Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Złożyłem komputer ponad tydzień temu ale niestety mam problem co jakiś pojawia się na ułamek sekundy dziwne ścięcie ekranu monitora przy czym jest charakterystyczny dzwięk który słychać na poniższym filmie jakośc nie powala ale musiałem zniżyc rozdzielczosc by móc wam to pokazać. Te ścięcia pojawiają się nie zależnie od obciązeniu są podczas oflądania filmów z napędu , słuchania muzyki na dysku czy z youtube, w grach również sie pojawia to. Jest to nie regularnevpojawia sie raz na 4h czasami pojawia się po 10 min od ruchomienia komputera przy ścięciach nie ma skoku fps ani różnicy w obciązeniu Ram , karty graficznej czy procesora informatycy gdzie oddałem komputer trzymali 5 dni i twierdzą ze jest wszystko w porzadku  to skąd ten dzwiek i przecięcia ? 

 

Specyfikacja to :

 

płyta główna - MSI B450 Gaming plus max

 

Dysk SSD - PNY 500Gb m.2 PCle NVME XL R8

 

Karta graficzna Amd - Asus RX 580 dual OC 8gb DDR5

 

Pamięć Ram - G Skill 16gb ( 2*8) 3200 MHz DDR4

 

Procesor - Amd Razen 5 3600X

 

Jest możliwośc jakos tu wrzucić ten filmik ?

 

Tutaj filmik z tym ścieciem i dziwnym dzwiękiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest możliwośc jakos tu wrzucić ten filmik ?

 

Wrzuć na YT/streamable etc. i wklej link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Typowy problem zainstalowanych sterowników SATA od AMD, odinstaluj je bo robią duże opóźnienie, jesteś setną osobą na forum z tym problemem sam walczyłem z tym miesiąc na początku przygody z nowym ryzenem :E Menedżer urządzeń > kontrolery ide/ata/atapi tam gdzie amd sata prawym odinstaluj urządzenie i oprogramowanie sterownika jak będą dwa to w oby dwóch, to przywróci stery do windowsowych i takie mają zostać

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź rano po pracy od razu to zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się nie ma problemu już :) sterowniki usunięte i zastąpione innymi z 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik, to nie patch do gry i nie ma sensu cały czas ich uaktualniać gdy jest dobrze napisany i hardware dobrze działa. Często jest tak, że im nowsze sterowniki, to tym więcej z nimi problemów. Na przykład sprzęt gorzej albo wolniej działa. Ja tak mam ze sterami do myszy logitecha i używam takich z przed 5 lat. Te sata AMD też pop rzejściu na Ryzena zaintalowałem i stworzyłem podobny wątek. :) Rozwiązanie tego problemu by się przydało gdzieś podczepić, tylko, że problem jest tak ogólny, że nie wiadomo gdzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u niektorych osób zauważyłem że one są od razu po zakupie/złożeniu komputera i to jest dopiero chore jakiś kowalski kupuje gotowy sprzęt i ma takie coś :E i się głowi miesiąc co to jest bo ciężko postawić że to sterownik sata :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mieć same dyski NVMe i wyłączyć kontrolery SATA. Problem solved :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten cały temat przypiął gdzieś w ogólnym dziale (karty graficzne ?). To faktycznie jakieś jaja są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie sterowniki robili mi informatycy w technecie komputer złożyłem sam a system dałem im do wgrania od razu aktualizacje wszystkiego porobili i wyszły takie jajca ale jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...