Skocz do zawartości
Wiskas

Clonzilla- klonowanie dysku z systemem windows na usb

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam mam laptopa firmowego którego nie używam ale firma może poprosić o jego zwroty. Bios jest nie zabezpieczony i chciałem zrobić kopię dysku clonzillą i przywrócić kiedyś jak by zaszła potrzeba. Na laptopie chciałem zainstalować win 10 sprzęt jeszcze daje radę i5 z msata. Zrobiłem clona ale jak chciałem uruchomić z usb bitlocker chcę klucz. Zastanawiałem sie czy jak będę przywracał to nie wyskoczy podobny problem. Ktoś ma jakieś rady?

Klonowaniem dokładnie dysk na dysk o tym samym rozmiarze

Edytowane przez Wiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż własny dysk a firmowy schowaj, co chcesz swoje dane zostawić na dysku i firma sobie odzyska co tam robiłeś ? jak będzie chciała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorry ale jak czytam takie rady to mi ręce opadają. Gdybym jakiś cudem miał dysk mSATa na stanie to nie zakładał bym tego tematu. Clonowalem mSata na dysk zewnętrzny i w razie potrzeby chcę przywrócić dane firmowe na ten sam dysk.

Edytowane przez Wiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo to nie jest takie proste i widzisz nikt nie chce się podjąć prowadzenia Ciebie za rączkę i dać gwarancję że będzie to działać według Twojego pomysłu.

Też kiedyś klonowanie mi nie wychodziło ale jakimś programem(nie pamiętam) i poradnikowi z ytuba się udało, więc życzę powodzenia.

Sprawdź programy które wykonują kopię posektorową dysku na dysk.

Edytowane przez gudik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specjalistą, ale pewnie laptop ma tpm - trusted platform module, i tam jest hasło do bit lockera - wynikało by z tego, że jak przywrócisz wszystko powinno być ok - ale tylko domysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, zaryzykuję mam kopię sektor po sektorze, wiem że próba odpalenia z usb to jest jak los na loterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...