Skocz do zawartości
fructo

Wybór dla content marketera, czyli szukamy monitora do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

po nieudanych próbach podejścia do chwalonego w wielu miejscach monitora Acer PE270k (dwukrotnie zwracałem egzemplarz - kontrola jakości w Acerze mocno zawiodła, zainteresowanym podeślę link na PW opisujący moją przygodę z tym modelem), wciąż szukam monitora, który sprosta moim potrzebom. A te nie są zbyt wygórowane - głównie praca z tekstem (tutaj 4k jest zbawiennne ze względu na skalowanie i ostrość fontów), trochę zabawy z foto/video i grafiką.

 

Celuję w 27", 4k, IPS. 2500 zł to zbyt mało, by szarpnąć się na 32" IPS, zostaje tylko VA, co przy takim rozmiarze matrycy może być problematyczne (kiepskie kąty widzenia, wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę). I totalnie nie wiem w którą stronę spoglądać... Bo z jednej strony pewniakiem jest NEC EA271q, ale to 2560x1440, co nie da mi tej ostrości fontów, jak 4k. Da jednak jakość, o którą ciężko było w w/w Acerze. A może jest jakiś inny producent robiący to dobrze? Benq? LG? Samsung? A, konieczna jest dla mnie regulowana wysokość matrycy, przynajmniej jeden port DP, możliwość zjechania z jasnością matrycy do ok. 70-80 cd/m2, satynowa powłoka (kaszce rodem ze starych Eizo mówię NIE) i wzorcowa jakość wykoniania. Da się, w tej cenie? Czy jednak ciągnąć budżet do 3000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 31,5" VA i po tym doświadczeniu kupiłem IPS (rozchodzi się o stabilność gammy i kolorów przy zmianach kąta, bo będąc na wprost ekranu, patrzymy pod innym kątem na centrum, niż na okolice krawędzi). Także do zabawy VA jest OK, ale do dokładniejszej kontroli obrazu już nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL - właśnie tak mi się kojarzą monitory VA. Miałem zresztą kiedyś w domu taniutkiego AOC 31.5" VA z błyszczącą matrycą QHD (nie pamiętam modelu, ale zdaje się dość popularny) i - z tego co pamiętam - oddałem go własnie z powodu kątów, czyli dokładnie potwierdza się to, o czym piszesz. Myślałem, że może dzisiejsze VA są lepsze, ale widać trzeba iść w IPS. Tylko jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...