ewentualne poprawki są nieznaczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...