Skocz do zawartości
Husiok

Wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem Gigabyte RTX 2060 super gaming OC i ostatnio zauważyłem mam strasznie duże temperatury w stresie podczas gier nawet do 86 stopni. Obudowa to Silentum PC SG 1 TG. Zdjąłem ostatnio boczną ścianę obudowy i temperatury od razu w dół 76 całkiem sporo ale nie mogę nie mieć bocznej ściany i mam pytanie jak na to zaradzić. Karta współpracuję z Ryzenem 2600 na stockowym chłodzeniu, płyta główna MSI B450 gaming plus MAX oraz zasilacz Silentum PC Vero L2 600W. Temperatury procesora z boczną ścianą też oscylują w okolicy 85 stopni i tak samo jak przy karcie graficznej zdjęcie bocznej ściany dużo pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeden mam na przodzie zaciągający powietrze a drugi na tyle wyciągający. Te 2 fabryczne co są od razu w SG1 TG. Chodzi ci oto żeby dołożyć na górę 2?

Edytowane przez Husiok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dołóż jeden z przodu jeszcze i jeden nad prockiem u góry (najlepiej Arctic P12 PWM PST), więcej na górze moim zdaniem może zaburzyć obieg. Chciałem np. wrzucić nad procka 140, ale okazało się, że radiator od płyty głównej jest za wysoki i się nie mieścił ( jak będziesz miał możliwość to wrzuć nad procka np. Arctic P14 PWM PST). Zmieściła się za to spokojnie do tej budy 120 nad cpu. Z racji tego, że pozostało przed nią (na górze) miejsce na dodatkowy wentyl założyłem tam wspomnianą 140, no i o dziwo temperatury zwiększyły się ponieważ jak przypuszczam, 140 zaczęła za mocno zaciągać chłodne powietrze, które wtłaczane jest przez przednie wentyle.

Stockowy wentyl nadaje się do wymiany np. na Fortisa.

Mam trochę podobnego sprzętu i u mnie temperatury wyglądają tak: (3 wentyle podpięte pod jedno złącze PST):

 

https://ibb.co/RD01why

 

Aha jedna sprawa, dokupiłem sobie meshowy front do tej budy, bo na pełnym froncie temperatury były jednak dobrych kilka stopni wyższe.

Edytowane przez waldorff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie chciałem oszczędzić na wymianie stockowego chłodzenia i dołożyć własnie jakąś 140 na górę i może 120 na front tylko nie byłem pewny czy to coś pomoże. Chyba że to jest głównie spowodowane tym chłodzeniem.

Edytowane przez Husiok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże na pewno, tyle, że wymiana chłodzenia na cpu jest wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...